Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt, hogy aki...

Miért hiszik azt, hogy aki nem a lakásban tartja kutyáját, az állatkínzó?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ki hiszi ezt?

Van aki szerint az állatkínzó, aki lakásban tartja!

2010. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

Ez a kérdés egyértelműen provokálás!


De egyébként is, milyen kutyafajtáról beszélünk?

Egy KAU-t, vagy KÁJ-t, komondort bezárva tartani a lakásban tényleg valamilyen szinten állatkínzás. Nekik tér kell. Nem lehet őket bezárva tartani.

De egy dobermannt? Golden Retrievert? Nekik lételemük a gazda. Ilyenkor persze, akik kizárják a kutyát azt mondják ott is boldog. Szomszédban van egy golden retriever mindig kint tartva. Gazdája szerint így is nagyon boldog kutya. Nem ő látja, amikor a kutya szomorú szemmekkel figyeli a gazdáját az ablakban, majd odakullog a lábtörlőre, és várja a gazdit. De nagyon boldog. Nem értem, miért fájna az valakinek, ha miközben valaki tévézik/számítógépezik a kutya a lábánál fekszik.


De úgysem fogja megérteni senki sem a másik felet, mert mint mondtam, ez a kérdés provokáció..

2010. okt. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek az előttem íróval...attól függ milyen fajta a kutya!! Kaukázusi, kuvasz, komondor, németjuhász, stb. remekül elvan a kertben!! De egy tacskót, boxert, vizslát kertbe kizárva tartani valóban kínzás nekik, és nem csak azért, mert borzasztó rövid, ritkás szőrük van, hanem azért is, mert szomjazzák a gazdi szeretetét, törődését. Nem tudom, ki tud nyugodtan, a fütött lakásban aludni úgy, télen a mínusz 10 fokban, hogy a rövid szőrű tacskója nyakig gázol a hóban, és soha nem tud megszáradni, mert nincs hol...Ezt csak azért írom, mert nekem is egy rövidszőrű tacskóm van, kertes házban, de a radiátor mellett alszik, puha kutyakosárban...aki ilyen fajta kutyát választ, igazán odafigyelhet az igényeire, különben válasszon pulit vagy komondort!!
2010. okt. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg azt hogy aki lakásban tartja a kutyáját az állatkínzó.

Valaki erre, valaki arra mondja. Vélemények, aszerint hogy maga hogy tartja. Ennyi az egész.

2010. okt. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%

én egyet kint egyet bent egyet meg láncon tartok

mind 3 kistestű

egyiket azért tartom bent mert nagyon szeretem a másik őrzi a házat a 3. meg olyan köcsög hogy mindíg azt lesi hogy hogyan szökhetne el ezért megvan kötve nem jó semmire a 3.

oda is adnám valakinek

2010. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az sem állatkínzó, aki bent tartja és az sem, aki kint. Mindaddig, amíg az az állat méretének/igényeinek megfelel. Ennyire egyszerű...Az állatkínzás egy teljesen más téma..
2010. okt. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Az állatkínzás nem itt kezdődik.

Viszont aki kutyát tart, és azért tart kutyát, mert szereti őt, annak tudnia kell, hogy a kutyáknak a legfontosabb a gazda jelenléte, és hogy mellette lehessen.

Egy kint tartott kutya naponta pár percet láthatja a gazdiját, (jó esetben kiviszik sétálni 1 órára) de egyébként a kutya csak néz ki a kerítésen, és semmi inger nem éri őt. Pedig higgyétek el, nagyon vágyna rá.

Szóval nem állatkínzás a kertben tartani a kutyát, nagyjából olyan, mintha Te egy 20 négyzetméteres szobában élnél, napi 5 percre látnád azt, akit szeretsz, és egyszer eléd lökne egy tál kaját.

2010. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is fajtafüggő. Aki egy leonbergit tart kint, az teljesen más tészta, mintha mondjuk egy csivavát...

amúgy meg a kutya helye ott van szerintem, ahol a gazdája van. Pl. egy pásztornál, vagy gazdálkodónál, vagy erdésznél vagy vadőrnél tök természetes, hogy kint van a kutya, mert a gazdája is kint van. Az a gáz, ha valaki egész napra otthon hagyja a kutyáját a lakásban, vagy kint a kertben, amíg ő bent van, szóval ha nincs vele és nem foglalkozik vele eleget. Én nem az udvaron élem az életemet, így a kutya is többnyire bent van velem.

2010. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem akarok provokálni. Egy másik kérdésben azt válaszoltam, hogy kinti kutyáink vannak - drótszőrű vizslák -, mire megkaptam, hogy állatkínzó vagyok. A kutyákat be kell vinni, nem kapnak szeretet a kinti kutyák, satöbbi, satöbbi.
2010. okt. 2. 13:32
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
és őszintén, mennyit vagy velük kint egy nap? Mindent beleszámolva? Mondjuk így ősszel, télen?
2010. okt. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!