Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A klikker hogyan működik?

A klikker hogyan működik?

Figyelt kérdés
Tudom, béna kérdés, de fogalmam sincs. :S
2012. máj. 1. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha megnyomod a gombot akkor olyan kattanó hangot ad.

Vagy hogy érted, hogy hogyan működik? :)

2012. máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen-igen, ezt tudom, csak mi értelme van? :D

Tudom, ez elég h'lye kérdés, de tényleg nem tudom..

2012. máj. 1. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

www.klikker.hu

Amúgy röviden: a klikker által kiadott hanghoz (amit amúgy bármilyen más, a kutya számára jelentéssel nem bíró és a mindennapokban nem előforduló hanggal helyettesíthetsz) társítod a kutyának a jutalom ígéretét, ezáltal a klikkeléssel tudod neki jelezni, hogy MOST jó, amit csinálsz. Gyorsabb, mint levegőt venni, és kinyögni, hogy "okoskutyaaa", sokkal precízebben lehet vele időzíteni, ezáltal apróbb mozdulatokat is lehet jutalmazni, tehát szinte bármire rávehető a kutya. És valamiért imádják a klikkert, sokkal lelkesebbek klikkeres tanulásnál, mint hagyományossal :)

2012. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké, most már értem, eddig fogalmam sem volt, hogy igazából mire is jó.

Köszönöm a választ! :)

2012. máj. 1. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:
6%
Semmire, parasztvakítás. A klikkeléssel köti össze azt, hogy jó, amit csinál. A klikket viszont bármivel helyettesítheted, ráordíthatsz, hogy "kecsketarkó", finghatsz egyet, csinálhatsz egy tradicionális japán táncmozdulatot, vagy egyszerűen csak klikkeléshez hasonló hangot adhatsz ki a száddal, ugyanazt éred el vele.
2012. máj. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!