Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok arról hogy nem...

Mit tudtok arról hogy nem lehet elengedni a kutyákat pórázról?

Figyelt kérdés
Ma reggel séta közben találkoztam az egyik kutyás csajszival,aki azt olvasta valamelyik újságban hogy csak a kutyafuttatókon lehet elengedni őket,mert amúgy lakott területen büntetnek?Neten nem találtam!Ti tudtok erről az új rendeletről?
2012. ápr. 24. 19:30
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Márpedig szerintem a jelenlegi szituációban ellentmond.

A tv-ben az van, hogy 'felügyelet alatt kell tartani'. A korm. rend-ben meg az , hogy 'kötelező a póráz'.

Kétségem sincs afelől, hogy azért tudunk itt most erről 'vitatkozni' (jó értelemben), mert elcseszték a jogalkotóink. Dehát nem ez az első eset...és valószínűleg nem is az utolsó... Szánalmas, ami ebben az országban folyik.

2012. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Na én vagyok, aki szerint a kettő ellentmond. :)

Bár én nem vagyok jogász, de egy 30 éve praktizáló ügyvéd mellett dolgozok. És ma átrágtuk magunkat a dolgokon.

A 41/2010 (II.26) Korm.sz.r. szerint csak pórázon lehet belterületen sétáltatni.

Viszont a Szabálysértési tv. ezt nem mondja ki, csak azt, hogy felügyelet alatt kell tartani a kutyát. Tehát szabálysérétsi szankció csak ezzel jár (vagyis bírság!).

Egyebekben a tv. felülírja a rendeletet (jogszabályi hierarchia).

2012. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Ez egyre érdekesebb :)
2012. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én is a 32-es válaszolóval értek egyet!


Szerintem ha a szabálysértési törvény szerint csak felügyelet kell, és nem ír pórázt, akkor az én értelmezésem szerinti alacsonyabb jogszabály, a kormányrendelet nem írhatja, hogy kötelező, mert ez ellentétes...nem?

2012. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az önk. rendeletek is hibásak és irreálisak.

Pl. a Csepeli:


"(1)

17

Lakáson, többlakásos lakóház közös területén, illetve önálló bekerített telelkingatlanon kívül

a) az ebekre a marás lehetőségét kizáró szájkosarat kell felhelyezni, kiévéve a kistestű ebeket

b)

18

az ebet – nyakörvre vagy hámra csatolt – 2 méternél nem hosszabb pórázon kell vezetni

c) ebet csak 14. életévét betöltött személy sétáltathat.

(2)

19

Az (1) bekezdés b) pontjában előírt szabályt ebfuttató helyeken nem kell alkalmazni. (A kijelölt és

időközben kialakított ebfuttató helyeket a közterületek rendjéről és használatáról szóló 25/2004.(V.18.) Kt.

számú rendelet 4. számú melléklete tartalmazza.)"


Ezek szerint a flexi is tilos!

És a szájkosarat futtatón is fent kellene hagyni, mivel csak a b) pontot, tehát a pórázt nem kell ott alkalmazni...ezek idióták!!!!!

És a 4. számú rendeletben nem szerepel, hogy csak a zárt futtatón lehet elengedni, tehát a benne lévő "RSD partja mentén a Papírgyári területétől az ifjúsági táborig terjedő részig " is futtatónak minősül!!!"

2012. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Magyarul akkor sem az önkormányzati, sem a kormány rendeletre hivatkozva nem lehet megbüntetni ezért senkit? Egy ismerősöm nemrég egy üres park részen frizbizett a kutyájával és 30 ezer forintja bánta. Ott követte el a hibát, hogy nem pórázon frizbizett, vagy nem a nappali szoba méretű kutyafuttatón. Pedig a kutya felügyelet alatt volt sőt, ráadásul teljes kontroll alatt.
2012. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Ja, futtatón nekünk is előírják a szájkosarat a szabadon engedett kutyákra, de ezt eddig szerencsére senki se kérte számon.
2012. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Szilvi & Argos ***** válasza:

A fene sem tudja már, hogy mi van...:( úgy csűrik-csavarják a szavakat, hogy mindenképpen mi jöjjünk ki carul a dologból...utólagos jogorvoslat meg hosszú, nehéz és drága, kevesen vállalkoznak rá...

A kutyafuttatón szájkosár pedig a legidiótább ötlet...úgy még társas kapcsolatot kialakítani sem tudnak, nem hogy játszani

2012. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzatokat szintén inkább hagyjuk. Átkozott csürhe az összes (tisztelet a kivételnek). A legtöbbnek halvány lila f.ngja sincs a jogalkotásról se, nemhogy a többiről.

Az elmúlt 1 évben 5 peres ügyről hallottam (önk. kontra gazdi). Most a folyamatokat nem részletezném, de szinte mindenhol elmarasztalták az önk-ot.

Csak ugye egy peres eljárás hosszú és költséges, a legtöbb ember inkább hallgat és fizet, ezért az önk-ok szinte mindent meg mernek csinálni... Szomorú.

2012. ápr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"Viszont a Szabálysértési tv. ezt nem mondja ki, csak azt, hogy felügyelet alatt kell tartani a kutyát. Tehát szabálysérétsi szankció csak ezzel jár (vagyis bírság!). "


A közterület felügyelet viszont a helyi rendelet betartásáért felelős, így ő simán megbüntethet emiatt. Mivel a helyi rendelt jogszabály, te azt megsérted vele.

2012. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!