Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Tudom ilyen kérdésből annyi van mint a szemét de egyszerüen nem tudok dönteni mert nem ismerem annyira a kutyafajták tulajdonságait keveréket meg nem szeretnék. Elég nagyok és hülyék az igényeim :) mert olyan kutyát szeretnék ami szeret mozogni de nem pörög mint border collie olyan vizsla szerű mozgás igénnyel (most is ilyen kutyám van), legyen nagy testű 60-70 cm között bár ha kicsit magasabb az sem zavar de azért a max az 75 cm, legyen könnyen tanítható mert nem vagyok még annyira tapasztalt kutyás (és vadász fajtát sem szeretnék ). Legyen család barát kutya bár ez nagy részben rajtam múlik, hosszú, félhosszú szőr előny de lehet sima is, legyen erőt sugárzó (bár ez elég hülye kritérium)


hobby célra szeretném a kutyát nem házörzésre, védésre hanem egy családi kutyát szeretnénk.


2012. máj. 1. 22:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
óriás uszkár? Nekem törpébe volt igazi családi kutyák,ha kell otthon lustul veled ha kell órákat kirándul veled,és igen intelligens kutyafajta!
2012. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Boston terrier :) nekem az van es csalad zereto kutya jatekos stb..
2012. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát nem egészen értelek, mert a vizsla elég pörgős tud lenni :)

Így elsőre a tervueren ugrik be, őket használják mozgássérült-segítőnek is, tehát nem lehetetlen küldetés találni egy nem hiperaktív egyedet. Juhászkutyák, tehát értelmesek, könnyen tanulnak; hosszú szőrük van, 60 centi körüli a marmagasságuk, alapvetően kedvesek és barátságosak. Hogy kinek mi sugároz erőt, az meg megint más kérdés, én ezt eleve szinte csak rövid szőrrel tudom elképzelni :D

Illetve a másik tippem a hovawart, ő is elég nagy, nyugis, kicsit "maci", de azért lustának nem mondanám, és hát szerintem van benne valami tiszteletet parancsoló is.

2012. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ajánlanám a labradort. Intelligens egy kutyafajta, könnyen tanítható gyakorlatilag család barát kutya. Ezek a nagyobb testű kutyák több mozgást igényelnének, de el lehet velük lenni ha van számukra egy jó nagy kert. Nekem labradorom van imád a kertben lenni napi egy sétát szoktunk beiktatni kb 1-1,5 órát, szereti kifárad utána megy aludni reggel szépen viselkedik őrzi a házat és nagyon okos.
2012. máj. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A nem pörgősség nálam azt jelenti hogy tudjon pihenni is a kutya mert pl. a borderek nem tudnak pihenni de ezzel ellentétben a vizslák igen mert ha sétárol van szó felpörög de azért imádnak lustulni, napozni (legalább is az enyém imád órákon át aludni, feküdni a napsütésben). Sajnos az uszkár valahogy nem az én fajtám éléggé nevetségesen néznék ki vele (nálam a kinézet nem annyira fontos, de azért én nem tudom elképzelni magam egy uszkárral) bár elég jófej kutyák. Én még a német juhászra is gondoltam esetleg bár nem tudom eldönteni hogy magyar országról vegyek kutyát vagy németből.
2012. máj. 1. 23:11
 6/15 anonim ***** válasza:
LABRADOR
2012. máj. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A border is tud pihenni, csak több foglalkozás után :)

A német juhászt azért nem ajánlottam, mert ha nem értesz annyira a kutyákhoz, akkor ráfázhatsz vele. Kemény kezet és rendszeres elfoglaltságot igényel, nem csak sétálgatást meg futkosást, hanem munkát, merthogy munkakutya. Ha ezt tudod neki biztosítani, akkor persze jó lehet, de elég félreértett fajta, és alulfoglalkoztatva viselkedési problémákat vehet fel, nem elég keményen fogva pedig akár veszélyes is lehet. Nem véletlenül vezetik ők a harapási statisztikákat az országban.

2012. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 VBeata81 ***** válasza:
Egy golden retriever szerintem tökéletes lenne neked.
2012. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
kérdező,tényleg a boxer? Rá minden leírásod illik! kivéve a hosszú szőr!
2012. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 klopusz ***** válasza:

Bármelyik retriever-félét bátran tudom ajánlani.


Ha rövid szőrűt szeretnél, akkor a labrador bármelyik színárnyalatban, hosszú szőrű esetében a golden retrievert vagy a flat coated retrievert, ha különlegeset szeretnél, akkor a curly coated retrievert. Ez utóbbi kettőnek is van már - tudomásom szerint - itthoni tenyészete. Szőrük könnyen tisztul magától is, ha esetleg összesározzák magukat, jól bírják a kinti-benti életet. Szivesen mozognak, de egyik sem az a "mérgezett egér"-ként pörgő fajta.

2012. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!