Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első lépések (chihuahua)?

Első lépések (chihuahua)?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni milyen és mennyi kaját kell adni nekik?Mennyit kell sétáltatni?Milyen gyakran kell orvoshoz vinni?Mennyit kell naponta vele lenni?Hogyan tanitsam meg hogy kint végezze a dolgát?Mik a szükséges dolgok amiket be kell szerezzek mielött megvenném?Stb...Ilyen dolgok érdekelnének,egy kis chihuahua az első 3 hónapba,mikre érdemes a legjobban figyelni?Elöre is köszi a vállaszokat:)

Jah és láttam hogy egyes kölyköknek le áll a fülük,az normális?Vagy nem megbizható az olyan tenyésztő?



2012. ápr. 21. 00:05
1 2
 1/19 anonim válasza:
2012. ápr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is van egy csivavám, most 9 hónapos. Én orijen puppyval etetem, most már kap orijen 6 halat is és vadhúsosat is. Az enyém a tápok közül szinte csak ezt eszi meg. Konzerves kaját ritkán adok neki, inkább főzök csirkecombot - az a kedvence -, és csirkemájat. De eszik zöldségeket, gyümölcsöket is. A szobatisztasághoz egy jó tanács: Ne használj kutyapelenkát, max tényleg csak addig amíg nincsenek meg az oltásai. Először raktam ki neki én is, ez csak arra volt jó, hogy megtanítottam, hogy nyugodtam elvégezheti bent is a dolgát. Elég könnyen lesznek szobatiszták, csak eleinte sűrűn vidd le és mindig nagyon dícsérd meg, ha kint végzi el a dolgát. Én mindig mikor pisilt ugyanazt a szót mondogattam, utána dicséret és egy idő után már ha kimondtam egyből végezte is a dolgát. Szerintem elég nagy a mozgásigényük, legalábbis az enyémnek biztos, mert napi 2-3 órát is sétálok vele, ill egy parkba szoktam elvinni, ott is legalább 2 órán át rohangál. Orvoshoz vinni nem kell többet, mint bármely más kutyát, nekünk ezzel nem volt gond szerencsére. Bár elég gyakori eset a kistestű kutyáknál, hogy a tejfogak nem esnek ki maguktól, na ezt azért mi is kifogtuk. De nem nagy dolog, elaltatták és kihúzták neki őket, engem mondjuk jobban megviselt, mint őt :) ezenkívül csak oltások miatt vittem. Amit be kell szerezned, az tálkák, egy kis meleg, párnás kutyaágy, amibe jól be tudja vackolni magát, úgy vettem észre azt mindegyik imádja, ezen kiül valami kutyakaja, bár először fog adni a tenyésztő abból, amivel ő is eteti, és csak fokozatos tudsz áttérni, ha szeretnél. Szerintem érdemes már a legelejétől tisztázni a szabályokat, mit lehet és mit nem, és ha valamit tiltasz, azt az egész családnak tiltania kell, különben semmi értelme. Elég makacs és öntörvényű kutyák, valóban igaz minden, amit írnak róluk, viszont nagyon tanulékonyak, szóval csak nevelés kérdése, hogy a végén milyen kutyus válik belőle. Az pedig, hogy nem áll esetleg a füle még 2 hónapos korában, semmit nem jelent, később (ha rendes tenyésztőtől való) szépen fog állni neki. Az enyémnek pl már 8 hetes korában gyönyörű hegyes fülei voltak, de a fogváltás időszakában elkezdett hátrafelé!!! lekonyulni, elég viccesen nézett ki 2-3 héten keresztül :), de magától szépen vissza is állt.

Hát elég hosszúra sikerült, remélem azért tudtam segíteni valamiben.

Sok boldog évet kívánok nektek együtt :)

2012. ápr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nem baj hogy hosszú nem haltam bele:P...Szoval az igaz hogy 1 hónapig amig az oltásokat még kell adni nem szabad kivinni?..Még nyáron sem?...És mér nem?...Bocs az ujabb kérdésekér:D

Amugy én is további bolgod pillanatokat kivánok a kiskutyáddal:)

2012. ápr. 21. 10:25
 5/19 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem egyből fejtik ki a hatásukat. Kell több is (emlékeztető oltás), hogy hatásosak legyenek. Ha addig leviszed, amíg nem hatnak, ugyanúgy elkaphatja a betegségeket, mert még nem ellenálló a szervezete ellenük.
2012. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3. voltam. Köszönöm, aranyos vagy!!! Valóban emiatt nem lehet kivinni addig. Bár mi kivittük, hogy azért levegőn is legyen (bár az enyém télen volt pici, így annyira nem is hiányzott :), de nem mindennap és csak rövid időkre, a kertbe, ahol más kutya, macska nem járkál, és nagyon figyeltem, hogy semmit ne nyalogasson vagy egyen meg.
2012. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem engedem más kutyák/macskák közelébe,és azt sem hogy nyalogasson bármit akkor vihetem ki?Amugy az valami gondot jelent ha van egy 1 éve macskám aki soha nem kapott oltást,de nem volt kint a házból?
2012. ápr. 22. 00:13
 8/19 anonim ***** válasza:
Ezeknek a betegségeknek a terjedése a beteg állatok ürülékén keresztül történik. Így ha nagyon vigyázol és csak olyan helyre viszed, ahol biztos nem járkál más állat, és semmit nem engedsz neki nyalogatni, akkor elvileg nem kaphatja el. A macskátok nem tudom mennyire jelent veszélyt, bár én úgy gondolom (mivel ő nyilván nem beteg), hogy vele nem lesz gond, de ezt nem tudom sajnos.
2012. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem tudok rolla hogy beteg lenne,és rendben köszi a vállaszt:),remélem hogy majd nem lesz gond vele:)

Ha vannak más tanácsok akkor szivesen meghallgatom őket:D Tudom hogy tele a google aval hogy hogy neveljem,de jobb tudni olyan valakitől aki átélte már ezeket:D

2012. ápr. 22. 20:59
 10/19 anonim ***** válasza:
Hát a nevelésükkel kapcsolatban annyit tanácsolnék, hogy nagyon sokat vidd emberek és más kutyák közé, hogy később ne legyen egy támadós kis méregzsák. Az egyik ismerősöm kutyája mindenkit megmorog, sőt ha hozzáérnél meg is harapna, néha még őt is... A kutyának tudnia kell, hogy te vagy a főnök (falkavezér), amit szerintem egy ilyen kis testű kutyánál nehezebb elérni. Vannak negytestű kutyáim is, ott erre soha nem kellett különösebben odafigyelnem, így alakult magától. Egy ilyen kis kutyust egésznap babusgat az ember, így hamar elszalad velük a ló. De ha odafigyelsz egy-két dologra, akkor könnyen nevelhető. Van egy nagyon jó oldal, sok hasznos tanáccsal, amiket érdemes megfogadni: [link]
2012. ápr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!