Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a kiskutyám,...

Hogy vegyem rá a kiskutyám, hogy a "forgalmasabb" helyre is jöjjön velem?

Figyelt kérdés

Ott kell kezdenem,hogy nem városhoz van szokva.Csak a zöld terepet szereti.Az olyan helyeken szépen elvagyunk,jön ha hívom,sétál mellettem,bár még pórázon van ,mert nincs itt régóta és még nem igazán merem elengedni.Itthon is minden rendben.Az idegen emberekkel sincs baja,sem a kutyákkal.Semmi egyéb probléma vele.Jól szocializáltnak mondhatom már,játékos kutya.

Ha már azon a határon kívül akarom vinni,ahol eddig se tudtam rávenni,hogy jöjjön,akkor ledermed,és hisztizik. Ha meghall egy buszt,vagy egy kicsit zajosabb helyre indulunk,iszkol visszafele és nem tudom sehogy rá venni,hogy jöjjön.Próbáltam jutalomfalattal is,oda megyek hozzá biztatom,próbáltam keményebben,hogy kicsit megrántom a pórázt(de ezt inkább nem csinálom már),de nem tudom megmozdítani.Sőt menekülésre fogja egy idő után és nyüszög húzza a pórázt.Volt,hogy felkaptam és vittem egy Tdarabig,letettem utána jött egy kis ideig majd megint megdermedt.Összevissza kapkodja a fejét,nem figyel rám,túl sok az inger.

Mintha lenne egy láthatatlan határvonal,amit csak ő lát és onnan sehogy sem tudna eljönni.

Tudom,hogy idő kell megszokni a forgalmat is,de már annyiszor próbáltam amióta itt van,és sehogy sem megy,semmi javulás.


Ötleteket szeretnék kérni,hogy mi tévő legyek esetleg valaki hasonló helyzetben volt már?



2012. ápr. 8. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én egyik mentett kutyám a pórázzal volt így. Egyszerűen sehogy nem akarta elviselni magán, lefeküdt a földre, ugrált, hisztizett, ette a pórázt, visított. Ráadásul egy jó súlyban lévő huskyról van szó... Mindenesetre én úgy tettem, mint aki mindezt észre sem veszi, akárhányszor leállt, felállítottam 4 lábra, és mentünk tovább. 25 percig semmi eredmény nem volt, aztán kezdett rájönni, hogy nincs ellentmondás, hiába minden, én megyek tovább vele, és nem törődöm a hisztijével. Fél óra múlva már gyönyörűen jött pórázon:) Javaslom neked is ezt a megoldást, lehet, elsőre radikálisnak tűnik, de utána jó lesz a kutyának. Előtte fáraszd le, futkossa ki magát, úgy könnyebb lesz. Légy határozott és elszánt, különben megérzi a kutya, hogy nem vagy az, és úgy nem fog menni. Sok sikert!
2012. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hovarju ***** válasza:

Van autótok? Ha van akkor próbáld ki azt, hogy berakod az autóba és mész vele egy kisebb kört valami forgalmasabb helyen.

Esetleg megkérhetnél valakit, hogy menjen el autóval mellettetek, hogy szokja a zajokat.

Ha nem túl nagy testű kutya és fel tudod venni a kezedbe, (és van buszmegálló a közelben) vidd el odáig ölben és csak nézelődjetek. Fontos hogy lássa, Te nyugodt vagy. Ha kicsit megnyugodott jutalmazd meg érte. Előszőr elég ha csak pár percet vagytok ott, aztán lehet fokozatosan növelni az ott töltött időt.

Vagy próbáld meg azt, hogy vidd el gyalog addig a pontig, amíg szívesen megy. Aztán mondjuk dobd el a kedvenc játékát az "ismeretlen" felé, de ne ne túl messze, és ha érte megy jutalmazd meg érte.

2012. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Állj meg vele valahol, ahol figyel ezekre a fura zajokra, de még nem pánikol, és maradj ott, amíg meg nem szokja. Legközelebb mehetsz kicsit közelebb, így szoktasd hozzá az ingerekhez. Ha hisztizik, hagyd figyelmen kívül, mert ha engedsz neki, legközelebb csak még jobban fogja csinálni. Dicsérni meg csak akkor kell, ha már semlegesen viselkedik a zajok iránt, addig ne piszkáld, ne szólj hozzá, ne csinálj semmit, csak nézelődj nyugodtan, és várj.
2012. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!