Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hánytassam meg a kutyámat?

Hogyan hánytassam meg a kutyámat?

Figyelt kérdés
10 hónapos bull terrier és lenyelt egy bugyit! A doki nem elérhető!

2012. ápr. 30. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
kell lennie mindenhol ügyeletes állatorvosnak mindenképp keressél a környékeden!! Hánytatni meg semmiképp ne hánytasd mert félúton elakad akkor meg is fulladhat! Nehéz ügy de mindenképp vidd el bármi áron orvoshoz szerintem!
2012. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Syba ***** válasza:
Szerintem kikakilja , de inkább vidd egy dokihoz ami elérhető!
2012. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez most komoly?

Szerintem otthon semmi esetre se próbálkozz a kutya hánytatásával. Inkább vidd be sürgősségire.

2012. ápr. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok a legközelebbi ügyelet is kb. 75 km a közlekedés sajnos még nehezebb!
2012. ápr. 30. 19:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Otthon ne fogj neki kezelni a kutyádat, mert csak rontassz a helyzeten. Az az egy állatorvos van a környéken? Nem hinném... Keress gyorsan egy ügyeletet, mert rossz vége lesz.
2012. ápr. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hol laksz pontosan melyik faluban/városban?
2012. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem természetes úton fog távozni a kutyából. A doki sem fogja azonnal műtőasztalra tenni, ha a kutyának amúgy nem okoz panaszt, tehát eszik, mozog, minden olyan, mint máskor. Bélelzáródás esetén persze sürgősségi műtét lenne indokolt, de egy idegen testtől nem minden esetben lesz bélelzáródás.

Számít pl. az idegen test aránya a kutya méretéhez képest, tehát egy csivavának nyilván előbb okoz gondot egy lenyelt bugyi, mint egy kaukázusi juhásznak.


Mikor történt a baleset és milyen fajta, mennyi idős kutyáról van szó?

Nekem így elsőre inkább hashajtó jutott eszembe, mint a hánytatás. A hánytatást semmiképpen nem forszíroznám a helyedben.

2012. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok az utolsó, megint.


Figyelmetlen voltam, most látom, hogy írtad a kort is és a fajtát is. Tehát nem egy kicsi kutyáról beszélünk, ez jó. :)

Szerintem simán kikakilja, nem lesz baja tőle.

Figyeld a székletét minden esetben, amíg meg nem lesz újra a bugyi.

2012. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Heló! Kb. 20 perce az én kutyám(boxer 4 és fél hónapos) lenyelte a kutyaszalámi csomagolásának asszem a felét. Most beszéltünk állatorvossal, azt mondta hogy majd kijön a másik végén, mert csúszós anyag. :) Esetleg ha szorulása lenne, vagy ha rosszul érzi magát, akkor vigyük orvoshoz azt mondták. Érdeklődnék, hogy neked mi lett a kutyáddal?
2012. máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!