Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék még egy kutyát mert?

Szeretnék még egy kutyát mert?

Figyelt kérdés

Fél éve van nálam egy felnőtt kutyus!Tökéletes kutya,nagyon szeretem,teljesen felvette az életritmusunkat!

De annyira érdektelen,egyáltalán nem ragaszkodik!Nem mondanám macska jellemnek mert még egy macska is jobban ragaszkodik!Az előző gazdájához sem nagyon ragaszkodott de hozzám egyáltalán nem!Elfogad falkavezérnek,hallgat rám,jól érzi magát,minden oké!De nekem annyira hiányzik az hogy néha adjon egy puszit vagy valahogy közeledjen!

De semmi sem érdekli,az se ha itthon vagyok,az se ha nem!Az se ha simogatom az se ha nem!

2 simogatás után szerintem bárkivel elmenne ha nem hívnám vissza!Nagyon bánt,vagy hiányzik az amit más kutyáknál látok!Hogy oda van a gazdájáért és láthatóan imádja!Értitek mire gondolok?

Ezért szeretnék egy másik kutyust,de nem biztos hogy ez jó döntés!

Amúgy nagyokat szoktunk sétálni,bökdös ha simit akar,meg örül ha haza jövök,de így ennyi,nekem meg hiányzik hogy néha pofán csókoljon,vagy csak úgy körbe ugráljon mert jaj de jó hogy vagyok neki!

Ti mit javasoltok?


2012. máj. 1. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Semmi nem érdekli? Semmilyen játék, se a finom falatok?
2012. máj. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Játék semmi!

Melyik kutyát nem érdekli a finom falat?:D Persze hogy érdekli,de mit csináljak a finom falatokkal?Néha adok neki és ennyi!

Egész nap fekszik,alszik,el van!Ami nem zavar,mert azt se szeretném ha lépten-nyomon felbuknék benne,csak az zavar hogy egy csepp ragaszkodást nem látok rajta!:(

2012. máj. 1. 08:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Hat kerdes,hogy mennyit foglalkozol vele,mennyi idot toltotok egyutt.
2012. máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére a munkám engedi, így sokat vagyunk együtt!De egy felnőtt kutyával akit nem érdekel semmilyen játék,nem nagyon tudok mit csinálni!Elviszem nagy sétákra,néha vízpart,vakargatom és ennyi!De ha pl nincs időm megsimogatni se bánja!El vagy magában,fekszik,alszik ennyi!
2012. máj. 1. 09:49
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem lehetett valami érdekes és jó kölyökkora. Menhelyen van egy pontosan ilyen kutya! Kiskorában be volt zárva... és most antiszociáns lett. Magához enged, de a farkár sem csóválja és nem is érdekli, ha bent vagy nála. Én jó ötletnek tartom a másadik kutyát ( ha megvan hozzá az elegendô idô, pénz és hely), mert, ha lessz mellette egy kölyök akkor szerintem felenged egy kicsit a szíve. És, ha te érdekled is egy kicsit és látja, hogy te a másikkal többet foglakozol , akkor ô féltékeny lessz és megpróbálja utánozni a kicsit. De ez nem garancia.

Meg lehet érteni a kutyát is, kitudja, hogy volt szerencsétlen nevelve kiskorában...

2012. máj. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld meg motiválni finom falatokkal. Ha van rá lehetőséged, vidd el agilityzni, az nagyon jó program mindkettőtöknek. Remélhetőleg a kutyád is élvezné, a kapcsolatotok is javulna.

Egy kutyát azzal kell lelkesíteni, amit szeret. Ha a tiéd a finom falatokért rajong, akkor a lehető legfinomabbal vedd rá, hogy aktívabb legyen.

2012. máj. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Egy kedves családtól kaptuk!Nálunk volt kiskorától fogva!Nagyon jó nevelést kapott!Tényleg nagyon okos,tökéletesen viselkedik!Ez az egy "hibája" van hogy nem ragaszkodik senkihez!Mondom,talán a régi gazdájához valamennyire,de abszolút nem viselte meg a hely és gazdicsere!

Nekem nagyon hiányzik néha ez a puszizás,meg hogy néha kitörően örüljön nekem!Ez nagyon hiányzik belőle!

Nem szeretem azt a kutyát amelyik ugrál állandóan meg nyalogat egész nap,de azért hiányzik hogy néha nyálas legyen a képem a kis lükétől vagy hogy néha bohóckodjon csak azért hogy felhívja a figyelmemet magára!Ő ha találkozunk kutyával kifutja magát és megy is tovább!Huzamosabb ideig nem érdekli egyik kutya sem!Sőt...a kistestű kutyákat kifejezetten hamar lekoccoltatja!Nagyobb testűekkel el van egy darabig!

2012. máj. 1. 09:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Halóóóó,mondom nem érdekli semmi!Sem agility,sem labda,se apport,SEMMI!Jutifaliért ül,fekszik,fejen áll,de ennyi!Nem a feladatok hiányoznak hanem a RAGASZKODÁSA!
2012. máj. 1. 10:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem te még a jobbik helyzetben vagy. Nagyon sok gazdi és kutya küzd a szeparációs szorongással. Szerintem a ti kapcsolatotok ehhez képest a jobbik "végletben" van most.:) Te magad írtad, hogy azért kéri a simit, azért megbökdös. Az új közös programok, amit már írt is valaki, szerintem is segíthet. Egy kicsit magának való a kutyád, de szerintem ez nem baj. Én a helyedben próbálkoznék még egy kicsit, mielőtt még egy kutyust hoznék a házhoz.
2012. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen,tudom hogy sok gazdi vágyik nyugodt kutyusra!De mondom nem is az a baj,itthon(panelban) ne is csináljon felfordult,oké!De én még ilyen kutyát nem láttam!Amióta itt van kb 2szer ha orron nyalt,azt is ilyen épp hogy a nyelve hegyével!Csóvál ha haza érek,felugrik rám,imádja ha simizem!De tudom hogy bárkivel elmenne,tojik rá hogy ki simizi vagy ki ad neki enni,vagy ki viszi le sétálni!Értitek?Ez hiányzik belőle de nagyon!
2012. máj. 1. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!