Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zárjuk ki a falkából?

Zárjuk ki a falkából?

Figyelt kérdés
Rám támadt a saját kutyám.(Sétáltattuk, neki akart menni egy másik kutyának és meg húztam vissza a pórázt, elborult az agya és megharapott.)
2012. máj. 2. 15:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
és akkor ott helyben mit csináltál???? mert az a fontos. Az, hogy utána hazaballagtok, és kizárod, fogalma nem lesz mi a gond. Én kicsit maradi vagyok, és az uj módi szerint még állatkinzó is, de ha énrám rám támadna a saját kutyám, ott helyben ugy elverném, hogy soha többet nem jutna eszébe.
2012. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

ma 21:06

Ejnye.. Még hogy verni... Szépen hazajöttek, megbeszélték a dolgot és beírták a kérdést. Holnap majd kizárják. Hogy a kutya már rég elfeledte, miért is teszik ki a szűrét a családból, az nem számít.

Egy kutyának nincs joga megharapni a hozzá közelállókat. Ezt azonnali és a kutya számára érthető büntetéssel kell "jutalmazni".

2012. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

JÉZUSOM:D

Persze hogy nagyon meg lett verve a kutya, még helyben.

Azóta van kizárva a falkából, senki még csak hozzá sem szólt azóta.

2012. máj. 3. 07:10
 14/22 A kérdező kommentje:

Az állatorvos is ki fog jönni, két hétig megfigyeli.

Nem tudom honnan vettétek, hogy semmi következménye nincs a dolognak.

2012. máj. 3. 07:15
 15/22 anonim ***** válasza:

Bejelentettétek a harapást? A saját kutya harapását?

Vagy orvoshoz kellett menned?

2012. máj. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mit figyel meg az állatorvos?????????
2012. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
én azzal sem értek egyet, hogy senki nem szól hozzá azóta. Egy kis fegyelmező munkát kéne vele csinálni, csak nem ovációs jutalmazással, hanem tényleg fegyelemből, egy sima "jó" dicsérettel.
2012. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Megfigyeli, hogy alapból agresszív-e.


Utolsó köszi!

2012. máj. 3. 20:47
 19/22 anonim ***** válasza:

Aha..szóval működik az új törvény. Bár ott nem az állatorvost említik, mint veszélyes kutya megállapítására kijelölt személyt.

Már csak az a kérdés, miként került az állatorvos a képbe?

Általában a saját kutyánál történt harapásoknál nem szaladnak a gazdák bejelenteni.

2012. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
59%

Jézusom :O Jól tettétek, hogy "elvertétek", és azóta nem szóltok hozzá. Bő 1 hétig SZÓ NÉLKÜL bánjatok vele: rácsatoljátok a pórázt, amint megelőz Titeket, HÁTRA ARC...ÁLLANDÓAN ezt csinálni, naponta legalább 1-2 óra tempós séta, utána otthon szó nélkül pórázt lecsatolni, és otthagyni a kutyát. Kajánál lerakjátok a tálat a földre, "beleesztek", majd ott hagyjátok neki a kaját egy "tied, egyél" kíséretében...ha nem kezd el enni azonnal, vagy el kezdi, de felemeli a fejét a tálból, akkor AZONNAL ELVENNI A KAJÁT, másnap estig semmi kaja!!!

És azonnal felkeresni kutya nélkül egy modern elvű kutyaiskolát, ahol meg tudjátok beszélni a továbbiakat!!!

Nagy gondotok van a kutyával...

És miért kellett állatorvost értesíteni? Mennyire sérültél meg??


Amikor a roti-nj keverékem óvatosan, de ráfogott a kezemre két éve, mert a seggét megmarkolva akartam lábhoz igazítani és lenyugtatni az izgatottságból, akkor a rendőrséget akarták rám hívni...ugyanis lenyomtam a földre, teljes (nem kicsi) súlyommal ráültem a hasára és határozottan, a szemébe nézve szidtam, közben a nyakát fogtam keményen...azóta nem volt ilyen incidens!!!

Másik nagyon durva büntetése tavaly év vége felé volt, mikor az amúgy barátságos-közömbös-domináns-kezelhető kutyám többször keveredett balhéba, és kemény ráhatásra sem akart leállni...Fojtóval kiemeltem nagyon keményen, majd elzavartam, fél óráig a rét szélén feküdt, amíg a bandával játszottunk...aztán fojtón állandóan korrigálva haza, kiverve láncra majdnem 1 hétig, semmi szó, kedveskedés, simi...kaja fél adag, séta kizárólag láb mellett...aztán a második héten kezdtem el felengedni, flexi póráz, egy-egy simogatás...azóta nem volt balhéja kutyával!

2012. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!