Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most már muszály megkérdeznem,...

Most már muszály megkérdeznem, tényleg én lennék az állatkínzó, meg aki nem törődik a kutyáival?

Figyelt kérdés

Nos kezdem az elején. Van 2 kutyám (egyik kölyök kora óta velünk van, másikat nemrég hoztuk el egy gyepmesteriről), és egy macskám (valahonnan kidobták, és úgy szedtük össze őt is), akiket amint eljött az idő, és pénzügyileg lehetőségünk ivartalanítattuk. Na és már mikor a kölyöknek eljött az ideje és vittem, a munkatársaim csúnyán néztek, és hogy hogyan tehetem ezt szegénnyel. Utána nemsoká a macskát, majd most a másik kutyát is elvittem. És minden alkalommal megkaptam a munkahelyemen, hogy milyen mocskos állatkínzó vagyok, hogy tehetem ezt az állataimmal... Nem gondolnám, hogy tényleg én lennék az állatkínzó, bezzeg amikor nekik mondom, hogy talán elkellene gondolkozni nektek is rajta, hát akkor jön a hurrogás. Főleg most, hogy a munkatársamnak vannak kiskutyái, mert összepároztatta a 2 kutyáját, mert hogy milyen jó lesz. És most is vitatkozok velük, mert 6! hetesen akarja eladni, mert amúgyse akarja őket beoltatni... örüljenek, hogy kaptak féreghajtót (chipet meg se említem inkább, azt pláne nem akarja)

Meg van egy másik ideggyenge, mindenre allergiás kiskutyája, és épp tüzelt, és arra járt egy másik kb 8 hónapos kan, és a kan elkezdett "próbálkozni", és még nevettek is rajta, hogy úgyse tudnak összeragadni. Na ja, sikerült.. És bepróbálkoztam, hogy még elviheti ivartalanítani, na hát akkor is mit kaptam. És most is, mert számolgatta, hogy mikor fial, és mikor lesz 6 hetes amikor tovább passzolhatja, és mondtam, hogy nem lesz egyszerű keverék kutyákat még ingyen odaadni sem, és erre, hogy milyen negatív vagyok, meg stb.

Miért nem elfogadott nálunk még az ivartalanítás? És miért kell állatkínzónak tekinteni aki megteszi?

(Bocs, ha hosszú lett, de már muszály volt kiadni magamból, mert nem érzem magam állatkínzónak)


2012. ápr. 25. 09:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik."


Ennyi:(

2012. ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre a kérdésre te is tudod a választ. A kollégáid primitív, unintelligens (köhöm) emberek (?), akik azt se tudják mi fán terem a felelős állattartás.


Amikor vittem ivartalaníttatni a szuka kutyámat, akkor mondtam a többi kutyás ismerősnek, hogy most egy ideig nem megyünk a környékükre, mert kímélni akarom, na akkor én is megkaptam, hogy "jajj szegény kutya, honnan tudom, hogy ez jobb lesz neki?", meg mit szólnék, ha engem pakolnának ki, neki is ugyanolyan (heeeeee????). Szóval az emberek felruházzák a saját érzéseikkel a kutyákat, és fel sem fogják, hogy neki a nemiségre csak ösztönszinten van szükség, és nem élvezetből. Az egyik kutyás ismerősöm mondta, hogy azért nem ivartalanítja a kutyát, mert ahhoz altatni kell, és ő nem vesz el az altatással 1 percet sem a kutya életéből... Na ja, ha az ivarosság hatására kijönnek rajta a különböző betegségek azzal éveket vesz el, de semmi gond...

Szóval vannak idióta emberek, én velük inkább nem beszélgetek az állattartásról, mert csak felbosszantanak. Én is azt javaslom neked, hogy inkább kerüld el ezeket a kollégákat, vagy beszélgess velük olyan témáról, aminek semmi köze a kutyatartásról. Úgysem fogod tudni őket meggyőzni ész érvekkel, mert buták sajnos.

2012. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is tudom a választ, csak már annyira bosszantó tud lenni.

Igen nekünk a szomszéd is látta, hogy tölcsér van a fején, kérdezte, hogy miért, és mondtam ugye, erre ő: "jajj szegény, és haragszik rátok?"

Mégis miért????

2012. ápr. 25. 09:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy állatkínzó!! Te csinálod jól! Nekem is vannak ilyen ismerőseim, már nem is akarok erről a témáról beszélni velük. Van egy fajtatiszta szuka kutyám és nem birják felfogni hogy (szerintük) hogy lehetek ilyen hülye hogy ivartalaníttatom, mert ha eladnám a kölykeit "meggazdagodhatnék"! :) Igen, ilyen emberek is vannak!
2012. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Haragszik??? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :)

Nem is emlékszik rá amúgy.

2012. ápr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy mások is így gondolják. :)

Másik kedvencem: magamhoz vettem a cicámat, és ilyen kinti-benti cica, és ugye vittem oltani. Macskát, oltani?? :-O Minek?

2012. ápr. 25. 09:49
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország állattartási kultúrája a béka segge alatt van. És akkor még finoman fejeztem ki magam. (Tisztelet a kivételnek.)
2012. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat engem is idiótának tituláltak a kollégáim, hogy a kutyáimat minden reggel átviszem anyámhoz a kertesházba, ne egyedül legyenek otthon ... "Hát az mennyi benzin, meg idő ...."
2012. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, igen, megnyugtat. :D
2012. ápr. 25. 11:48
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez van .. mi kutyások egy olyan "állatfajta" vagyunk akiket csak mi magunk értünk.

Kitartás a kollégákhoz...


Utolsó.

2012. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!