Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utál a kiskutyám?

Utál a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Nem értem a kutyusom viselkedését..mindenkit imád és nyalogat,engem pedig folyamatosan rágcsál és lépni nem hagy..pedig a nap nagy részében én vagyok vele,etetem,itatom,tanítom,jutalmazom :/
2012. ápr. 30. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Túl engedékeny vagy vele, egyszerűen ne engedd, hogy harapdáljon. Akkor sokkal jobban fog tisztelni, ha felállítod neki a határokat.
2012. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Smartguy86 válasza:
Túl engedékeny voltál vele, ezért megszokta, hogy szabad neki mindent. Legyél vele határozottabb! Ha harapdál, csapj az orrára kicsit és hangos NEM-el utasítsd el. Meg fogja tanulni idővel.
2012. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem érzem úgy hogy engedékeny voltam,szidtam amikor valami rosszat csinált :/

keverék kutyus és hosszú szőrű ezért napi szintem fésülnöm kell de nem engedi..erre van valami ötletetek?

2012. ápr. 30. 13:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem engedi? Nem kell az engedélye vagy a beleegyezése a szőrápoláshoz. Lehet nem szeretni, de akkor is tűrnie kell, hiszen a gazdi csinálja!


Nincs tekintélyed a szemében, már meg ne haragudj. Lehetsz a játszótársa, haver, tesó, bármi, de nem a vezetője, akit követhet.

Pedig most kéne tisztázni az alapokat, mert később sokkal nehezebb lesz egy berögzült hibát javítani.


Nem linkelem, mert már megkaptam, hogy miért mindig ezzel jövök, de keress rá: Hogyan legyek falkavezér?

2012. ápr. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok hogy nem kell az engedélye,de már próbáltam mindent..
2012. ápr. 30. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Megint én:


Ezek szerint mégsem...

2012. ápr. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
rendben,akkor valaki tudna segíteni hogy hogyan vegyem át az irányítást? hogy fésülhessem meg anélkül hogy kiugorjon a karjaim közül,vagy ne harapja a fésűt/kezem?
2012. ápr. 30. 14:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Az idegenek nyalogatása az alárendeltség jele. Tart tőlük. Téged harapdál, mert így próbál játszani veled. Letiltással le tudod erről szoktatni és más közös játékokat megtanítani neki.


Fésülés:

Ne ess neki egyszerre. Először csak pl az egyik combját. ha aránylag kibírta, jutalom, dicséret.

Lehet, a fésűd kellemetlen érzést okoz neki.

2012. ápr. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
milyen fajta kutyád van??
2012. ápr. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a fésülést pici koruktól elkezdtem, mikor még nem is volt olyan szükséges, asztalra téve. Eleinte a kényes helyeket kihagytam, rövid ideig csináltam, és közben a zsebemből jutalomfalatokat adtam nekik, ha épp szépen tűrték, sok-sok dicsérettel, simogatással egybekötve. SOSEM fejeztem be akkor, ha mocorogtak és mentek volna már, inkább kedvesen, de határozottan lefogtam őket addig, amíg megnyugodtak. Akkor is, ha már amúgy kész voltam. Ha megint nyugodtan tűrte a kölyök egy darabig, nagy dicséret, falatka, és letettem, a földön is kapott még hamit, a kedvenc játékát is odaadtam. Így jó élményhez kötötték a szőrük ápolását, de azt is megtanulták, hogy tűrni kell akkor is, ha már unják. Most 8 hónaposak, ma már úgy csinálom, hogy ha kész a fejük, hátuk, az oldalukra fektetem őket, és még mindig kapnak falatkát, ha szépen tűrik, bár már ritkábban. Ha idő előtt fel akarnak kelni, szelíden lenyomom őket és hagyom, hogy ellazuljanak ismét. Kizárólag akkor van vége a fésülésnek, ha szépen, nyugodtan vannak éppen. Amúgy Furminatort használok. Nem szabad hagyni, hogy a kutya irányítson téged, még ilyen apróságokban sem!
2012. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!