Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fogadja majd a kisbabát...

Hogy fogadja majd a kisbabát a két kuytánk?

Figyelt kérdés
két gyönyörű németjuhászunk(3-3 évesek) van, akikkel annyit foglalkoztunk eddig amennnyit csak tudtunk, kertes házunk van, de sétáltatjuk szinte mindennap őket, szocializálva vannak, járunk velük erdőre, horgászatkor is visszük őket, megcsináltuk velük az örző-védő tanfolyamot is. Imádjuk őket és ők is nagyon ragaszkodnak hozzánk, mondták már kiképzők is, hogy nagyon egygazdások, mást rajtunk kívűl már nem is fogadnának el.(nem is adnánk nem arról van szó, csak hogy ennyire szoros a kapcsolatunk a kutyákkal)most gyarapodik a család...terhes vagyok és nem sokára gyerekünk lesz. természetesen a kutyákkal továbbra is foglalkozunk, de már eszembe jutott nem lesznek e féltékenyek a kutyák, nem lesznek e gondok, ha nem annyi időt tudunk rájuk szánni mint eddig...hogyan mutassuk majd be nekik a kisbabát...légyszi írjatok véleményeket tapasztalatokat.kint nagyon szeretik a gyerekeket, csak hát most jön egy olyan aki egyik pillanatzról a másikra a eléjük kerül a falkában.nagyon aggódok...minden választ és tanácsot köszönök.
2012. ápr. 28. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akár hiszed, akár nem, a kutyáitok valószínűleg már most érzik az új életet, ami benned van. Nem kell félni, nem fognak úgy viselkedni, mintha idegent vinnél a házba, de persze be kell nekik mutatni. Lehetséges, hogy eleinte furcsálni fogják a dolgot, de hamar megszokják. Arra viszont figyelj, hogy napi fél/1 órát mindenképp szakíts a kutyákkal való foglalkozásra (pl. amikor a baba alszik). Így nem fogják annyira nélkülözve érezni magukat, viszont ha ez nem következik be, még az is lehet, hogy féltékenyek lesznek a babára. Találkoztam már ilyen esettel, és az lett a vége, hogy az anyuka által elhanyagolt kutya nem igazán jött ki később jól a babával, még akkor sem, mikor már nagyobbacska lett.
2012. ápr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
HA te vagy a falkavezér akkor egyértelmű lesz számukra, hogy az a te "kölyköd"(kutyául) és azt nem bánthatják. Természetesen ennek ellenére meg kell nekik mutatni,de ha túlzásba viszik a szimatoálst rájuk kell mordulni.
2012. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenki beletrafált a dologba. Soha meg nem fordult a fejembe, hogy baj lehet, csak a rokonok, akik....nem tartanak kutyát....amikor megmutatom, hogy a kutya egy szóra ül, fekszik, pacsit ad, azt hiszik, csodakutya :)...ők paráztattak be, hogy de majd meglátom, majd támadni fogank....pedig engedelmes, kedves kutyák. A falka sorrenddel sincs nálunk gond...ezt határozottan ki merem jelenteni, mindaketten munkatársaink, nem is lehetne ez így ha ezzel gond lenne.Azt, hogy ne foglalkozzak a kutyával továbbra is napi 1,5-2 órát el se tudom képzelni. már tervezgettem, hogy sétálunk együtt, jön a babakocsi mellett az én kutyám, most másfajat munkája lesz uygan mint eddig...de nem hiszem, hogy ezzel gond lenne.

És valóban vannak érdekes vislkedéseik a kuyáknak. valamit sejtenek, hogy ezzel a csajjal valami nem stimmel. Sokszor csak oda jönnek hozzám szaglásszák a haasam meg...hm körül majd elmennek..majd újra hozzám és vissza, ezt sokszor egymás után...

2012. máj. 4. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!