Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talált élelem megtagadása,...

Talált élelem megtagadása, hogyan?

Figyelt kérdés
Nem tudom sehogy megtanítani a kutyám erre,pedig nagy szükség lenne rá mert a környéken sok kutyát mérgeznek meg csak úgy poénból is.Hiába jóllakott a kutyám de bélpoklos,kajáért oda van,nem tudom annyit etetni ,hogy még egy kicsi ne férjen bele.Ha rászólok nem eszi fel,de ha nem lát egyből bezabál mindent.Keserű és csípős anyagokkal kezelt húst is ugyanúgy megeszi mintha nem is érezné.

2012. máj. 1. 10:35
 1/9 Mara Acoma ***** válasza:
Csak tanulással... Gyakorold vele sokat, hogy eldobálsz kajákat lent, de ne vegye észre. Vidd arra és amikor fel akarja venni, akkor NEM! Máshogy nem megy, meg kell neki tanulni. Klikkerrel egyszerűbb.
2012. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze ezt csináltam,de ha ott vagyok akkor kisangyal csak folyik a nyála.Viszont ha este ledobok kaját a kertbe reggelre nincs egy darab se belőle.
2012. máj. 1. 11:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Leraksz valami kaját a földre a szokásos sétáltatós területeteken még a séta előtt, és többször direkt elmész mellette/fölötte a kutyával, és ha akár csak ránéz, már tiltod. Meg is állhatsz mellette, mintegy mellékesen, nem kell a tekintetedet a kutyára szegezni, csak fél szemmel lesni, és ha érdeklődik, azonnal korrigálsz. Vagy elengeded pórázról, és ha látod, hogy közel megy a csalihoz, hozzávágsz egy műanyag flakont, amiben van 1-2 kő, hogy zörögjön. Nem leütni kell vele, csak annyira mellédobni, hogy kellőképpen megijedjen, ezt nem is köti majd a te személyedhez, hiszen nem konkrétan te tiltottad meg neki, hogy megegye, csak úgy megtörtént. Ezeket sokszor, sok helyen, sokféle kajával el kell játszani, és ami még biztosabb, ha nem engeded be bokorba vagy más olyan helyre, ahol nem látod, mit csinál, mert a 100%-os élelemmegtagadást baromi nehéz elérni, ne bízd a véletlenre a dolgot.

Nem érdemes amúgy a csalikaját borssal meg ilyenekkel "kezelni", hogy rossz íze legyen; a kutyák a légmentesen zárt zacskóban is kiszimatolják a kábítószert, a fűszerezett húst méterekről megérzik, az meg nem segít rajtad, ha a fűszereset nem eszi meg, a mérgezettet meg igen.

2012. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fűszeres csípős kaját nem érzi meg hanem bezabálja nem érdekli ha csípi ezzel már nem próbálkozom.Nekem csak a kert lenne fontos ott ne egyen meg mindent amit talál.Csak tudja a nagyeszű kutya,hogy ha nem vagyok ott nem tudok rászólni .És utólag nem tudja miért haragszom rá ,mikor a lerakott kaja eltűnik.
2012. máj. 1. 11:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam ezt a zörgő műanyagkanna dolgot bár nem ezzel kapcsolatban.Játéknak vette a dolgot és elkezdte szétrágni és rázni a kannát és vidáman szaladgált vele:D
2012. máj. 1. 11:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát egy tuti módszert ismerek, amit telepőr kutyáknál szoktak alkalmazni. Sokan valószínűleg felhördülnek meg lepontoznak majd érte, de információ, tehát továbbadom. Őket úgy szokták tanítani, hogy széthagynak húsokat a területen, amikbe áramot vezettek (nyilván nem annyit, hogy kicsinálja a kutyát, csak hogy elég erősen odacsípjen neki, mint a villanypásztor). Néhány ilyen után rájönnek, hogy csak az a kaja biztonságos, ami a táljukban van.

Ez ugye otthon nehezen kivitelezhető, nem is javaslatnak szántam, csak arra akartam rámutatni, hogy nem véletlen, hogy ezzel tanítják az őrkutyákat, és nem mással. Ez működik, ezt nem köti a kutya se emberhez, se szaghoz, márpedig neked is az kéne, hogy ha tök egyedül van a kutya egy egész sült csirkével a kertben, akkor se egye meg. Azt pedig pusztán engedelmességből elérni csak kivételesen engedelmes és egyáltalán nem kajacentrikus kutyáknál lehet megoldani, a többinek egész egyszerűen kell a minden mástól független rossz tapasztalat ahhoz, hogy soha többet ne akarjon hozzányúlni.

2012. máj. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne is mondd, az enyém ugyanilyen...pedig engedelmességi vizsgás. 5 éves, kb. 3 éve ilyen zabagép, de az utóbbi fél évben sokat javult a helyzet.

Nem tudtam mást csinálni, csak azt, hogy mindig rajta tartottam a szemem, tudta, hogy figyelem, és olyankor nem igazán mert semmit fölenni. Ha azt láttam, hogy valamit nagyon szagol, akkor azonnal ráparancsoltam, hogy eszedbe ne jusson...

2012. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Villanypásztor?Talán ez jó ötlet tényleg! Utánanézek hol lehet kapni és mennyiért.Ismerős kutyája tudja a kajamegtagadást, de az a kutya olyan válogatós ,hogy csak 1-2féle tápot hajlandó enni és azt is olyan óvatosan csipegeti mint egy diétázó angolkisasszony:D Enyém meg a pudvás kenyeret is megeszi .
2012. máj. 1. 12:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Ööö... Legjobb tudomásom szerint a villanypásztor nem használható kajamegtagadásra, csak hasonlatképpen hoztam fel a használt áram erősségére. De persze fene tudja, én csak a kutyákhoz értek, a műszakihoz nem.
2012. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!