Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sarplaninac vagy Kaukázusi?

Sarplaninac vagy Kaukázusi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 2 kutya külsőre nagyon hasonlít,én megtudom őket különböztetni.

Ha jól tudom Kau jóval nagyobb (kan akár 90 kg is lehet)

Sarplaninac az kb mekkorára nő meg?

Mindkét fajta hűséges? jól kijönnek gyerekekkel?

Kuvaszra is gondoltam ,de arról van pár sztori,hogy felemelte a gazda a hangját és minden ok nélkül megharapta a kutya,nekem ilyen kutya nem kell amelyik megharapja a saját gazdáját.Tényleg bocsi a kuvasz gazdáknak,de minden 3-4. kuvasz gazdát megharapja a saját kutyája vagy minimum megmorogja.

Sarplaninac és kaukázusi ugye nem ilyen?

kutyasuliba vinném őket és határozott,következetesen nevelném gyerekkora óta.

Láttam youtu be-on egy videót a kiskutyák a húst féltik és megmorogják a gazdájukat ez normális? mert én nem hagynám már nem azért akármiylen kicsi a kutya.

Elvárásaim:

Legyen hűséges,következetes nevelés mellet ne morogjon,azt csináljak vele amit akarok. (nem akarom verni,meg iylenek nem ilyenre gondolok,ha nem mondjuk belenyúljak a kajás edényébe pl)

őrizze a házat

jöjjön ki a kisebb testű kutyákkal (puli)

ne kapkodjon .


2012. máj. 1. 12:39
 1/9 VBeata81 ***** válasza:
Amennyire én tudom, a kaukázusi nagyon kemény, domináns kutya, és hihetetlenül őrzi a területét és a családját. Legyél nagyon biztos a dolgodban, ha bevállalod.
2012. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőhöz kemény kéz és tapasztalat vagy jó kutyaiskola szükséges. Amiket leírtál, azok mind-mind nevelés kérdései. Ha jól neveled, nem morog, nem bántja a gyerekeket, se a többi kutyát, meg egyáltalán, nem lesz agresszív. A házat pedig tutira őrizni fogja. De tényleg kösd fel a gatyádat, mert ha viszont elrontod a nevelését, akkor annak könnyen lehet baleset a vége. Ha nem vagy biztos magadban, válassz inkább egy egyszerűbb fajtát.
2012. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz amúgy ugyanez, abba sincs belekódolva, hogy megharapja a gazdáját, csak valamiért azt hiszik az emberek, hogy majd magától tökéletes kutya lesz, és csodálkoznak, amikor kiderül, hogy nem.
2012. máj. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ez is igaz,nekünk is volt kuvaszunk,minket érdekesképpen nem harapott meg 2 kuvaszból egyik sem...
2012. máj. 1. 16:05
 5/9 A kérdező kommentje:

vagyis egyik nagyanyámé volt,de ő hozzá is jártam ,simogattam meg sem ugatott.

a másik meg apámé volt amikor kicsi voltam :)

2012. máj. 1. 16:06
 6/9 anonim válasza:

hát nézd.hogy egyik barátomat idézzem az állat olyan amilyen,amilyennek a gazdája neveli.

volt kuvasz kutyám és arra a kutyára mondanak mindent,hogy ilyen rossz olyan rossz nekem jó volt,volt németjuhászom,(mondjuk abba volt egy kis farkasvér,így vadabb volt),de ha jól bánsz vele nincs gond.most van egy farkasölő kaukázusim,hát brutál vad.a családdal kedves(előfordul,hogy az egész bordámat beveszi a szájába,de nem bánt)viszont ha meglát egy kisebbségit arra főleg,de az idegenre is nagyon bedurvul.

Bárhogy dönts ne feledd!:az hogy milyen lesz az állat rajtad múlik.ha tanítod akkor adj neki mindig jutalmat érezze,hogy törődsz vele.jah meg ha kaukázusi mellet döntöl akkor napi 3-4kg kaját igényli.nekem 11 hónapos és már 68kg.brutálisan rugalmas kutya.volt olyan hogy 1.80 cm kerítéséből a dróthálón keresztül kimászott.

a kisebb testű kutyát se a kuvaszom se most a kaukázusi nem kedvelte.sőt a kau kiment múlt héten az útcára és a kis puli beszaladt a szomszéd házába....

