Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ilyenkor mit...

Szerintetek ilyenkor mit tegyek a kiskutyámmal?

Figyelt kérdés
A 11 hónapos kiskutyám belelépett egy darázsba. Nagyon sírt, először amit tudtam tenni egy vizes fáslival betekertem a lábát. Még mit tehetnék hogy jobban legyen, ugyanis egész nap alszik, eléggé elvan kettyenve. Sántított, mostmár nem.

2012. ápr. 29. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Irány az állatorvos, ugyanis a fullánk még mindig benne lehet a tappancsába, azt ki kell onnan szedni.
2012. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igaza van az elso valaszolonak,meg benne lehet

szoval dokihoz

2012. ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, van rá nagy esély, hogy benne maradt a fullánk.

Viszont az állatorvosok eléggé húzósak, Ár miatt is.

Én most voltam az 3. parvovírus elleni kombinált oltás miatt a kutyámmal, és 5500ft kellett fizetni érte.... o.o


De ajánlatosabb elvinni dokihoz.

2012. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi az ötleteket :)
2012. ápr. 29. 15:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a darázs fullánkja nem válik le a potrohról, és általában harap, nem csíp... Valószínűleg volt egy kis allergiás reakciója, azért volt bágyadt, de azért tényleg az állatorvos tud többet mondani.
2012. ápr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tarts otthon mindig Calcimusc oldatot, és ilyenkor érdemes megitatni vele. Amúgy valószínűleg nem lesz baja, a lábfájás elmúlik.
2012. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3. válaszoló!


Te komolyan sokallod az ötezerötszázat egy kombinált oltásért? :O Pedig ez szinte baráti árnak nevezhető.


(bocsika mindenkitől az offért)

2012. ápr. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha embert csip darázs, mit csináltok??

Kb semmit. Max ecetes borogatás vagy hagyma teszünk rá.

Ha allergia lép fel, az más kérdés........akkor irány a doki SOS-ben.

Soha nem hallottam, h darázsfullánkot ki kellene venni, még embernél se. Ott pláne nem. De nem akarok okoskodni csak először megijedtem mert nekünk ma volt darázscsipés kutyának. Aztán elkezdtem gondolkodni, h engem is csipett már és nem lett semmi.

Vizes borogatás szerintetek használ? Én úgy tapasztaltam hogy semmit. Ecet vagy hagyma igen, de ezt kutyán nehéz megvalósitani. Pláne ha olyan helyen van. Nálunk a szájszögletét csipte meg.

Calcimusc vénásan adva az igazi, de ma én is megitattam vele. Remélem az is segitett neki, de 1 órával később már lelohadt a nagy dudor.

2012. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!