Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetes kortól kezdhetem...

Hány hetes kortól kezdhetem el a kiskutya idomítását?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem idomítani kell, hanem tanítani.
2012. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Játékosan minél előbb. Állíts fel szabályokat neki már egész kicsi kortól(ebbe a szobába csak akkor mehet be, ha megengeditek, nem ugrálhat fel mindenre stb.) A behívással kezd a tanítást, de eleinte csak pár percig, majd nagy játék, utána megint pár perc és játék stb. játékkal fejezd be. A lényeg, hogy a kutya motiválva legyen.
2012. ápr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
A nevelését, tanítását az első naptól el kell kezdeni, ahogy hozzád kerül. A nevelésben nincs korhatár, a szabályokat mindenkinek be kell tartania életkortól függetlenül, a tanításnak pedig csak a kölyök képességei szabnak határt, illetve az, hogy mennyire terhelhető fizikailag az adott életkorban.
2012. ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én a parancsszavakra gondolok, amit idomításnak hívnak.


3 hetesen kerültek hozzám, mert valaki kidobta őket, most 5 hetesek, a gyere már megy, persze szegények még ott végzik a dolgukat ahol rájuk jön...


Az ül parancsszóra gondoltam igazából, de félek még túl kicsik hozzá, nehogy túlterheljem a kis agyukat...

Szobatisztaság folyamatban, 1 hete kezdtem el újságpapírra szokatni őket, de inkább játszanak vele sajna :S :D

2012. ápr. 24. 23:49
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
MegTANÍTASZ neki egy parancsszót. Te milyen idomításról beszélsz?
2012. ápr. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
miért a szavakon lovagoltok? basszus tök normálisan összekukázta az utcára kidobott kölyköket, és foglalkozni akar velük. Ha kertes házatok van, ne ujságpapirozz. jó az idő, kimehetnek játszani, és pisiljenek a kertbe. Az ül, az egyik legkönnyebben megtanitható feladat, de szerintem még 1-2 hetet várj vele, még 5 hetesen picurkák.
2012. ápr. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az idomításnak van egyfajta negatív felhangja, cirkuszi trükkök és nevetséges ruhákba öltöztetett állatok jutnak eszünkbe róla, állatszerető emberek között én a helyedben nem használnám. Manapság már tanítjuk a kutyákat :)

Szóval mint mondtam, tanítani is rögtön el lehet kezdeni, csak arra figyelj, hogy nem tud még sokáig koncentrálni a kiskutya, tehát eleinte 5-10 perc odafigyelésnél ne várj tőle többet, illetve a fizikailag megterhelő feladatokat hagyd későbbre, tehát például magasat majd csak akkor ugrass vele, ha már kifejlődtek az ízületei, tehát minél nagyobb testű a kutya, annál később.

2012. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ülni meg egyébként öt (5) perc alatt megtanul bármilyen kicsi kutya. Nem nagyon tudod túlterhelni az agyát, mert ha sok neki, látványosan megunja és nem fogsz tudni mit kezdeni vele.

A szobatisztaság pedig nem parancsszó, meg feladat, hanem egyszerű nevelés, olvass utána, rengeteg anyag van róla a neten, viszont készülj fel rá, hogy elég sokáig eltarthat, mire megtanulják, hova lehet csinálni és hova nem. No meg arra is, hogy ha újságpapírra szoktatod őket, akkor adott esetben baromi nehéz lehet leszoktatni róla, megszokják, hogy be lehet csinálni a lakásba, nehéz utána elmagyarázni, hogy most mégsem. Inkább takaríts utánuk szó nélkül, amíg nem tudod elkezdeni a ténylegesen _szoba_tisztává nevelésüket.

2012. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a normális válaszokat. Majd igyekszem nem használni az idomítani szót, pedig a kiskutya pl a hiearchiát tanulja, a parancsszókat a szakkönyvek /pl 101 kutyatrükk/ idomításnak nevezik, de mindegy, majd hívom akkor trükktanulásnak :)
2012. ápr. 25. 13:32
 10/10 VBeata81 ***** válasza:
100%
Ezzel egyelőre ne foglalkozz. Olyan dolgokra koncentrálj, mint a szocializáció, különbözű zajokhoz szoktatás, társas viselkedés elsajátítása. Ez fontosabb. Sok sikert a kutyusokhoz.
2012. ápr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!