Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjünk vállalni egy...

Be merjünk vállalni egy nagytestű kutyát albérletbe?

Figyelt kérdés
Fiatal pár vagyunk. Én kb. 10 éves korom óta "szerelmes vagyok" a tibeti masztiff fajtába. Az évek során rajongásom már a páromra is átragadt, ám eddig nem tarthattunk ilyen kutyát mert lakásban éltünk. Évek óta nézegetem a tenyésztők honlapjait, tudom ki a legjobb, tőle szeretnék kiskutyát. Már a szükséges pénzösszeg is félre van téve. Nemrég családi házba költöztünk, béreljük. A tulaj külföldre költözött, azzal adta ki a házat, hogy csakis hosszú időre. Nekünk kb. 3 év múlva lesz elég pénzünk sajátra, akkor lehet megvesszük ezt (ha minden jól megy). Szóval most az a helyzet, hogy kert is van, pénz is van, nagy a kísértés. Viszont mi van, ha a tulaj egyszercsak meggondolja magát és hazaköltözik, vagy eladja a házat mert szüksége lesz a pénzre? 3 hónap a felmondási idő, de 1 évig tartott mire találtunk egy normális kiadó családi házat (ezt). Nincs olyan családtagom aki ideiglenes el tudna vállalni egy kutyát míg új házat keresünk. Segítsetek megfontolt döntést hozni!
2012. ápr. 24. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
nálunk a menhelyen nem adnak örökbe albérletbe kutyát... szerintem ne vállaljátok be
2012. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg kell beszélni azzal aki kiadja az albérletet, mert valójában az ő döntésük, hiszen nekik kell majd utána rendet rakni ha vissza akarnak jönni. Én egyébként bevállalnám!
2012. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A tulajdonos részéről nincs akadály, nagy kutyabarát, ő két kaukázusit tartott a kertben. Mondta is, hogy nyugodtan. Csak attól félek amit leírtam, mert bár kicsi rá az esély, de bekövetkezhet. Nyilván nem raknánk ki a kutyát emiatt, de nehéz lenne megoldást találni.
2012. ápr. 24. 22:16
 4/10 natalina ***** válasza:
Lehet tartani mert a masztiffoknak nincs szükségük annyi mozgásra, de naponta kell sétáltatni mert ha egész nap csak fekszik akkor el fog hízni. :D
2012. ápr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha az ember számol azzal is, hogy mi van ha...De nem szabad mindig mindentől tartani. Ha hazajönne a tulaj, akkor Ti úgyis máshová mentek lakni, és szépen viszitek magatokkal a kutyát is:)

Szerintem pedig vágjatok bele!

2012. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Írjatok szerződést róla, hogy fél év, vagy egy év, vagy amennyit akartok az albérlet felmondási ideje, így biztosan lesz időtök másik kérót találni, ha valamiért mégis kéne neki a ház.
2012. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nem lenne, ha lakásba kényszerülnétek egy időre, meg kellene persze szoknia (nem rágunk szét mindent, kint wc-zünk, nem szaladgálunk fel-alá), meg jól lemozgatni, de ennyi.

A fő, hogy a családjával legyen, minden további gondot meg lehet oldani, még nagyobbat is, persze türelemmel és idővel, némi szaktudással. Nagyon simulékony faj a kutya, általában mindent megtenne a gazdájáért, hogy a kedvébe járhasson.


Ha a helyedben lennék, már rég ott szaladgálna a kiskutya mellettem :D

2012. ápr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Írtam privit:)
2012. ápr. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan bevállalhatjátok a kutyát, ha mégis meg történne amitől tartasz akkor sincs semmi gond, panelban is sokan tartanak nagy testű kutyát a lényeg ,hogy minden nap lent legyen 3x-or és az egyik séta legyen intenzívebb és hosszabb, csomó ismim tart vizslát panelba (nagyobb aktívitású mint a tibeti masztiff) és jól meg vannak..
2012. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már írtam a tenyésztőnek. :)

2012. ápr. 26. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!