Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle Tulajdonosok, hogyan...

Beagle Tulajdonosok, hogyan fegyelmezitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

5.kutyám már, eddig sikeresen mindegyiket tudtam fegyelmezni,ezért is gondoltam, hogy a Beagle nem lesz nekem "nagy falat". Úgy látszik tévedtem.

Semmi gond nincs a falkavezér szereppel,szót fogad nekem,vezényszavakat is teljesíti nekem.

A dolgok meg/szét rágásáról leszoktattam,de gyakran pl.ha jönnek hozzánk vendégek játszani kezdenek vele ő harapdálni kezdi a kezüket(játékból),ugrál mindenkire,széthord mindent amit talál a kertben(bár kárt nem tesz bennük), ezt a harapdálósat nekem is szokta csinálni de ráparancsolok és befejezi rögtön,de mégis minden alkalommal elkezdi újra és én újra rászólok ő újra befejezi...és ez a körforgás megy minden nap, a többi kutyámmal is ez volt de náluk megtudtam tanítani, hogy nem szabad, nála hatástalan.

Mit lehetne ez ellen tenni?


2012. ápr. 25. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Először lefárasztom, megfuttatom, majd utána jön a fegyelmezés
2012. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki volt az a vadbarom aki kitalálta, hogy társasági kutyának egy vérbeli hajtó/vadészkutyát, de innen is csókoltatom a hülye fejét.


Kedves kérdező, sajnos Te is bedőltél ennek az idióta trendnek (ami nem feltétlen a Te hibád), hogy beagle-t vettél társasági kutyának. NEM, NAGYON NEM VALÓ ANNAK. NEM véletlen, hogy a tenyésztési célja az volt ami. Tenni azellen hogy rendetlen soha nem fogsz tudni semmit. Egy tucat beagle-s ismerősöm van, mind ebben a cipőben jár a kutyájával. Ez van, legközelebb ha kutyát vásárolsz illik előtte utánaolvasni és tájékozódni.

2012. ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Többektől hallottam, akik ismerik a fajtát, hogy a beagle nem kutya, hanem beagle, mert egy csomó dolog, amit más kutyáknál megszoktál, nála egyszerűen nem működik. Az egyik ilyen dolog például, hogy míg más kutyák elfogadják, ha valamit nem szabad, a beagle csakazértis megpróbálja, még egyszer, még ezerszer, hogy hátha majd most szabad lesz. (Egyébként pont a makacssága teszi kiváló vadászkutyává.) Gyanítom, hogy a kutyád még kölyök, így az egyik jó hírem, hogy kb. 1.5-2 éves korára nagyot fog javulni a helyzet magától is. A másik, ami nem kis feladat, de nagyon meghálálja magát: lefárasztani a kutyát. Levezetni az energiáit mozgással, és agyilag is elfárasztani, a vadászat vagy az agility erre tökéletes, az én beaglem hatalmasat változott tőle. Egy beaglevel rengeteget kell foglalkozni, hogy együttműködő kutya legyen belőle, alapvetően nem egy szolgálatkész fajta. És mégegy dolog: a beagle tiszteletét nem lehet erőszakkal kivívni (én sosem próbáltam megütni vagy fizikailag bünetni), azzal csak mégjobban bekapcsolod a konokságát. Iszonyú következetességgel lehet kivívni, soha ne engedd meg neki, hogy ne csinálja meg, amit kérsz tőle, például erre tök jó a helybenmaradás gyakorlása: ha elmozdul a helyéről nem kell bántani, csak fogod a pórázt és visszaülteted, hogy akkor legyen vége a dolognak, amikor te azt mondod. Náluk tényleg nem szabad hagyni, hogy a kutya kezdeményezzen (például játékot) vagy lekapcsolódjon rólad és menjen a feje után feladat közben. Szóval munkás, nagyon munkás fajta, de megéri vele foglalkozni.
2012. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!