Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el azt hogy ő...

Hogyan érjem el azt hogy ő úgy tekintsem rám mint a legjobb barátja?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kutyámat Moszkvai őrkutya és 5.hónaposan került hozzánk(most 8 hónapos). Hogyan érjem el azt hogy ő

úgy tekintsen rám, mint egy legjobb barát, akihez mindig odajöhet? Kérlek Normális válaszokat írjatok! Köszönöm előre is.:)



2012. ápr. 28. 20:11
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Igen sajnos a mi kutyánk is egy folytában ugrál. Pedig már itt van 30 kg. Próbálgatom neki tanítani, hogy ne ugráljon mert ha most nem bírok vele, akkor majd felnőtt korába 80 kg lesz és ha akkor rám ugor, én elterülök. Már kezdi érteni hogy nem szabad. Hallottam olyat is hogy a Moszkvai kutyáknál az van, hogy úgy tudsz a vezére lenni, hogy mikor eszik, és odadugod a kajájához az ujjad,és ha morog akkor megkell ütni, hogy tudja hogy én vagyok a vezér, és én oda nyúlhatok az ő kajájához. Ez igaz?

Köszönöm ismét a válaszokat:)

2012. ápr. 28. 21:05
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:32 - szerinted a teknős falkaállat? :D

Kérdező, a kutyád akkor fog hozzád szorosan kötődni (és nem biztos, hogy ez barátságot fog jelenteni) ha biztonságban tudhatja magát melletted. Ha nem terhelődik rá a "falkavezér" szerepe.

Imádhatjátok egymást a kutyáddal, de ez a barátság szó nem megfelelő. Ha barátok lennétek, akkor egyenlő felek lennétek, de azok nem lehettek. Neked kell fölötte állnod, és akkor fog kötődni hozzád.

Aki ezzel vitába száll, az nem ért a kutyákhoz - ezt ki merem jelenteni.

2012. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
10%
állat!hogy jön ide ez a falka állat,gyorsan fogj hiénákat meg amik falkában élnek azt uralkodj felettük meg keverd szét őket hogy korcs kutyák legyenek akik egy főemlős szavaira ugralnak!!ne engem fárasz
2012. ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem szeretném elvinni a kutyámat kutyaiskolába, mert régebben volt bent egy kutyám, és nagyon szerettem, de mikor véget ért a kutya iskola, akkor a kutyám eltávozott tőlem. Nem tudom, ki mondta azt hogy vigyem el kutya suliba, vagy oviba. Elnézést, hogy erre most válaszolok!
2012. ápr. 28. 21:19
 15/29 anonim ***** válasza:
Nem próbálgatni kell tanítani pl a felugrálást, hanem érthetően megtanítani neki, hogy nem teheti. Teljesen mindegy, hogy minek nevezzük a gazda-kutya viszonyát. Ma divat kifejezés lett a falkavezér. Viszont az eredmény ugyan az lesz, ha kutyaként kezeled a kutyádat. Ha számára érthetően megtanítod, mit tehet, mit nem , és azt be is tartatod vele.
2012. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Minden tapasztalat nélkül tizenévesen nem jó ötlet moszkvai őrkutyát tartani. Ha már most ugrál, később mi lesz? A kutyaiskola nálad nem lehetőség, inkább kötelesség lenne (azt meg sem említem most, hogy mennyire felelős vagy normális dolog egy tizenéves lánynak nulla tapasztalattal moszkvai őrkutyát venni...)
2012. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Jól írták előttem, a kutya falkaállat és csak alárendelt illetve fölérendelt viszonyt ismer. A barátság mellérendelet viszony lenne, ez a kutya számára értelmezhetetlen. Szüksége van egy vezetőre, aki szabályokat állít fel és irányítja őt ebben a számára nem túl természetes emberi világban.


A # 13-as meg a nap bohóca. Jókat nevettem a benyögésein! :)

2012. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
12%
ja persze,alárendel,meg ragoz is nem,régen sőt még most is tartanak afrikába láncon hiénát meg szabadon nyakörve is van de senkit nem rendel alá meg fölé..ha kap kaját meg fekhelyet nincs állbarúgva akkor szelíd lesz!!ezt vették észre régen a korcs kutatók/tudósok azt nesze most annyi van hogy kínozzák őket..
2012. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
mért szerinted egy zsiráf hova rendel ha évek évtizedek alat vered kízod fogva tartod ??ott vannak a majmok is stb ÁLLATOK te ember vagy ők meg ösztönlények csak azért élnek hogy egyenek ha te egy másik állat tudod nekik adni a kaját meg verni akkor beállnak a sorba vagy nem nem rendelgetnek semmit sehova
2012. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le fiam, biológia, történelem egyes.
2012. ápr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!