Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti levágatnátok a kutyátok...

Ti levágatnátok a kutyátok szőrét nyárra?

Figyelt kérdés

Pekingi palotakutyám van. Egyszer még kisebb korában volt nyíratva a szőre. Vannak érvek ellene meg mellette is.

Bár úgy tudom, szinte semmit nem jelent az, ha le van vágatva a szőre. Mert hát a bunda télen fűt nyáron hűt. Na de még is azért érdekel a véleményetek. Nekem egyébként személyszerint sokkal jobban tetszik rendes szőrben, de ha a kutyának úgy tényleg jobb, akkor vágatva lesz. Két éve mikor volt neki, akkor egyébként nem sok változást vettem észre.


Most (nyírás nélkül): [link]


Két éve (nyírva):

[link]

(bár itt még fiatal is volt, kis nyurga, de kb ilyen lenne most is, csak szélesebben)


2012. ápr. 28. 12:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hót felesleges egy ilyen kutyát lenyírni, nincs is nagy szőre és az sem véletlenül nőtt oda.
2012. ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ja hogy a 10-15 centis szőr nem számít nagynak? :) Elnézést akkor. Tévhitekben éltem eddig. De már rájöttem egy rövidszőrű kutyám van. Köszi.
2012. ápr. 28. 16:54
 13/16 anonim ***** válasza:
Inkább előbb próbáld meg azt, hogy veszel egy Furminátort a Vateráról, és heti egyszer alaposan átfésülöd. Ez kiszed minden kihullott, vagy kilazult aljszőrt, sokkal lazább lesz a bundája, és alig fog hullani, ha jól csinálod. Én utána még tiszta vízzel átzuhanyozom, és lemosódik a maradék szőr. Rövidre nyírt bundához is jó!
2012. ápr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Van furminátorhoz hasonló aljszőrzet kiszedő fésűje (de körülbelül két hetente ismerősöm furminátorát is használom). Vagy én csinálom rosszul, vagy termelődik a szőre,de változást nagyon nem vettem észre a napi fésülés alkalmával se. A furminátor, meg más fésű is akkor a legjobb amikor legelőször használod vedlési időszakban. Akkor temérdek mennyiségű szőrt kiszed, annyit mintha egy másik kutya lenne. De utána már nem viszont szőr meg ugyanúgy van. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom akár hányszor neki kezdek.
2012. ápr. 28. 19:16
 15/16 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig használod? Mert én a kutyát az oldalára fektetem, ha a háta már kész, és többször is átmegyek a szőrén, kb. fél órát pepecselek vele. A mancsait, hasát, combja belső felét sem hagyom ki. Így kiszed nagyon sokat. Nem elég egyszer-kétszer átfurminátorozni egy-egy részt, többször kell, kicsit később visszatérni stb.
2012. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Általában úgy szoktam, hogy amikor ismerősöm lehozza (neki is én ajánlottam) akkor átmegyek rajta rendesen, egy helyen többször is. A hasán nem szoktam, mert ott a lent lét alkalmával mindig összeáll szépen a szőre, mert neki leér a földre. Így azt otthon szoktam a saját fésűmmel. Ez úgy két hetente van. A saját fésűmmel pedig minden nap fésültem. De így sem láttam sokkal több változást, mint amikor egyáltalán nem fésültem. Ugyanúgy hullott a szőre.
2012. ápr. 29. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!