Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya pajzsmirigy értéke...

Kutya pajzsmirigy értéke 17-45 nmolig jó, az enyémnek 20, mondta az orvos, hogy kell rá gyógyszer, mert az alacsonyabb érték felé esik, de még végülis értéken belül van, és ha szed rá gyógyszert akkor nem lesz baja? Úgy értem nem fog "túl termelni"?

Figyelt kérdés
Azért vizsgáltuk pajzsmirigyre, mert kopaszodik az oldala, és nem gomba, másfél hónapig fürdettem minden héten nizorallal, és nem javult. A laborvizsgálat pedig a fent említett értéket mutatta ki.

2012. ápr. 25. 18:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nyilván ahány ember, annyi tapasztalat. nekem 3 éve mértek T4-et, akkor volt 12. Euthyrox-ot adtam a kutyának, egy másfél hónapos kura volt. Nála is szimmetrikus szőrhullás, és sulyos hizás volt az előjel, valamint a tüzelés elmaradása. Egy kurát kapott, azóta az értéke 40 körüli folyamatosan, időre tüzelt, szép a szőre. 4 hónapja lett műtve, akkor szintén mérettem, akkor is normál volt, és azt mondta a doki, hogy ez már valószinűleg igy is marad.
2012. ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Én forthyront kaptam a kutyámnak, és a tájékoztatóban azt írja, hogy az lenne a normális, ha 30-47 nmol/l lenne, és mivel 20 nmolt mértek, akkor elvileg az tényleg alacsony. Vettem 1 havi adagot, utána még egy vérvétel, és meglátjuk mi lesz:-) Ja, és nem volt drága, kb. 2500 Ft-ra jött ki.
2012. ápr. 26. 18:41
 13/14 anonim ***** válasza:
Kivánom, hogy gyógyuljon meg és még sokéig éljen:)
2012. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságot, én is nagyon remélem:-)) mindent megteszek, hogy egészséges legyen!!!
2012. ápr. 26. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!