Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás kutya?

Nory0722 kérdése:

Epilepsziás kutya?

Figyelt kérdés
Olyan embereket keresnék, akiknek epilepsziás a kutyájuk, hogy megosszák velem tapasztalataikat. Mire kell figyelnem, hasonlóak. Eddig 2 rohama volt a 9 hónapos beagle-ömnek, nem túl intenzív, viszont 2,5 óráig tartott! Kaptunk gyógyszert, de nem sok jóban reménykedünk. Most a gyógyszereket teszteljük, melyik a legjobb neki, de inkább megelőzni szeretnénk a rohamot.
2012. ápr. 26. 14:26
 1/8 A kérdező kommentje:
A fő gondom az, hogy alig telt el egy hét a két hosszú roham között. Már emeltük a gyógyszer adagját, ha nem jön be, váltunk. Csak ennek kevés a mellékhatása, azért akarjuk előbb ezt megpróbálni. A roham első fél órájában intenzív nyáladzás, hányás és hasmesés sorozatok vannak. Fél óra után kb fél óráig jön az intenzív remegés, majd utána lassan kezd elmaradni. Gyógyszert csak 1 óra elteltével tudunk neki adni a hányások és az esetleges félre nyelés miatt, így tart 2,5 óráig, különben isten tudja meddig tartana. Nem akarjuk, hogy szenvedjen, de szeretnénk mindent megtenni, hátha jobban lesz.
2012. ápr. 26. 14:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

SOHA nem gyógyszereztem a máltai kutyám, kizárólag természetes alapú készítményeket kapott. 1 éves kora óta volt epilepsziás. 2 hónapja altattuk el, mert már maga alá pisilt az utóbbi egy-két hónapban és nem evett. Egész életében kutya baja se volt, 3-4 havonta egy rövid roham (5-10 perc), de amint megkapta a csöppeket, azonnal elmúlt. Egy nagyon boldog, vidám kutyus volt egész életében.


Ja, és a lényeget a végére hagytam: 18 évet élt. Így is lehet, gyógyszerek nélkül.

2012. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom.Az én kutyám nem epilepsziás.De itt van pár oldal: [link]

[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vele beszélj:


Dr. Kiss Gabriella

1045. Budapest Tó. u 70

E-mail: favorit.allatkorhaz@chello.hu

Tel: 360-0334

Sűrgős esetben: 06-20-994-3157

Rendelési idő:Hétfő, Szerda, Péntek: 9.00-12.00

Kedd, Csütörtök: 16.00-20.00


Nagyon régóta kezel epilepsziás kutyákat, szerintem mindenképp beszélj vele, de még jobb lenne, ha személyesen felkeresnétek.

2012. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia!


15 évig volt epilepsziás az angol cocker spánielem. Soha nem gyógyszereztem, annyira nem voltak sűrűn a rohamai, kb havonta, kéthavonta egy. Végelgyengülésben aludt el, nem zavarta különösebben.


Arra kell vigyázni, hogy nehogy beverje a fejét rángatózás közben, lefogni minden szinten tilos! Izomszakadása lesz, ha megpróbálod lefogni.

Utána az enyém mindig szomjas volt, és össze vissza ment. Előfordul székletürítés, bepisilés, hányás, szemkidülledés, egy-egy végtag görcsben maradása (ezt nagyon finoman lehet masszírozni).


Az enyémnek rövid rohamai voltak, de nagyon erősek, esetleg 2 egymás után.


Az a lényeg, hogy tudd, a kutya ilyenkor nincs magánál, nem érez semmit, tehát nagyon sajnálni sem szabad! Ezt úgy értem, hogy ne ajnározd túl a roham után, csinálj úgy, mintha minden a legnagyobb rendben lenne! De azért 1-2 óráig még figyelgesd.

2012. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a tanácsokat! Ezt a dokit már én is néztem, fel is fogom hívni, mert van a környékünkön is központjuk. Az a gond tényleg, hogy 2,5 órás egy roham. Azt mondta a doki, hogy szenved ilyenkor a kutya. Akkor ez nem így van? Vagy csak utána nem érez semmit?
2012. ápr. 27. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Én abból indultam ki, hogy az epilepsziás ember sincs magánál, és ne érez semmit...akkor a kutya sem. De ki tudja, lehet, hogy igen. Ezt egy kutyától kellene megkérdezni...
2012. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát egyenlőre annyit tudunk tenni, hogy megpróbáljuk minél biztonságosabbá tenni az otthonát, főleg a kennelt, ahol éjszaka vannak, hogy minél kevesebb kiválto ok legyen. Sajnos a másik problémám, hogy elég ijedős és még nem tudjuk, hogy milyen epilepszia is, tehát inger váltja ki, vagy minden ok nélkül jön. Most várunk, hátha bejön a gyógyszer, ha nem, váltunk. Ha nem lesz jobban, akkor visszük vizsgálatokra. Az orvosommal nincs semmi bajom, csak nem túl felszerelt, de ha szükséges, magától küld be minket a kórházba, elég lelkiismeretes.
2012. ápr. 27. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!