2012. máj. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!


Nem tudom aktuális-e még...


Szóval ezt a belenyúlunk a tányérba dolgot felejtsd el, komolyan, hülyeség, így csináltam én is de baromság...


Egy falkába úgy működik, először eszik az alfa, aztán a többiek...alfa nem megy vissza kajálni a többeik közé. A Te falkádban, ha minden igaz Te vagy az alfa, ha odaadtad neki a kaját, hagyjad enni nyugodtan.

mielőtt odaadod neki, állj meg a tányérral, és csinálj úgy mintha ennél belőle, ezzel is kihangsúlyozod, hogy Te vagy az alfa.


A Sarplaninac-hoz, brutálisan kemény kéz kell, őszintén mondom, a pulidnak meg rengeteg sérülése lesz, ezt őszintén mondom, mert amikor beindul az alfa szerepért a harc, az brutális lesz...


Ha ilyen nagytestű kutyákat szeretsz, gyerek mellé, vegyél leonbergit, jobban jársz :).


Ha kell irok még szívesen, vagy adok tanácsot, de úgy érzem kicsit irreálisak az elvárásaid a kutyával szemben, erre a kajás dologra gondolok főleg. Szép napot, és sok boldog kutyás pillanatot!

2012. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gyurmahun válasza:

az hogy mi a külömbség azt nem tudom, viszont a aharp-ról tudok pár mondatot írni, mivel nekem is az van.Az etetésről annyit, hogy ha már oda adtad neki akkor hagyjad had egye meg nem kell b..sztatni. Az hogy mennyire jönnek ki a gyerekekkel tőled függ hogy mennyire szocializálod őket. Az enyém-hez bármikor oda engedek gyerekeket. lehet írják róla hogy Vérmes kutya de ezt nem győzöm hangsúlyozni tőled függ. Persze az alap természetükben benne van hogy gorombák legyenek. Egy gazdás fajták az tény, de ez nem azt jelenti hogy nem jönnek ki a család többi tagjával.Bár lehet engedelmeskedni nem minden esetben fog nekik de az alap dolgoat nekik is végre hajtja.(ha úgy tartja kedvük :)). Mindig tudja hogy ki a falka vezér és ne csodálkozz ha néha-néha bepróbálkozik majd nálad. ilyenkor keményen kell fel lépni(ezzel nem azt mondom h agyba főbe kell verni.Kutya iskolába viheted de szerintem felesleges. Eléggé önfejű kutyák. olyan soha nem lesz mint pl: egy németjuhász csinálhatsz vele akármit. nem azért mert buta kutya. Nem erre lett ki tenyésztve.Hűséges kutyák igen, de ezt nem úgy fogja éreztetni veled hogy állandóan a fenekedben lohol. Ő jön ha kell!! Jah és gyerekekkel kapcsolatban még annyit hogy amég fiatal 1-2 éves koráig viszont oddafigyelve engedd gyerekekhez, nem azért mert bántja őket hanem még nem nagyon van tisztába a saját testi erejével és akár fel lökheti. ez nálam kb 2 éves kora után el múlik amikor be nő a feje lágy. Sajnos későn érő fajta.Méreteiről annyit hogy az enyém télen olyan 70-80kg körül mozog.(bár ez lehet azért vvan mert csirka mellet,egész csirkét,vitaminokat kap

Amit le írtam lehet hogy hülyeség egy ténylegesen hozzá értő számára ezek cask a személyes tapasztalataim

Remélem azért segítettem,bár eléggé megkésve

2013. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kaukázusiról hol olvastad ezt a nagy súlyt? Én úgy tudom, hogy 30-65 kilogramm között van a súlya, átlagosan pedig 58 kg.
2014. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!