Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tapéta/fal evésével megmérge...

A tapéta/fal evésével megmérgeződhet egy kutya?

Figyelt kérdés
Sajnos ma sokáig (10 órát) kellett egyedül hagynunk a kutyánkat. Ritkán van egyedül, pláne nem ilyen sokáig, ilyen még eddig nem is fordult elő. Eddig sosem rombolt, ha pár órát egyedül volt, de most egy elég nagy területen letépte a falról a tapétát és előfordulhat, hogy a falat is megkóstolta. Ezután lementünk egy órás sétára, megkapta a gyógyszereit (egy felső légúti fertőzése van), megvacsorázott és békésen rágcsálta műcsontját amikor minden kijött belőle. A vacsoráját egy az egyben kihányta, aztán pár perc múlva a reggelije egy kis maradványát. Lehet, hogy evett a tapétából és ettől hányt?
2012. ápr. 28. 22:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Jó pár hete küzdöttem én is ugyanezzel, folyamatosan rágta a falat, tépkedte a szegélyt és a tapétát. Az volt a gond, hogy soha nem sikerült tetten érnem. Pár nappal ezelőtt viszont szemfüles voltam, épp itthon voltam és nyitott a száját, hogy ráharapjon a falra (élére), rászóltam erőteljesen, hogy NEM. Azóta tudja, hogy nem jó, amit csinál és abbahagyta :) (Lekopogom)

A KONG tényleg jó, nekünk is van itthon :)

2012. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam, hogy Joey is hasonló "problémával" küszködött!:)


Pár héttel azután, hogy hazahoztuk Dominót, akkor egyszer megrágta a fal sarkát és később én is figyeltem és egyszer tetten értem és erőteljesen rászóltam, hogy nem, amitől egyrészt meg is ijedt, mert hirtelen bukkantam fel, másrészt értette azt is, hogy nem szabad. Azóta túl van a fogváltáson, és egyszer sem rágta meg a falat. Én is azt hittem, hogy ennyivel le is rendeztük, de 3 hónap után ismét nekiállt, csak most a másik oldalon.:P Én is mindig figyelek, de amikor itthon vagyunk nem csinálja. :( Az mennyire lenne jó, ha beállítanánk a webkamerát és vele együtt beszélni is tudnék hozzá, aztán úgy szólnék rá kamerán keresztül? Vagy nem értené meg így?


Ezt a játékot akkor beszerezzük, közben láttam róla videót is és tényleg jónak tűnik.:) Egyébként ti mit szoktatok belerakni? Vagy muszáj hozzá venni ilyen hozzávaló pasztát is?

2012. ápr. 29. 10:42
 13/20 anonim ***** válasza:

Mennyi idős Dominó?

Joey ugye már 10 hónapos. Most úgy vettem észre, hogy megint visszább vett a határok feszegetéséből és sokkal engedelmesebb, így elég volt 1x rászólni (legalábbis nagyon remélem :D).

Kamera mindenképp jó ötlet, hiszen ott tettenéred és ha rá is tudsz szólni, akkor tudatosul benne, hogy figyelitek :)


Nem vettem bele pasztát, vannak fent receptek a neten. Én eddig a banánosat csináltam meg neki, a többi is jónak tűnik :) Szerintem kicsit nehezíteni fogok a dolgon, mert túl ügyes, hamar ráérez arra, hogyan kell ráfogni a KONG-ra, hogy egyből tudja nyalogatni :) Megtámasztja és onnantól semmi dolga vele. Szerintem fel fogom neki lógatni valahova, hogy ne legyen ilyen egyszerű dolga :))


[link]

