Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kínai meztelen kutya tenyésztése?

Kínai meztelen kutya tenyésztése?

Figyelt kérdés
Tegnap írtam, hogy kaptam egy kínai meztelen kutyát. Azóta próbáltam felvenni a kapcsolatot itt pár tenyésztővel de sajnos nagyon elutasítóak voltak és egyáltalán nem voltak segítőkészek. A későbbiekben szeretném kiállításra vinni és ha szép eredményeket ér el esetleg tenyészteni. Viszont nem tudom, hogy egyáltalán lenne e rá kereslet? Mert ha jól tudom itt Mo.-n nem nagyon felkapott fajta ( ami persze nem baj )
2012. ápr. 25. 11:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban kiállítási eredményeket kellene felmutatni + tenyésszemle, és nem tudom milyen szűrések kellenek a fajtának...

De ha tenyésztőtől vetted a kutyát biztos segít, az ő érdeke is, hogy minél jobbat hozzatok ki a kutyából!!!

2012. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nagynéném vette külföldről a kutyust és nem beszélem a nyelvet.Nagynénémmel majd megpróbálok beszélni.
2012. ápr. 25. 12:09
 3/16 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy próbáltad felvenni ITT a kapcsolatot tenyésztőkkel? Itt Magyarországon, vagy itt gyik-en? :)
2012. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kezdj el kiállításokra járni és meglátod kialakul. 1-2 ébv múlva te is rájössz mi a jó és mi nem, és biztos találsz olyat aki fog segíteni esetleg más fajtás kiállítót.
2012. ápr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, esetleg hívjál fel komoly kínai-s tenyésztőket, szerintem ők is szívesen segítenek
2012. ápr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
bocsi 4-es voltam nem 3-as :-)
2012. ápr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szia

pont hogy ez a kulonleges ebben a fajtaban.nem felkapott,nem divatkutya,igy ha meglesz a kello tenyeszszemle, szuresek,es kiallitasi eredmenyek biztos hogy a jovobeli almot sikerul majd eladnod.

nekem kimondottan tetszenek ezek a kutyak,csak eddig mindig is nagy testuim voltak

2012. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azért lehettek elutasítóak, mert azt hihették, csak szaporítani akarsz, és meg sem ismertek előtte. Írtad, hogy tk-es?

Amúgy a legjobb lenne kiállításokon ismerkedned. Úgy is elviheted, ha nincs benevezve, csak az oltási könyve kell. Legalább már ilyen fiatalon megszokja azt a nyüzsgést, hangosbemondót meg mindent, ami ezzel jár. Esetleg úgy menj, hogy legyen nálad a törzskönyve fénymásolata, mert a többi tenyésztőnek fontos információkat tartalmaz a felmenők ismerete.

2012. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom jó ötlet e belevágni egy fajta tenyésztésébe úgy, hogy "lenne e rá kereslet" Egy törzskönyves kutya elletésétől (még ha az a kutya akár kiemelkedő is) valaki nem lesz tenyésztő. Ha jól szerepel a kiállításokon és a szűréseken valamint elgondolod magadban mi az a tenyészcél amit el szeretnél érni az elkövetkező mondjuk 10-20 év alatt akkor a tenyésztés. Mert arra is rájöhetsz, hogy neked pl nem ez a típus ami tetszik, életem első kutyájával én példának okáért így jártam (jó törzskönyvű, eredményes szuka volt de hamar rájöttem, hogy nekem más típus és más felmenők azok amik a fajta ideális jellegét hordozzák)


a netboard kínai meztelenes topicjában feltudod venni a kapcsolatot tenyésztőkkel vagy kiállításokon.

2012. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hm. Te írtad, hogí nem tudod milyen fajta meztelen kutyád van? Javasolom, amíg nem vagy tisztában a fajtajegyekkel, vézennel, küllemmel stb. addig ne akarj tenyészteni. Mindenki,aki TENYÉSZT azért teszi, hogy jobbá tegye a fajtát. Ergo tudni kell, hogy a Te kanod/szukád mellé milyen pár kell, hogy jól kiegészítsék egymást alom az utódok szempontjából. Tudod-e,hogy hány típus van ezen belül az egy fajtán, belül? Hogy Te melyikre szeretnél tenyészteni inkább? Hogy mikor vonnak a tenyésztésbe púdert? Milyen szűrések vannak,amik alapvetőek? Javaslom járj el kiállításokra,szerezz infókat, és utána gondolkozz el a TENYÉSZTÉSEN ;)Sok sikert!
2012. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!