Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék lovagolni tanulni (lesz is egy lovam), csakhogy kutyát is szeretnék tartani, ti melyiket javasolnátok?

(a kettő együtt nem megy)


2012. márc. 18. 22:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
egy shar-pei kiskutyát vegyél:)
2012. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én a lovat választanám 100%, mondjuk lehet azért, mert nekem nem lehet, kutyám meg van 5 :) De én hasonló helyzetben lovat választanám, és később esetleg valahogy megpróbálnék egy kis vagy középtermetű kutyát tartani a házban. Én a helyedben nem szalasztanám el ezt az alkalmat, kutyája bárkinek lehet, lova viszont csak a nagyon nagyon szerencséseknek.
2012. márc. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi körülményektől függ egy kutya pedig jelentősen olcsóbb. De ha csak most kezdenél lovagolni tanulni semmiképp se vegyél lovat!!! Nagyon sokrétű a ló kiválasztási módja, ez nem megtanulható könyvből vagy internetről. Ha a lovat is választanád mindenképp várj 1-2 évet, járj el lovas iskolába, tanuld meg hogy kell bánni velük stb. Persze nem sok közöm van hozzá de komolyan óva intelek hogy lovaglás tudás nélkül vegyél lovat, ha nem akarsz ilyen sokáig várni akkor kutya. Mindkét állathoz ugyan úgy lehet kötődni, de a lovak kezelhetőség szempontjából is nagyobb falatok (méretük miatt. Esetleg leírnád a korodat?
2012. márc. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

első válaszoló :D


Lótartás:

Amúgy ez úgy lenne, hogy 1-2 évig lovagolnék az apukám ismerősének a lovardájában. Azután (mikor letettem németből a felsőfokú nyelv-vizsgát) elmennénk egy "lóvásárra" és ott apa venne nekem (egy általam kiválasztott) lovat. Ezt a kis "cukiságot" abban a lovardában tartanánk.....


Ez lenne a történet.

2012. márc. 19. 00:14
 5/13 anonim ***** válasza:
Én biztos a kutyát választanám. Sokkal olcsóbb, sokkal kevesebb a gond vele, mindig veled lehet és számomra sokkal több érdekességgel szolgál.
2012. márc. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Csakis kutya! Egy ló soha nem fog úgy tekinteni rád, mint egy hűséges kutya. (én nem szeretem a lovakat, lehet lepontozni!)
2012. márc. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
A ló is kötődik, van olyan ló aki úgy követi a gazdáját mint egy kis kutya nem kell száron vezetni. Szerintem ne vásáron vegyetek lovat hanem tenyésztőtől. Ott garantáltan nem vernek át, ráadásul ki is próbálhatod hogy összeilletek e (személyiségre gondolok).
2012. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyértelműen lovat választanék a helyedben. Persze előtte alapos lovas tudás kell (nem csak 1-2 év). Kutyát bármikor vihetsz el a menhelyről. Vagy elmész dolgozni (akár csak egy nyárimunka erejéig) és máris lesz elég pénzed a kutyára is.

A lóvásárt szerintem inkább hanyagold, mert ilyen helyeken gyűlik össze a legtöbb kupec (nehogy azt hidd, hogy külföldön nincsenek kupecek). Menj házhoz, vigyél magaddal edzőt, állatorvost és próbáld ki a lovat, alkudozz az eladóval (mert ezt is lehet), ez a legbiztosabb.

2012. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tökmindegy, hogy mi melyiket javasoljuk. Van, aki a lovakat szereti jobban, és van, aki a kutyákat. Neked kell eldönteni.
2012. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a kérdésben benne van a válasz.
2012. márc. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!