Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez jó nyakörv és...

Szerintetek ez jó nyakörv és póráz?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Valami ilyesmiket kaptam csak az van a céduláján hogy : ecco sport (csak nem találtam képet) de a nyakörv ugyanaz a póráz az hasonló


2012. ápr. 27. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Én nagyon elítélem az ilyen fojtós dolgokat !

Szerintem minden kutyát meg lehet nevelni , kutya suli. Nem kell ehhez bántani. Ez már nálam kínzás. Szerintem válassz valami normális pórázt és neveld meg a kutyádat ha ennyire húz , ne fojtogasd a pórázzal ! Abból fog állni a séta , hogy fullad végig . Sohasem raknám rá ezt egy mozgó, élő lényre ! Le lehet pontozni nyugodtan!!

2012. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem nem!

bocsánat!! nem lett jó a link mert én képet raktam ki az oldalról.

sosem raknék a kutyámra fojtó nyakörvet!

[link]

[link]

és nem pontoználak le ha esetleg nem ugyan az a véleményed mint az enyém.

És még egyszer SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM raknák egy élő állatra fojtó nyakörvet mert szerintem a séta arra is jó hogy kutya és gazdi is jól érezze magát :)

2012. ápr. 27. 21:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kínzás, nyilvánvalóan, ha nem húzod a nyakörvénél, akkor nem lesz semmi baja. Nekem az egyik kutyám szánhúzó (mármint arra is be van idomítva), és rohadt erős a nyaka, ezért húz, és csak fojtóval lehet sétáltatni. Amúgy én meg a kutyaiskolát rühellem, de ebbe ne folyjunk bele...
2012. ápr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is csak fojtóval tud közlekedni. Amúgy a textil dolgok egy idő után tönkremennek, elfoszlanak, stb, ezért nem annyira kedvelem. Meg ha rágós a kutya, akkor hamar szétszedi.
2012. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

én nem használok fojtót a link volt rossz.

eszembe se jut olyat használni mert szerintem ha a kutya nem tud pórázon szépen sétálni az a gazdi felelőssége és nem a kutyát kell fojtogatni hanem megtanítani.

De a véleményetekre kíváncsi vagyok!!

2012. ápr. 27. 21:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A fojtó, ha MEGFELELŐEN van használva semmiképp sem kínzás.
2012. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát, igen, de ez olyan, mint a lovaglás, mert van olyan ló, ami kiváló összhangban van a lovasával díjlovas versenyen, de mégis nagykantárt használ az ember!
2012. ápr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem ezt a típusú textil nyakörvet, mert itt a kutya a műanyag csatot is feszíti.

Jobb ha így van egymás után a a karika meg a csat: [link]

Amúgy én amondó vagyok, hogy jobb a bőr nyakörv.


A pórázzal nincs semmi baj.

2012. ápr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Milyen vagy ha keverék mekkora kutyád van? Nekünk 2 pincsi keverék van és ilyen textil de hám van nekik. Nagyon bírják a strapát. Már mosva is volt nekik számtalanszor, csak a színük lett valamivel kevésbé intenzív és bepuhult kicsit, de nagyon szuperek. Pórázuk is ilyen van textil, de mindkét végén karabíner van és vagy 3-4 karika van rajta, így lehet variálni hogy használod. Flexi is van nekik, kiskutyáknak nagyon jó dolog, de nagyobbnak nem. 10 kg felett nem használnám, ők csak 6-7 kg-ok.
2012. ápr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyám szépen sétál és mégis fojtót kapott (az első linken látható textilt), egyrészt ez tetszik, könnyebb és gyorsabb ráadni, nincs műanyag csat ami eltörhetne és ebből séta közben ha bármiért is megugrana hirtelen nem tudja kihúzni a fejét. /még sose ugrott meg, szépen jön láb mellett és még korrigálnom sem kell vele, egyszerűen van a nyakán valami/.

Valamint ahogy már említették helyesen alkalmazva még nevelési célzattal sem kínzás a fojtónyakörv, de vannak olyan emberek akiknek egyáltalán nem való, de még kutya sem.

Amúgy ha már rendes nyakörv akkor textilből én is inkább a biztonsági karikásat ajánlom, vagy a fémcsatosat akár textil, akár bőr.

2012. ápr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!