2012. ápr. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Dominó 10-én lesz 7 hónapos, de mostanában nagyon úgy veszem észre, hogy feszegeti a határokat. Egyszer pl. kipróbálta, hogy reagálok, ha a lakásban pisilni, pedig már teljesen szobatiszta. Játszottunk és megállt tőlem elég messze, hogy ne tudjam olyan gyorsan elérni és miközben a szemembe nézett, óvatosan leguggolt és elkezdett pisilni. Nem is sokat pisilt, úgyhogy nem hiszem, hogy annyira kellett volna neki!:P Inkább csak jelölni akart, de persze rászóltam és azóta nem próbálkozik.:) Nagyon sunyi amúgy, néha el sem hiszem, hogy milyen kis eszes.:)


Köszönöm a linket, így máris jobban tetszik!:) Most pont nagy szükségünk lesz rá, mert pár nap múlva megyek haza a hugomnak ballagására és ugye a ballagás alatt egyedül lesz édesanyám lakásában. Na ha ott elkezdené tépni a tapétát, szerintem mindketten repülnénk.:S Remélem ez beválik!

2012. ápr. 29. 10:54
 15/20 A kérdező kommentje:
És még annyit kérdeznék, hogy úgy látom ebből van külön puppy is, de nagyon erősen tud rágni, hiába kölyök még. Nem baj, ha felnőtt kutyának valót veszek?
2012. ápr. 29. 10:57
 16/20 anonim ***** válasza:

:D Próbálkozik a szentem :D


Dominancia gyakorlatokat csináljátok? Az is sokat segítene szerintem :) Kutyasuliba tervezitek, hogy mentek?

2012. ápr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én is az extreme xxl-t vettem neki :)

Nyugodtan vedd a felnőttet :)

2012. ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer!:)


Dominancia gyakorlatok alatt mit értesz pontosan?:) Olyanokat próbálunk betartani, hogy ha hazajövünk nem vesszük észre, amíg le nem nyugszik, mi eszünk először, addig nem ehet, amíg nem engedem, mi megyünk ki előbb az ajtón. Ezeket be is tartja. Amit nem tudok vele betartatni az a pórázon mellettem/mögöttem séta. Volt, hogy egy 10 perces utat 2 óra alatt tettünk meg, mert mindig megálltam, vagy másik irányba kezdtem menni, ha húzott, de egyszerűen nem sikerült megértetnem vele, hogy nem szabad húzni. Biztos én csinálok valamit rosszul, de még nem jöttem rá a nyitjára.:S


Kutyoviban voltunk egyetlen egyszer, amit nagyon sajnálok, mert ő is élvezte és mi is tanultunk, de valahogy mindig közbejön valami, ami miatt nem tudtunk menni (idő vagy pénzhiány). Most az ivartalanítása következik majd (egyébként velem beszéltél erről privátban:) és az is elég sokba lesz, plusz beteg is lett, ami megint nem kevés pénz volt gyógyszerekkel együtt.:( Remélem hamarosan rendeződnek a dolgok és ha már oviba nem is, de suliba el tudom vinni, mert tudom, hogy mindkettőnk javára válna.

2012. ápr. 29. 11:13
 19/20 anonim ***** válasza:
25%

nyugtalanság, szeparációs stressz-a kutyátok nagyon labilis!-ha egyedül nem megy kérjetek segítséget szakembertől!

ha megnyugszik a kutya akkor az immunrendszere is stabilizálódik és az emésztése is javul

2012. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Na azért ne essünk túlzásokba, egyáltalán nem labilis a kutyám, egyszerűen csak még van min dolgoznunk. Ezen kívül még semmit sem rágott meg, pedig az összes cipőnk előtte van hagyva.


Az immunrendszerével semmi probléma, egyszerűen bekapott egy fertőzést, amit szinte az összes kutya a környéken... Azt, hogy baj van az emésztésével pláne nem értem, hogy honnan veszed. Mert egyszer hányt? A te kutyád még sosem hányt?:) Ráadásul a tapéta nem tartozik a megszokott étrendjébe, amitől nem is csoda, hogy kijött, aminek ki kellett. Egyszerűen féltem, hogy nehogy valami komolyabb következménye legyen.

2012. ápr. 29. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!