Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapott már meg titeket a...

Harapott már meg titeket a saját kutyátok? Ha igen milyen fajta volt? Németjuhásznál előfordulhat ez esetleg óriás snacinál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Németjuhászt akarok venni (midnenféleképpen kant)

előfordulhat hogy megharap ha normálisan nevelem? (nem ütöm nem verem,csak következetesen,esetleg néha felemelem a hangom,vagy pl a kajájához ha hozzányúlok megharaphatna?)

Hallottam már pár esetet hogy saját kutyája megharapta (főleg kuvaszok és németjuhászok) gondolom minden neveléstől függ és hogy jó idegrendszerű kutyát vegyek.

Én tenyésztőtől szeretnék.


2012. máj. 1. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól neveled akkor nem támad.De ha a kajájához hozzányúlsz akkor amikor eszik, megharap minden kutya
2012. máj. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

már nem azért,de én eddig minden kutyám kajájához hozzányúlhattam anélkül hogy megharapott volna .

ők pulik voltak.

2012. máj. 1. 13:41
 3/14 anonim ***** válasza:
A német juhászomnak eszébe sem jutott odakapni,mikor beletúrtam a kajájába...kapott volna olyan maflást hogy az is meghülyült volna,akinek elmeséli. A jelenlegi szánhúzó is néma kusban tűri...nincs más választása.
2012. máj. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen...minden a neveléstől függ.Amelyik kutya megharapja a gazdáját, az nincs megfelelően megnevelve.
2012. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

ez nem a nevelésen múlik !

azon múlik, hogy te ,kedves gazdi hogyan viselkedsz !

nyugodt vagy , még akkor is amikor legszívesebben kinyírnád, mert olyant tett :),és azon,hogy kézben tudod -e tartani.

ez azt is jelenti, hogy tudnod kell, a normális nevelés lényege a helyes és arányos büntetés !!!

nem a jutalmazás, még csak nem is a dícséret !

mert ezekkel megerősíted a helyes viselkedést!

de a rossz-helytelen viselkedést büntetned KELL !!! nem lehet kihagyni egyszer sem !

és akkor lesz egy olyan kutyád ami soha-soha nehogy,nem harap, hanem sokkal inkább bízik benned ,és a bizalom a lényeg!

mert-ha csak egyszer is megharap ( persze 5-6 hónapos kor után ,mert addig tanul a szájával is ),akkor már régen rossz !

a legjobb idegrendszerű kutyát is könnyű elrontania,egy idegbeteg gazdinak, és a legidegesebb kutyából is lehet nyugodt engedelmes állatot nevelni, megfelelően nyugodt hozzáállással!

persze a dícséret-büntetés soha nem marad el !

és a végén ?

2012. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha a saját kutyád megharap, az nem normális, bármilyen fajta is legyen, ott valami el van cseszve. Jól mondod, ha jó helyről veszed és jól neveled, akkor ilyen nem fordulhat elő.
2012. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ma 14:08

Mintha ellentmondanál önmagadnak...

Azt írod, nem nevelés dolga, utána pedig részletezed, miként is nevelje a kutyáját.....

2012. máj. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a kaját kivehetem a kutya szájából ... nevelni kell.

De ha ennyi tudásod van a kutyákról akkor csak ugy vegyél ilyen fajtát, hogy iskolába hordod. Ez magadtól nem megy.

2012. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem vagyok tenyésztő, de németjuhász imádó. két németjuhunk van és a kaját kivehetjük a szájukból ha akarjuk nem csinálnak semmit. na a csontnál...egy kicsit szomorkás vinnyogó hangszerűséget adnak, ha elvesszük tőlük, de nem morognak, nem harapnak.ha valaki nem akar vagy nem tud annyit a kutyájával foglalkozni, normális esetben, nem volt verve, agresszióra bíztatva,akkor nem harapja meg, de jól kell vele bánni, napi 10-15 perc foglalkozás egy kutyatartó életébe bele kell, hogy férjen
2012. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
napi 1 óra foglalkozás minimum :)
2012. máj. 2. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!