Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lesz baja a nagy mennyiség...

Nem lesz baja a nagy mennyiségű fűtől? Segítség!

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a 10 hónapos boxer kutyám (ivartalanított szuka) kb. mióta bejött a jó idő, állandóan füvet eszik. Én úgy tudtam, hogy ezt azért csinálják, ha rossz a hasuk és hányni akarnak.

De most ez az elméletem megdőlt, ugyanis a kutyám álló nap (itthon és idegen helyen is) minden szabad percét legelészéssel tölti és nem hányja ki. Olyan mennyiségű füvet eszik, hogy most elkezdett szinte csak füvet székelni, amivel gond van, mert a fű hosszú szálai nem egy csomóba állnak össze, hanem hosszú fonalba és a székeléssel gondja van a kutyának, mert egy adagot kitojik, de sokszor egy-egy fűszál vége bent marad, ami miatt ettől nem tud megszabadulni csak hosszas kísérletezés után.

Hiába tiltom le a fűről egy idő után, valamiért inkább szabályt szeg és eszi..

Elvigyem állatorvoshoz ezzel most már, vagy mitől lehet, hogy naphosszat legelészik? Valaki találkozott már ilyennel? Normális ez ilyen mennyiségben?



2012. ápr. 28. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Adjál neki egy kis spenótot három-négy naponta. Nem vicc, az a legzöldebb, ami hasonlít a fűhöz és pótolja a füvet, elvileg akkor nem fog enni füvet.


Itt is említik a spenótot:


(természetesen úgy főzve, ahogy az emberek is eszik. :-))


[link]

2012. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 VBeata81 ***** válasza:
Szerintem is rosthiány, de azért ez ilyen mennyiségben már nem természetes. Ha nagyon összeáll, akár bélelzáródást is okozhat. Szerintem hívd fel az állatdokit, és kérdezd meg a véleményét, biztos, ami biztos.
2012. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Szerintem hétfőn a biztonság kedvéért elviszem.

Azért nem ugrottam egyből, meg kérdeztem itt meg, hátha valaki már esett át ilyenen.

Maga a kutya jókedvű, játékos, aktív, tehát semmi jelét nem látom, hogy baj lenne vele, de azért a fű mennyisége most már kezdett egy kicsit aggasztani...

Ment nektek a thumbs up! :)

Várom a további válaszokat is! :)

2012. ápr. 29. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!