Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden (vagy labrador) elvanna...

Golden (vagy labrador) elvannak lakásban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eddig kertes házban laktam, most fogok külön költözni 2 szobás lakásba. Nagyon szeretnék kutyát, goldira gondoltam, az lenne a kérdésem, hogy mennyire viselik el a bezártságot? Tudom, hogy a legideálisabb a kert nekik, nem is akarom kínozni. Napi 2 óra (hétvégén több) séta elég lenne neki? Nem első kutya lenne, tehát tisztában vagyok az alapvető dolgokkal. Viszont eddig németjuhászom volt, nagy mozgásigénnyel, pl őt nem tenném be lakásba. A goldik milyen természetűek? Azért gondolom, hogy nyugisabbak, mert pl vakvezetőnek is sokszor használják őket. Kérlek, csak normális válaszokat írjatok.
2012. ápr. 30. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan tarthatod lakásban mivel nagyon családcentrikus kutyák és vágynak a gazdi közelségére.Napi 2 óra séta elég neki csak mellette még kell tanítani is hogy szellemileg is kifáradjon és akkor nem fog rombolni és nem tesz kárt semmiben sem.
2012. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hovarju ***** válasza:

Nagyon jó családbarát kutya, elvan lakásban is. De szerintem napi két óra séta kevés neki.

Szerintem legalább annyi mozgásra van szüksége, mint a német juhásznak.

2012. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jól elvannak lakásban, szeretnek lustálkodni. Napi kb 2 óra séta elég neki.
2012. ápr. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy labim és egy nj-m van lakásban. Igaz nem kis lakás. Viszont csak az utcában van mégegy labi szintén lakásban, egy labi-golden páros szintén egy lakásban, meg itt több golden lakik panelben, mind elvan! Igaz, sokat kint vannak a futin, parkban. Szerintem az sem mindegy, egyedül mennyit lenne a lakásban. Az enyémek max 2 órát vannak egyedül. Igaz még kölykök. De simán elvannak, ha foglalkozva van velük és nem 12 órát vannak otthon hagyva...
2012. ápr. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én soha nem voltam híve annak, hogy nagy testű kutya, lakásban legyen tartva. Most mi is lakásban lakunk, és van 2 kutya velünk, az egyik egy roti (2,5 hónapos) másik egy westie 5 hónapos. de kb. 2-3 hét múlva kertes házba költözünk, ha nem így lenne, nem tartanék. Velünk szembe egy panellba van egy labrador kutyus, idősebb már. Nagyon kövér lett szegényke. Valószínüleg nem kapta meg a kellő mozgást ami kellett volna.
2012. máj. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, szomorú látvány, mikor szegény kutya annyira elhízott, hogy vonszolni kell.. na ezt semmiképp nem engedném.


Én is elleneztem, hogy lakásban nagy kutyát tartsunk, de van egy ismerősöm, aki így tartja a goldiját, kiállításokra hordja, látszik a kutyán, hogy egészséges, jól érzi magát, ezért gondolkoztam el rajta. Eddig csak a nj fajtát ismerem közelebbről :)


Köszönöm a válaszokat, szívesen venném, ha írnátok még. Esetleg tippeket, akik hasonlóan tartják a kutyust? Hogy lehet őket kifárasztani stb :)

2012. máj. 1. 11:48
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

a kutya nagyon sok törődést igényel főleg amíg fiatal, nem az a lényeg, hogy lakásban vagy kertben tartod, hanem hogy hogyan neveled mennyit mozgatod...egy vadászkutyának édeskevés a napi 2 óra séta akkor is ha kertben tartod(azért lesznek jó vakvezetők is mert következetesen nevelik, határozzottan képzik őket és kitartóan bírnak dolgozni, menni egész nap ha kell)-egyedülléthez meg tudatosan szoktatni kell pici korától...!

Van még mit tanulnod a kutyákról, gondold meg százszor mielőtt újabb kutyát veszel magadhoz!

2012. máj. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én egy társas házban lakok most, ahol 2és fél évig nem tudtam, hogy egy goldi lakik felettünk, amíg fel nem mentem kölcsön kérni egy bornyitót, és a gazdája mellett ki nem dugta a fejét az ajtón. Annyira csendben van, soha egy ugatást nem hallottam.
2012. máj. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

minden kutya elvan, ha megkapja kell neki!

1 : elegendő és minőségi mozgatás .

( sétá,futtatás,úszás ,stb)

2 : nyugodt nevelés, sok dícséret ,és arányos büntetés.

3:szocializáció, más kutyákkal,emberekkel.

4:nyugodt otthoni körülmények, egy nyugodt sarok ahol pihenhet,és rendszeresség , fontos a rendszeresség!

5: etetés, és orvosi felügyelet, rendszeres élősködő megelőzés ( kullancs,bolha,stb)

2012. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi kertes házban lakunk, a goldink először kerti kutyának lett szánva. Most kinti-benti kutya, de többet van bent velünk, mint kint. Naponta kétszer járunk sétálni, járunk vele iskolába, ez lefárasztja, egyébként meg ott szeret lenni, ahol mi vagyunk. Én nem voltam híve a lakásban kutyatartásnak, de megváltozott a véleményem, télen pl. ha elmentünk is a lakásban maradt egész nap, nem a kertben, és nyugodtan elvolt. Ha tudjátok, hogy mire vállalkoztok és belefér a sok éven keresztüli napi mozgatás, akkor szerintem a kutya boldog lesz, hogy folyton a közeletekben van.
2012. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!