Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyarablás! Mit kaphatnak?

Kutyarablás! Mit kaphatnak?

Figyelt kérdés

Üdv! Kb. 3hónapja tűnt el a 7éves kutyám. 3-4napig keresgéltem, kérdezgettem a környékbelieket, hogy esetleg nem látták-e valamerre, persze senki nem látta...

Ma hazaértem suliból és anyám meséli, hogy beszélgetett a szomszéddal és épp erre biciklizett egy régi munkatársa, aki kérdezte, hogy hol van a régi kutyánk?! anyám ugye elmondta, hogy mit merre... Erre mondja a faszi, hogy ő tudja holvan, a másik utcában látta kb 2napja...


Na most akkor kérdezem én, hogy rontsak be és vonjam őket kérdőre (persze a válasz nyilván nem az lenne, hogy ők vitték el...) vagy esetleg figyeljem az udvarukat és ha látom akkor rendőrség és feljelentés? Ti mit tennétek?


A válaszokat előre is köszönöm!


Apropó, a kutya süket volt és soha nem hagyta el az udvart még zárt kapu mellett sem, ezért kizárt, hogy kisétált volna...!


2012. ápr. 27. 13:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Illetve karácsony óta van egy új kutyám, és a történtekből következve, ki tudja, hogy mikor támad kedvük ezt is elvinni?!...
2012. ápr. 27. 13:25
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem vádaskodnék első körben, hanem odamennék és elhoznám a kutyámat. Majd megköszönném, hogy gondozták.

Ha nekiállnak akadékoskodni, akkor jönnének a további lépések, de nem az lenne az első.

2012. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Odamész, becsöngetsz, köszönsz, közlöd, hogy láttad, hogy itt van a kutyád, köszönöd, hogy vigyáztak rá és most hazaviszed. Ha nem adják, akkor előveszed a mobiltelefont és közlöd, hogy te most hívod a rendőrséget. Ha ekkor se adják, akkor tényleg hívod a rendőrséget, de legyen nálad valami hivatalos papír amivel igazolni tudod, hogy tied a kutya. Mondjuk oltási könyv, amiben a chipszáma is benne van. Remélem van chip a kutyában!
2012. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az igazság, hogy igazolni nem tudom! a kutyát 5éves korában kaptuk meg egyik ismerősünktől mindenféle papír nélkül.
2012. ápr. 27. 13:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor reményekdj, hogy odaadják és ha nálad van a kutya első dolgod legyen chipet rakatni bele és beoltatni!
2012. ápr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
de gondolom van oltási könyve, az orvosismeri, a számítógépébe be van írva, van egy csomó fotód róla. Ezek elég bizonyítékok
2012. ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szükséges, ne vond őket kérdőre, csak ha nem adják oda. De te láttad már, biztos hogy ő az? Mert a munkatárs tévedhetett is. Úgy meg elég kellemetlen lenne rájuk rontani, hogy nem is a te kutyád.
2012. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
OFF: és a mostani kutyádat sétaltatod?
2012. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Oltási könyve kell hogy legyen, chipet meg bármilyen korban lehet rakatni belé. Ha nem tudod igazolni a kutyát, és nem adják oda, akkor sajnos nem tudsz mit tenni, mert a rendőr is kérné, hogy igazold. Ha meg az új gazdi rakatott bele időközben chipet, akkor meg nincs miről beszélni.
2012. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem rablás, hanem lopás.

Ha 2 éve nálad van és még oltási könyve sincs, akkor jobban jár, ha ott hagyod ahol van ...

2012. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!