Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kutyámat szociali...

Gabi86 kérdése:

Hogy lehet a kutyámat szocializálni?

Figyelt kérdés
Emberekkel semmi baja nincs csak más kutyákkal.csak kutyasuliba tudom szocializálni,vagy én magam is tudom.5 éves nagyon könnyen tanul nagyon okos.lehet hogy már késő?

2012. ápr. 24. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem késő,de kutyatársaságban lehet csak szocializálni,azt meg a leggyakrabban a suliban találod meg. (ahol nem gond az se,ha pl elsőre nekimegy a másiknak)
2012. ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2012. ápr. 24. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van nyugodt kutyás ismerősöd, és elég tapasztalatod, elkezdheted te is. De ha melletted lett "antiszociális", akkor azért először járj utána, hogy mit ronthattál el, mert ha elköveted ugyanazokat a hibákat, akkor egy falka birkatürelmű kutya is lehet a szomszédban segíteni, akkor sem fog menni :)

Ha elmondod, hogy konkrétan hogyan viselkedik más kutyákkal, fél, agresszív, vagy domináns, vagy mégis mit művel, akkor talán konkrét tippeket is tudunk adni. Soha nem késő :)

2012. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3 kutyám van és együtt szoktam őket sétáltatni.2 ügyet sem vet a többi kutyára,de ez az egy kutyus ugat meg "ki akar szabadulni" a nyakörvéből(szerintem agresszív a viselkedése).igazából olyan linkeket,tanácsokat szeretnék, hogy tudnám rávenni hogy ne legyen ilyen.mert minden másra is rá tudtam venni(meg tudtam tanítani).pedig "későn" kezdtem el a tanítását is.
2012. ápr. 24. 23:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem tanítás, hanem nevelés kérédése. Egyszerűen meg kell neki tiltani az egresszív viselkedést, és hát persze nem ártana kideríteni, hogy egyáltalán miért csinálja ezt, mert ha nálatok ő van falkavezéri pozícióban, és azért agresszív, mert így akarja megvédeni a kis falkáját, akkor azt is kezelni kell, nem csak a viselkedést.
2012. ápr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagy kertes házba élünk és úgy gondoltam nem kell sétáltatni és nem nagyon ismerkedett kutyákkal.de egy éve fogadtunk be egy kutyust és őt hamar elfogadta,pedig már fél éves körül volt(a befogadott kutya).lehet hogy csak pórázon ilyen?csak nem nagyon merem elengedni.ezért erdőbe szoktam vinni sétálni és ott elengedem mert ott nem nagyon vannak kutyák.lehet csak meg kell szoknia a sok "ingert" ami körülveszi.nem tudom.szerintetek el merjem engedni kutyák között(szájkosárral)?nem rég kezdtük a sétálást,lehet hogy megszokja a többi kutyát?
2012. ápr. 25. 09:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg kell neki mutatnod, hogy hogyan kell viselkednie, nem olyan egyszerű ez, hogy odaengeded és majd megoldódik magától. Neked is oda kell tenned magad. Ha egyedül nem megy, vannak szakemberek, kutyaiskolák, akik segíthetnek.
2012. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kutyaoviba vinném,ahol ismerkedhet több kutyával.
2012. ápr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2012. ápr. 29. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!