Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni hogy mikor...

Honnan lehet tudni hogy mikor ellék (szül) a kutyám?

Figyelt kérdés
Egy Német juhász kutyárol van szó, már láccik hogy lesznek kölykei de kb április 26-27 ez a nap a kritikus hogy mikor, és az ellető ládában alszik és minden nap ott van és pihen most gyorsan veszi a levegőt és fekszik, a hasa kemény mindenhol meg már nem szalad de én azt nem tudom hogy 26-vagy 27-én fok elleni?! ezt hogyan lehet megállapítani?

2012. ápr. 26. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Majd ha elleni fog megtudjátok.Ezt nem lehet elöre megmondani mint ahogyan az embernél sem....
2012. ápr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt tudom de jó lenne tudni hogy mikor kezdődik a szülés, ma vagy holnap :S
2012. ápr. 26. 11:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg az állatorvosával beszéld meg.
2012. ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Állatorvos mikor látta utoljára, és mit mondott?
2012. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
állatorvos hoz nem vittem mert námlattom értelmét nincsen semmi baja a kutyának jólvan minden rendben van vele, engemet az érdekell hogy milyen nyomok vannak arra hogy születni fognak kiskutyák mit csinál a kutya mielött megszületik milyenek az előre jelzések?
2012. ápr. 26. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Engemet...Tégedet az érdekeljen, hogy a vemhes kutyának féreghajtót kellett volna MINIMUM kapnia többször is.

Soha nem látta állatorvos, az agyam eldobom.

2012. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt,hogy ma vagy holnap még az orvos sem mondja meg biztosra...Az is lehet,hogy csak a jövöhéten jönnek a kiskutyák...
2012. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kutyák vemhessége átlagosan 63 nap. Mikor lett felcsinálva?

Az utolsó 10-12 napban, ha a szuka fekszik, esetenként látszik a magzatok mozgása. Ilyenkor a hasfal szinte hullámzik. Ha a szuka testhőmérsékletét is figyelemmel kíséred, szintén megállapíthatod az ellés időpontját. Az ellést megelőzően a kutya testhőmérséklete lecsökken és közvetlenül az ellés előtt 1 nappal még 1 Co-kal csökken, ami 37 Co körüli hőmérsékletet jelent a végbélben mérve. A kutyák normál testhőmérséklete 38 és 39 Co közé tehető.

2012. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a kutya rendszeresen van oltva, és a kiskutyákatis majd törzskönyvezve oltva féregtelenítve lesznek!
2012. ápr. 26. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!