Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi történhetett?...

Szerintetek mi történhetett? El merjem őt így engedni?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt elmentem 2 órára és nyitva hagytam a kutyámnak az ajtót, hogy ki tudjon menni a kertbe ha szeretne. Amikor hazaértem az ágy alatt találtam és alig akart onnan kijönni, szemmel láthatóan félt. Azóta, ha dobok neki valamit összerezzen és megadja magát. A séták során eddig mindig láb mellett jött, ha elengedtem és behívtam egyből vissza is jött, viszont most már a kapuban elkezd húzni és próbál minél messzebb jutni a háztól. A behívás is alig megy, a többi kutyától pedig egyenesen retteg. Nem tudom sajnos, hogy mi történhetett ameddig nem voltam itthon, de nagyon megviselte őt.

Holnapra meg van beszélve egy kisebb kutyás társasággal egy nagy séta, teljesen ismeretlen helyre mennénk, a kutyákat ismeri a kutyám.

Szerintetek ott elengedjem, vagy legyen végig pórázon, esetleg el se menjek vele?

Már felhívtam a sulit ahova járok vele, és mondták, hogy szerintük vigyem, de akkor csak a szobacirkáló méretű kutyákhoz engedjem. (Ezt azért mondták mert ismerik a kutyám előéletét, és nagyon érzékeny kutya, plusz fél a nagyobb testűektől) Arról viszont nem mondtak semmit, hogy mindezt pórázon, vagy nélkül tegyem. Megbeszéltünk már velük időpontot is, hogy megnézzék, hogy mi lehet vele.

Ti ezek tudatában elvinnétek őt, vagy nem? Szerintetek mi okozhatta ezt nála? Mit csinálnátok?


2012. ápr. 28. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egész biztosan megijedt valamitől, bár ezt gondolom te is sejted, csak az okát nem tudjuk.

Én elvinném és attól tenném függővé, hogy elengedem-e, hogy megfigyelem hogy viselkedik. Ha bizonytalan, stb., akkor nem engedném el, ha viszont feloldódna, olyan lenne, mint lenni szokott, akkor igen.

2012. ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 VBeata81 ***** válasza:
Olyan sok idióta ember van, lehet, hogy megijesztették vagy bántották a kerítésen keresztül. Szerintem menj el a kirándulásra, de figyelj oda. Ha furcsán viselkedik, ne engedd el a pórázról, de semmiképp ne tutujgasd, mert akkor rögzül ez a viselkedés.
2012. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!