Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lenne az optimális választ...

Mit lenne az optimális választás? Bull-masztiff, Argentin dog, Cane corso, esetleg pit?

Figyelt kérdés
Helló! A kérdésem a következők miatt fontos: első általam nevet kutya volna, hamarosan időszerű. Van egy 13 éves német-juhászom, aki már eléggé nagyot a hall stb. Szóval szegénykém szerintem 1 nagyon max 2 évet ha bír. Olvastam a fent említett fajtákról, azonban nem tudom, hogy melyik lenne ideális kezdő gazdához.Talán tulajdonságai miatt a bull-masztiff, de valós tapasztalataim nincsenek vele. Olvastam sokat a kutyákról, viszont tényleges tudásom nevelésükkel kapcsolatban sincs. Ha esetleg segít a válaszaitokban: 19 éves fiú vagyok, nem vagyok nagy termet(173-4cm), szeretem a rendet és a normális viselkedést elvárom az állatoktól és emberektől egyaránt. Válaszaitokat előre is köszönöm!

2012. ápr. 27. 00:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Bullmasztiffnak nincs óriási mozgásigénye, ez tévhit!
2012. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
mindenesetre több mint egy 13 éves németjuhásznak.
2012. ápr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom. Az enyém 9,5 hónapos, 1 óra séta után 10-12 órát alszik.


Nyilván egy kölyök pörgősebb, játékosabb, mint egy idős, 13 éves kutya. De itt sok függ az idősebb kutya természetétől és a gazdiktól is!

2012. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Alexandra: olvastam sokat, elnézést a helyesírási hibam miatt! Többen is ajánlották a bullmasztiffot. A dominanciát illetően: felmérés alapján a nj az 1. Gondolkoztam még a goldenen is, bár kevésnek tartom kissé ekkora telek és ház őrzéséhez. Egyébként eléggé eltérő válaszokat kaptam tőletek... Nem vagyok sokkal előlrébb... Na mindegy, azért még várom a tanćsokat, jöhetnek fajtaötletek!
2012. ápr. 27. 20:07
 15/21 anonim ***** válasza:
Goldi csalàdi kutya, ÖV-re teljesen alkalmatlan. Ha kérdésed van a bullmacik kapcsàn, írj nyugodtan privit.
2012. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Pit is jó társ lehet de csak ha jól van nevelve,mert utálom azokat akik menőzésből kutyáznak.
2012. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Pit nem való kezdő kutyásnak, terrier tehát makacs fajta. Következetes nevelést igényel, különben elég csúnya dolgok történhetnek. Házőrzésre szinte alkalmatlan mert megfelelő szocializáció esetén emberekhez kedves. Nem tudom hallottál-e róla, hogy amstaffokat meg pit-eket lopnak, mert el lehet őket, mert kedvesek az emberekhez!
2012. máj. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Igen hallottam.De jó kutya lehet ha tudja nevelni,de a többi kutya se neki való ennyi erővel-_- rottit se tudom neki akkor ajánlani mert az szerintem még rosszabb választás lenne mint a pit.
2012. máj. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! :) Nem személy szerint neked szántam az előző hozzászólásom. A kérdezőnek elsőképp. Igazából az a véleményem, hogy ezek közül egyik kutyát sem ajánlanám neki szívesen...
2012. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

ma 11:11

A kedves kérdező írta, hogy nincs tényleges tudása a nevelésükkel kapcsolatban. Ezek alapján NEM ajánlom a pit-et annak ellenére, hogy remek kutyának tartom!

2012. máj. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!