Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Nektek erről mi a...

Kutyások! Nektek erről mi a véleményetek?

2012. ápr. 24. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Én leszarom.
2012. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 arvai21 válasza:
100%
Szerintem ha egyedül laksz(vagy már megesküdtél) mindegy, a legjobb házörző kutyus a németjuhász. Igaz picit vadabb a többi kutyafajtánál.
2012. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Válts állatorvost. Ez egy kínai kopasz kutya. Nagyon szép :) de a tk- ben mi van? Mik a felmenői, stb?
2012. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Íhh, ne haragudj, nem ide akartam, azt sem tudom, hogy kerültem ide attól a kérdéstől, amire válaszolni akartam XD
2012. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
No problem, úgy látom, nem te voltál az egyedüli :D De azért mindenkinek köszönöm, aki legalább egy válaszra méltatta az anyukát, és nem hagyta, hogy egyedüli kutyásként átharapják a torkom :D :D
2012. ápr. 24. 21:16
 6/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ezt írtam oda: "Sziasztok!


Én "odaát" vagyok, tehát kutyám van, nagytestű, roti-nj keverék, sokan félnek tőle első ránézésre.

Nagyobb részt póráz nélkül sétáltatom, a forgalmas csomópontokon rajta van a szájkosár és a hámjára csatolt kispóráz.

Alap, hogy ha gyerekesek jönnek, akkor lábhoz hívom, vagy megfogom.

Csak és kizárólag pórázon élni egy kutyának állatkínzás, attól lesz antiszociális, ingerült és ebből kifakadóan agresszív!

De a kutyatartók 70%-a tényleg nem tud kulturáltan kutyát tartani, nevelni és sétáltatni, ez igaz! Nem szedik az ürüléket, odaengedik idegenekhez, akiket a kutya összeugrál, összenyálaz, kiveszi a gyerek kezéből a kaját, stb...mind láttunk már ilyeneket.

És igen, sok kutyatartó akkor sem fogja meg a kutyáját, ha más erre megkéri...akár gyerekesek, akár én!! mert éppen pórázon van a kutyám és akkor nem akarom, hogy ismerkedjen, vagy éppen gyakorolunk, és ne zavarják meg a kutyámat...

De a kisgyerekes szülők se szentek sajnos: tavaly nyáron, a cukrászdából mentünk le a Duna-partra...előttem gyerekekkel mentek többen, ezért Argos-t lábhoz rendeltem, és úgy mentem el mellettük, hogy a kutya és a család között legyek! Amikor megelőztük őket, közöltem a kutyámmal, hogy "futás, mehetsz", mire előrefutott...erre beszóltak, hogy póráz??? Mondtam, hogy DIREKT maguk miatt hívtam lábhoz, fegyelmezett, nem fogom megkötni a parton, mikor mozogni hoztam.

Olyan is volt, hogy a pórázon láb mellett haladó kutyámra hátulról rávetődött egy kisgyerek, szülő km-ekre...szerencsére kutyám nem kapott oda, pedig kutyára ilyen szituban oda szokott kapni. Felvilágosítottam a szülőt a felelősségéről, és hogy tanítsa meg a porontyot a kutyákkal való bánásmódra, mert legközelebb egy másik kutya megharaphatja ezért. Erre jött, hogy a harapós kutyára szájkosár kötelező...mondtam, hogy nem harapós, de ha megijesztik ilyen keményen, akkor önvédelemből haraphat! Aztán otthagytam.


Engem nem zavar, ha valaki fél vagy utálja a kutyákat, ha UDVARIASAN megkér, hogy "legyen szíves kösse meg, félek". De amikor leüvöltik a fejemet, akkor elpattan az agyam és én is tudok ám "úgy" visszaszólni :)


Kedves Kérdező: Ha a sztori így történt, ahogy leírtad, akkor bunkó volt a kutyás, de nagyon...

Alapszabály, hogy gyerekek közeledtekor minimum lábhoz hívom a kutyát, de inkább megfogom...főleg, ha megkérnek rá!

Idén tavasszal a parton épp padon ültem, Argos pár méterre szaglászott. Jött egy bringás anyuka a háta mögötti székben kislányával, és kb. 10 m-re tőlünk lelassított, és így szólt: "Legyen szíves fogja meg a kutyáját!" Egy szó nélkül odahívtam és lefektettem Argost, ekkor Anyuka: "Köszönöm" Már rég odébbállt, mire ki bírtam nyögni, hogy "szívesen". Köpni-nyelni nem tudtam, hogy nem fejhangon visítozott, üvöltözött, hanem intelligens ember módjára megkért...ilyenkor természetesen szó nélkül megfogom a kutyát!


