Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyával lepjem meg?

Milyen kutyával lepjem meg?

Figyelt kérdés
Üdv. Szeretném meglepni barátnőmet valami aranyos , kis méretű szobakutyával , ami elérhető árban van. Ötleteket várok!

2012. ápr. 22. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

SEMMILYENNEL.


Bocsi, nem ezt a választ vártad, de a kutya nem egy ajándéktárgy.


Ha megfelelően felkészültetek, elég ismeretet szereztetek és megvan hozzá az anyagi hátteretek, akkor EGYÜTT menjetek el választani kutyust.


ha adhatok egy jó tippet:

Vagy tenyésztőtől vegyetek törzskönyves kutyát (akkor 50-120.000 forintot is rá kell szánnotok), vagy menhelyről vegyetek magatokhoz - vannak ici-pici kölykök, meg felnőttek is, a felnőttekkel sokkal kevesebb a gond, csak kimarad a "babázás".

De a babázás nem akkora buli, ha "szétrágódik" az internetkábel.:)



A lényeg, hogy a szaporítókat, expresszen hirdetőket kerüld, mert pláne a kistestű divatkutyákat úgy pároztatják keresztbe-kasul két generáción belül, (tehát szülőket gyerekkel, tesókat,...), hogy kb. 80%-os eséllyel ideggyenge, túl félénk vagy túl agresszív, és/vagy szívbeteg és/vagy gerincbeteg és/vagy légúti problémás és/vagy szemproblémás és/vagy sérves stb. kutyát fogtok hazavinni.


Persze, ha már megszülettek, nekik is kell gazda, de készüljetek fel, hogy az állatorvosnál 100.000-nél többet fogtok otthagyni.

2012. ápr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
rendben akkor ezt még átbeszélem vele is , köszönöm a részletes választ!
2012. ápr. 22. 23:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

és még annyi, a kutya 10-15, de akár 20 évig is elél.


Gondoljátok át, most van-e ideje kutyázni, ne legyen az, hogy jaj, egyetem, mi legyen a kutyával, jaj, költözés, mi legyen a kutyával, jaj, gyerek, mi legyen,....



Nem kötekedésből mondom, csak elég "átgondolatlan" fílingje van a kérdésednek.

De ha nem, akkor örülök, és ha leírod, milyen körülmények közé érkezik a kutya, tudok fajtákat ajánlani.

(napi hány séta, lakás vagy kert (ölebet alapból csak szobakutyának veszünk, de napközben lehet a kertben), milyen kutyás sport/játék jöhet szóba, mennyit tanítani, kutyasuliba járnátok-e, mennyi pénzetek van kutyakajára, a közeli állatorvos olcsó vagy drága, stb...

2012. ápr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igazából a pénz nem akadály , barátnőmmel külön élünk , ő még a szüleivel él. Már régóta is tervezzük igazából , csak eddig nem volt lehetőség. Barátnőm elég sokat foglalkozna vele mert elolvad a pici kutyáktól , és ha suliba van akkor is tudnak vele foglalkozni , mivel barátnőm délután van iskolába , az öcsije is szereti a kutyákat szerintem ő is sokat játszani , foglalkozna vele , persze ahogy mondtam a pénz nem akadály .
2012. ápr. 22. 23:42
 5/14 A kérdező kommentje:
kertes házba lenne , szóval kinn és benn is tudna lenni illetve kinn van 2 kutya ( 1 yorkie és 1 magyar vizsla aki pár hónapos ) .
2012. ápr. 22. 23:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
hát ha a Yorkit kerti kutya náluk hát oda kutyát se adnék.....
2012. ápr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
félreérthetően irtam , rendes tiszta környezetbe vannak , a helyük is 1 közepes szoba méretű helyiség ahol ki,be rohangálhatnak stb..
2012. ápr. 22. 23:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

De ha már van két kutya, ráadásul a vizsla még növendék, minek most még egy?


Inkább erre a kettőre kellene figyelni!


(A Yorkie meg remélem, csak jó időben van kint, bár a vizsla sem a vastag aljszőrzetéről híres...)

2012. ápr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Élő állatot meglepetésként SOHA nem ajándékozunk.
2012. ápr. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kötekedni akarok, de egyetértek az első válaszolóval. :)

Sosem értettem miért jó ajándékba élő állatot adni.

Én frászt kapnék, ha kutyával, cicával bármilyen élő állattal lepne meg a párom! Felborulna az egész napirendem, még aznap este át kellene gondolnom, hogyan tovább, hol fog aludni, mi lesz vele amíg nem vagyok otthon stb.


Aztán legyünk reálisak, ez nem mese, simán előfordulhat, hogy olyan fajtát választ, amivel szemben fenntartásaink vannak, vagy simán az adott példány nem nyeri el a tetszésünket, vagy bármi.

Kedves és aranyos dolog persze, de egy kutya tízévekig velünk marad és lényegében a cuki kis pofi mellé egy újabb teher is jár (hiszen gondozni kell, időt, energiát és pénzt szánni rá).


Közben olvastam a többi hozzászólást.

Lényegében a családjának ajándékoznál egy kutyát?

Hát, ne haragudj, de el tudom képzelni, mennyire örülnének neki a szülei, hiszen ha a barátnőd még nem önálló felnőtt, akkor az ő nyakukba szakadna.

Ráadásul így nem is csak barátnődről van szó, hanem egy egész családról.

Rendben, hogy a pénz nem akadály, de biztos nem szívesen kérnének tőled a továbbiakban kutyakajára (ha nekik esetleg már nem jutna rá), szóval szerintem ez rossz ötlet.


Hogyan jutott eszedbe az ötlet?

Azt megérteném, ha együtt élnétek, és szerettél volna neki valami olyat adni, ami több, mint egy pulcsi vagy egy ékszer, de így...

Mennyi idősek vagytok?

2012. ápr. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!