Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélnétek nekem a kaukázusi...

Mesélnétek nekem a kaukázusi juhászkutyáról?

Figyelt kérdés

Mármint hogy milyen kutya. és akinek volt tapasztalatokat is szeretnék olvasni. :)

csak azét kérdezem mert borzasztóan megtetszett mert láttam egy filmet aminek a főszereplője egy ilyen kutya.


2012. máj. 1. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tekintélyt parancsoló hatalmas feje, és robosztus termete miatt sokan félnek tőle. Az enyém a védett területét magáénak tekintette, és senki idegent nem engedett be az udvarunkba. Tetszetős külseje nemességet, és erőt árul el. Mi imádtuk. 15 évesen kellett elaltatnunk, mert lebénult mind a két hátsó lába. Displásiára hajlamos a nagy teste miatt.
2012. máj. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!! :)
2012. máj. 1. 11:58
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Nekünk is volt, tenyésztőtől, 3 hónapos korától foglalkozva volt vele napi 1-2 órát, kutyaiskolába jártunk vele, 1 éves kora körül megbolondult. megharapta az embereekt, agresszív volt. El akarták altatni de szerettem ezért nem engedtem. Szakértőket hívtam, kiképzőt már házhoz, mert nem lehetett már ki vinni a kertből. Segítséget kértem, de egyszerűen rajtam kívül mindenkivel agresszív volt. 6 éves koráig küszködtem vele, majd el kellett altatni. Az állatorvos is annyit mondott, mikor fel hívtam ezzel a dologgal, hogy: "Végre!"

Ez egy szomorú történet...de másoktól is hallottam már hogy a kaukázusijuk megbolondult. Biztos jó kutya válik belőlük is, de napi 2-3 órába kell mérni a foglalkozást vele, szerintem 6 hónapos kortól emberek közé járni vele folyamatosan....még most is azon gondolkodom mit rontottam el és mit kellett volna csinálni az én kaukázusimmal,....talán ezeket.

2012. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

tényleg szomorú. :(

A filmet amit néztem abban is ugyan ez volt a helyzet hogy csak ha jól emlékszem 5 éves kislányra hallgatott a kutya és mindenkit megtámadott a veszélyben érezte a kislányt.

A végén őt egy másik családnak adták ahol vigyázhatott egy kislányra és juhokra.

Majd én is szeretnék egy ilyen kutyust ha nagy leszek remélem én nem járnék így vele.

2012. máj. 2. 16:54
 5/15 anonim ***** válasza:

ezekkel a kutyákkal nem könnyű. ma már írtam egy elég hosszút egy hasonló kérdésre, nem ismételném meg magam ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2876238-kauka.. )


a film egyébként nagyon jól mutatja be a fajtát, minden nehézségével együtt :) a kerítésmagasítós részeken hangosan nevettem :D abszolult tipikus!

örömmel olvasom, hogy majd ha "nagy leszel" szeretnél csak kaukázusit, ez nagyon okos gondolat. addig is tanulj, figyelj, olvass, és járj el kiállításokra, beszélgess tartókkal, hogy minél teljesebb képet kaphass a kaukázusiakról és a többi pásztorkutya fajtáról. megéri!

2012. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!!!! :D

Apukámnak ( vele néztem a filmet) nagyon megtetszett a fajta már akart volna venni egyet de én mondtam neki hogy ezzel várni kéne még. :))

Igen a film mutatja a kutya hátrányait és azt is hogy egy kutya a kisgazdáját még egy medvétől is megvédi:))

2012. máj. 3. 16:30
 7/15 anonim ***** válasza:

Csak ajánlani tudom!

13 éves vagyok(fiú) és most lesz a kutyám 2 éves.

Minden áron megvédi a saját portáját, idegennel bizonytalan, de mégis az a nyugodt, jámbor fajta, aki imádja a családját.

Tekergetem a fülét, nyomogatom az orrát, a tappancsát fogdosom, nézegetem, és semmit sem reagál ezekre.

Hogyha éppen eszik, és apa arrébbhúzza a tálját, ő megvárja, míg apa elengedi, és csak utánna kezd el újra enni.

Az enyémnek csak az az egy rossz szokása van, hogy mindenkire, néha rám is ugrál. azért egy 60 kilós kutya enyhén szólva felborít :D


És gondolom, hogy melyik filmet nézted:D azt amikor egy családban van egy kaukázusi juhász, és csak a kislányra hallgat...asszem az m1-en vagy az m2-őn ment.


Viszont néha nagyon önfejű, makacs tud lenni, ezért egy erős kéz kell neki, például apukád, akit falkavezérnek tekint.


És mégegyszer mondom, hogy csak ajánlani tudom ezt a fajtát.


Ui.: a gyerekeket -tesóm 7 éves- imádja, és soha meg nem harapná.:)

2012. máj. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!!!! :))

Én is 13 éves vagyok akkor pont olyan a kutyusod mint az enyém volt csak ő egy Bernáthegyi volt és mikor olvastam a kommentedet pont ráismertem.

Igen azt a filmet láttam de sajnos nem az elejéről. :) :(

Majd végig nézem valahogy!

És nagyon örülök hogy valaki ajánlani is tudja mert én nagyon szeretem ezeket a maci kutyákat de eddig még sajnos csak egy volt :( Habár eddig minden kutyusom nagytestű volt egy kivételével aki most van de nem azok az igazi macik :)))

2012. máj. 4. 08:45
 9/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok!:)

Egyébként én sem láttam az elejétől a filmet.

Nekem életemben eddig ő a második kutyám.

Ez előtt 2010 telén halt meg Csuti, a fekete színű rottweiler-foxi keverék.

Neki nagyon szomorú a története, ugyanis anyáék mesélték, hoyg amikor anya velem még várandós volt, akkor találtak rá a kertben. Az óvoda van melletünk, és valószínűleg onnan dobhatták át.

Nagyon esős idő volt, és szegénykém ott hapcizott, meg remegett.

És így lett a neve Csuti :D

13 évesen halt meg, és rá egy másfél évre megjött Brendi!

De azt nagyon sajnálom, és emiatt nagyon nagy lelkifurdalásom van, hogy amíg Csuti élt, nem nagyon, szinte egyáltalán nem is foglalkoztam vele... De Brendivel nem így van! Egy nap többször is kimegyek hozzá játszani, és egy tündéri kutya:D:)

2012. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

rosszat nem tudok mondani.keménynek kell vele lenni.én 18 éves vagyok,és sikerült rendbe rakni.néha elő kell venni neki a sperüt aztán a hátára csapni.pl télen mindig bejött a kazánházba,de sikerült vele megértetni.

amugy olvasom itt hogy aztmonfják ilyen vad olyan vad,az csak az tudja akinek ilyen van.neküknk van 3 macska még.van 1 fekete és szokott jönni még 1 ugyanolyan fekete macska vhonnan a faluból az a lényeg hogy nekem nem esik le de neki igen.nagyon jó a szaglása.napi több km lebír futni.nem fárad.játékos.családját nagyon szereti.11 hónapos nekem,van őgy hogy az egész lábamat a szájába veszi de nem bánt.ez farkasölő fajta,és különösen nyáladzik,ha kimegyek akkor utána tuti fürdés van.

ennyi de ahogy máshol is írtam hogy milyen az állat az csak rajtad múlik.soha ne ordíts vele,kicsit lehet a hangot keményíteni, ne verd csak egy kis seprüt hozz attól elfut,szemkontaktust mindig kerüld az ilyen nagy kutyákkal(saját tapasztalat)............egyéb kérdés ha van írj pm-et.

2012. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!