Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya pajzsmirigy értéke...

Kutya pajzsmirigy értéke 17-45 nmolig jó, az enyémnek 20, mondta az orvos, hogy kell rá gyógyszer, mert az alacsonyabb érték felé esik, de még végülis értéken belül van, és ha szed rá gyógyszert akkor nem lesz baja? Úgy értem nem fog "túl termelni"?

Figyelt kérdés
Azért vizsgáltuk pajzsmirigyre, mert kopaszodik az oldala, és nem gomba, másfél hónapig fürdettem minden héten nizorallal, és nem javult. A laborvizsgálat pedig a fent említett értéket mutatta ki.

2012. ápr. 25. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Normális gyógyszer adag beállitással nagyon sokat javulhat az állapota. Sajnos élete végéig adni kell neki a gyógyszert, és kb. félévente ellenőriztetni az értéket.
2012. ápr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a helyzet, mint embernél. Jobb egy közepes értékre (talán kicsit a magasabb felé) belőni, hiába van tartományon belül, egy kis hormonális változás már alá tolhatja. Ez gyakorlatilag a határ. Akkor a kutyusnak is jobb lesz. Ha rendesen kapja a gyógyszert és megvannak a kontroll vizsgálatok, nem mehet fölé, be fog állni egy fix értékre.
2012. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a gyors választ, akkor szerinted is lehetséges ettől a kopaszodása? Nem kételkedem az orvosomban, sőt 1000 %ig bízom benne, csak azért jó több helyről begyűjteni információkat.:-)

szóval akkor szedhet gyógyszert akkor is, ha még határéken belül van? Egyébként a kutyám vizsla, 11 éves, és ivartalanították tavaly.

Nem vagyok teljesen otthon ebben a pajzsmirigy-témában, még hál'istennek nincs tapasztalatom.

2012. ápr. 25. 18:56
 4/14 A kérdező kommentje:

Ja, és visszanő a szőre? Egyébként a szőrhulláson kívül más tünete szerencsére nincs.

Köszönöm előre is:-)

2012. ápr. 25. 18:58
 5/14 anonim ***** válasza:
Off: milyen fajta? Majd megírom, miért kérdeztem.
2012. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, már látom, bocsi.
2012. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az ivartalanitás elvileg megszünteti a pajzsmirigy problémát, miután a hormonok kiürülnek a szervezetből. Én nem nyulnék rögtön gyógyszerhez, inkább a táplálékát egésziteném ki jodozott algakapszulával.
2012. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak is szednie kellett a gyógyszert élete végéig, és az első tünetei között neki is a szőrhullás volt. Teljesen megszünt a gyógyszerrel a gond. Szegény nem ebbe halt bele, hanem az öregségre.

Én nem kisérleteznék jóddal, az nem oldja meg a hormonális gondot.

2012. ápr. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az értéke a normál tartományon belül van. nem kiséreletezés, saját tapasztalat. viszont ha a kutyáknak való gyógyszert irja fel a dokitok, akkor kösd föl a gatyádat, mert annak az ára, kb. 18 e ft, havonta. helyettesithető humán gyógyszerrel is, ami olyan 1500. és ha már ennyire gyógyszerezni kell, akkor 1 kura után érdemes ismét T4-et méretni, mert lehet annyi elég is lesz neki.
2012. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jód csak akkor, ha golyva/struma, vagyis a pajzsmirigy nem evszi fel a táplálékból a jódot. Ez hiányos étkezés esetén lehtséges, azonban az más tüneteket is mutatna, az állatorvos csak kiszúr egy egyoldalú táplálást. Gyanúsabb, hogy a pajzsmirigy nem termel rendesen hormont, vagy nem kap stimuláló hormonokat az agytól. Ez jóddal nem kiváltható. Embernél is gyakori probléma, ugyanez a kezelés. Valójában ez nem "gyógyszer", hanem a hormonjait pótolják, tehát a szervezet működésén abszolút nem változtat semmit, beállítja a rendes értékre az amúgy is termelt hormonokat.

A szőrhullás lehet az első jelek egyike. (Embernél is. Hajhullás.) Illetve fáradtság, levertség, de mivel kutyánál is "időskori" betegség ez, ezt nehezebb észrevenni. Elég gyakori nagyobb testű kuytáknál. Valahol azt írták, már néhány hetes kezelés segít, én ebben szkeptikus vagyok, szerintem tovább tart az, élete végéig.

A szőrhullása meg fog szűnni majd.


(És ne helyettesítsd humán tiroxinnal, én azt bőven soknak találom.)

2012. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!