Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért skatulyázzák be a...

Syba kérdése:

Miért skatulyázzák be a kistestű kutyákat?

Figyelt kérdés

Ugye az már senkinek nem tetszik, ha az amerikai bulldogot, amstaffot, bullterriert, rottweilert stb. emberevő fajtának vagy harcikutyának (és társainak) titulálják. Akkor mégis miért teszik ezt a kistestű kutyákkal? Például a mostanában felkapott amerikai staffordshire terrierek 80%-ával NEM tud a gazdája bánni. És kb. ennyi az arány a szaporított és rossz kézbe került amstaffok és a tenyésztőtől vagy esetleg normális amstaffok között. És nem azért utálom a fajtát, mert "harcikutya", vagy mert kétszer akkora mint a kutyám, hanem mert tudom, hogy nem tudnak velük bánni és szerintem mindenki egyet ért abban, hogy egy amstaff-pincsi mérkőzésből ki kerülne ki győztesen...

Mint kistestű kutyás bennem is bennem van a félelem mivel sosem lehet tudni, hogy milyen kutyával futok össze. Lehet az én kutyám akármennyire jól nevelt, barátságos stb. megvédeni megfogja magát, akkor pedig már régen rossz mert egy harapás és annyi. Szóval nem értem , hogyha egy rossz szót szólunk mi kis kutyások , máris leharapjátok a fejünket ! De ha ti hőbölögtök össze vissza akkor mi meg halgassunk. Na akkor hogy is van ez?


2012. ápr. 29. 14:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Én leszarom a kistestű kutyákat.
2012. ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

általában az a bajunk a kistestűekkel, hogy a 99%-uk teljesen neveletlen. Az én 80 kilós kutyáim nem lehetnek neveletlenek, egy pisszenésre szót kell fogadniuk,mert ők ölni tudnak, ha akarnak. tehát teljesen kézben kellőket tartanom. a kistestűek gazdijai ezt nem érzik. Sokszor támadják a kistestűek a kutyáimat egyszerűen azért mert udegbetegek,meijednek a nagy kutyától.Az enyémek állnak mozdulatlanul, ezek meg harapják a lábukat. a gazdi meg kacag, hogy milven kis bátor a kutyája. Nem bátor, hülye. Ha én engednékaz enyémekkönyörgö pillantásának, akkor nem harapdálnának és visitanának a kicsik.

Na ezért nem szeretem a kicsiket.

2012. ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Sosem a kutya a hibás. Az amstaffot anno harcikutyának tenyésztették ki, a vérében van, de erről ő nem tehet. Arról pedig szintén nem a kutya tehet, hogy a gazdája nem tudja megnevelni, hanem megint csak az ember. Tehát nem a kutyát kell utálni, hanem azt, aki a gazdájának hiszi magát, miközben a kutyájá parancsol.
2012. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Az amstaffot pont nem harcikutyának tenyésztették, éppen ellenkezőleg. Harci kutyából tenyésztették családi/show kutyának.
2012. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Kb két napja volt egy olyan kérdés, hogy "Mi kínjuk van a kiskutyásoknak?" A kedves kérdező azt nem tudta felfogni (én sem), hogy egy kistestű ebet miért nem pórázon sétáltatnak? ÉS ha a kedves kérdező a nagyobb testű kutyájával arra sétál (pórázon) a kiskutya rögtön támad, ugat,vicsorít a kedves gazdika meg nem is tudja jóformán visszahívni. Ugyan ez a probléma, ha egy kerékpáros megy el mert a kiskutya utána szalad és ugat (részemről biztos felrúgnám) Itt megjegyeznéma,mit az akkor kérdésnél is, hogy a legtöbb kiskutya NAPLONEON komplexusban szenved...a kis méretüket a nagy hanglyukkal akarják kompenzánli....bár néhány esetben azt érik el vele, hogy a nagykutya levadássza őket...persze akkor még mindig a nagykutyás a hibás....holott a kicsi volt a pofátlan....
2012. ápr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

De jó pofa XD


A linken a kérdező első kérdése a jelenleveő kérdező első mondata XD beszarok XD

2012. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Csak röviden, mert már hatszázszor leírtam itt...

Nem a kistestű kutyákat skatulyázzuk be, hanem az IDIÓTA gazdájukat, aki nem neveli, mert Fifikét elég ölbe kapni és a probléma megoldva.

A támadó kisizék szabadon rohangálnak össze-vissza, bokák után kapdosva, fejhangon visítva rohannak el a nagy kutyák elől, stb.

TISZTELET A SAJNOS NAGYON KEVÉS KIVÉTELNEK!!!

2012. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 VBeata81 ***** válasza:
Én a kérdezővel értek egyet! Kistestű (hava)jól szocializált kutyám van, és mindig pórázon sétálunk. De mit sem ér, ha egy agresszív, nagytestű kutya jön szembe, a gazdi valahol az utca végén lemaradva, de mindegy is, mert a kutya úgysem hallgat rá. És csaknem kizárólag a nagy kutyákat engedik el, mert ugye, kellemetlen, ha a 30-40 kg-os kutya rángatja a póráz végén. És hiába jólnevelt az én kutyám, ha a másik nem az! És az a kínjuk a kiskutyásoknak, hogy a kutyájuk egyetlen harapásba is belehalhat!
2012. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

hát nekem a két kistestű kutyámra a nagytestűek rátámadnak állandóan ,pedig a mieink barátkozni akarnak,ezért lett félős az egyik kutya ,mert a nagyobbak állandóan megtámadták, pedig mindig volt/van rajtuk póráz..

nagy kutyásokat kikerüljük mindig és csak kistestű kutyások közé megyünk,szerencsére amelyik kutyámat megtámadták a kistestűektől nem fél..

2012. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!