Szerencsére vannak normális szülők is: tegnapelőtt már sötétedés felé pont egy 2-3 éves kisfiúval és szüleibe botlottunk a sarkon majdnem szó szerint :) Kisfiú: "vau-vau". Szülők mosolyogtak. Kérdeztem, hogy megsimogatod? Erre elnevette magát.Lefektettem ARgos-t, és fél órán át elemezte a kisgyerek a kutya fülét, szemét, farkát. Elmagyaráztam, hogy a farka régen fájt, ezért arra vigyázni kell, ezért anyuka segítségével előrébb lépett a kutya háta mögül :) Nagyon cukik voltak.


Argos közreműködésével és szelíd rábeszéléssel sok, kutyától félős kisgyerek ébredt rá, hogy nem minden nagy kutya harap. Végül mindig labdázással végződött a "terápia": gyerek dobálta a labdát, sokszor a vízbe is, Argos pedig végkimerülésig adja nekik vissza :)))


CSAK TOLERANCIA, EMPÁTIA ÉS ODAFIGYELÉS KELL MINDKÉT FÉL RÉSZÉRŐL!!!"

2012. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szilvi, és Argosnak is! :D Jó lenne, ha az emberek nagy többsége hasonlóan gondolkodna!
2012. ápr. 24. 21:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A véleményemet már leírtam a másik kérdésnél:


"Két kutyám van, német juhász és golden retriever. (Most a párom kis 12 hetes huskyját is tanítom, de tőle még nem fél senki és még pórázon van a városban). Sokszor megyünk póráz nélkül, de a lábam mellett jön mindkettő, amíg nem hallják, hogy mehetsz. (Most a párom kis 12 hetes huskyját is tanítom, de tőle még nem fél senki és még pórázon van a városban). Ha valaki udvariasan megkér, hogy rakjam rá a kutyákra a pórázt szó nélkül megteszem. Ha bunkón kér meg én is bunkón válaszolok, de rájuk teszem.

Nálunk nincs kutyafuttató, ezért máshol, a természetbe engedem őket futni. Ha valaki jön szemben, akkor láb mellé rendelem őket és úgy megyünk tovább. Általában megdicsérik őket, hogy milyen okos kutyák, csak ritkán bunkók.


Egy sztori a "bunkó kutyásokról": Sétáltunk a német juhászommal, még csak ő volt meg, kb. 7-8 hónapos volt(most 2 éves). Piros lámpa a városban én leültettem magam mellé és várjuk, hogy mehessünk. Valahonnan hirtelen megjelent egy kisfiú 4-5 éves lehetett(szülő sehol) és szó nélkül elkapta a kutya nyelvét és meghúzta. A kutyám nyüszített egyet, de nem bántotta a gyereket. Lehajoltam a kisfiúhoz és mondtam neki, hogy ilyet nem csinálunk, mert fáj a kutyusnak, csak szépen megsimogatjuk. A gyerek elkezdte simizni a kutyát, már szépen. 5 perc múlva megjelenik a "gondos" anyuka, hogy ő látta a boltból, a pénztári sorból, hogy a kutya megtámadta a gyereket. Elmondtam a sztorit az anyukának, de ő csak azt hajtogatta, hogy márpedig megtámadta. De természetesen én vagyok a bunkó és felelőtlen csitri(18 voltam akkor), mert nincs szájkosár(póráz volt)) a kölyök! és jól nevelt! kutyámon és(már tök idegesen) még azt is meg mertem mondani az anyukának, hogy talán nem kellene a kisgyereket az utcán hagyni, amíg ő vásárol és nem történne ilyen félreértés.


Hozzáteszem, hogy tényleg vannak bunkók mindkét oldalon, de nem az a jellemző, ne általánosítsunk. Az élet minden területén találkoztunk már bunkókkal és kedves emberekkel."

2012. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kutyás vagyok, így engem meg a gyerekesek zavarnak. De persze az igazság az, hogy nem kutyások meg gyerekesek vannak, hanem bunkó emberek. Más kutyással is gyűlt már meg a bajom, de elfogult vagyok, szóval sokkal jobban idegesít, amikor el akarnak kergetni az utcáról, mert ki merem vinni a kutyám vagy amikor a kölykök odajönnek kérdezés nélkül vagy a tiltásom ellenére és nem hagynak békén.
2012. ápr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is kutyás vagyok, méghozzá nagytestű kutyám van. Én azt nem szeretem hogy vannak olyan gyerekek, akik ha meglátják a kutyát már rohannak is visítva megsimogatni. Kérdés nélkül, hogy szabad-e, harap-e, stb. Amúgy ha szűk járdán megyünk el a kutyával a gyerek mellett akkor rövidebb pórázra fogom, vagy ha látom hogy fél a gyerek akkor megállok és a kutya fejét magamfelé fordítom és elterelem a figyelmét, hogy ne foglalkozzon a gyerekkel.
2012. ápr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!