Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csivava "jó evő"?

Egy csivava "jó evő"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az az adott állattól magától is függ, de a fajtára alapvetően mi jellemző? Most van egy havanesem, ő nagyon válogatós, nem eszi meg a legfinomabb kutyakekszeket, csemegéket sem. Ez számomra "bánat", mert azért kapja, hogy egye meg, de csak otthagyja...

Szeretnék mellé egy kis barátot, csivavára gondoltam, bár jobb lenne valami nagyobb termetű. Csak mindenképpen rövid szőrű kell legyen, mert havanese bundájának a rendben tartása mellé csak egy, szőrápolásra "igénytelenebb" fajta jöhet szóba...


2012. máj. 3. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:

De most komolyan az alapján választod meg a másik kutyádat, hogy mennyire eszik, azaz mennyire tömheted?


Amúgy ezek a kutyakekszek drágábba kerülnek mint amit érnek, sokkal jobban örülnek egy szelet párizsinak mint annak a jutalomfalatnak nevezett akárminek amit egy vagyonért a gazdira sóznak.


Ha egy kutya válogatós, akkor az az esetek nagy %-ban a gazdi hibája, mivel ő egy állat, nem élvezetből eszik, hanem ösztönből. Ha túleteted, akkor hiheted azt, hogy válogat, mert hogy nem eszi meg az elé rakott ételt. De egy egészséges kutya, aki megfelelően van táplálva, mindent megeszik, amit elé tesznek, mivel ez az ösztöne.


De ha csak a kutyakeksszel van így, akkor azon ne csodálkozz, hogy nem eszi meg.

2012. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

4 kutyánk van, évek óta tartunk állatokat. Lovat, cicát, kutyát stb...

Szóval értek az állatokhoz, köszi!

Az állatink, kutyáink egyáltalán nincsenek túletetve, csak sajnos kicsit el lettek kényeztetve, ezért válogathatnak.

Van egy kutya a lakásban, ő válogat leginkább, aztán a 3 kint lévő közül azok válogatnak legkevésbé, amelyikük nem kapja pl. májkrémmel a száraz tápot...

Tudom, mi miért van, nem vagyok tudatlan, e téren sem!


Akinek van csivije, kérem csak azok írjanak!!! A többi válaszoló érdemben NEM tud hozzászólni a témához! Nincs struccom, így nem tudom mit, mikor, mennyit eszik, kb. ennyire egyszerű ezt belátni!

2012. máj. 3. 16:04
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

:DDDDDDDDDD


Én kérek elnézést, hogy egyáltalán hozzá mertem szólni a te kérdésedhez!


Csak egy megjegyzés: azért mert valaki évek óta állatokat tart nem feltétlenül fogja azt jól csinálni, és érteni hozzá.


Elnézésedet kérem mégegyszer, hogy azt hittem hogy a csivava is egy kutya ugyanúgy mint a többi, és nem egy elkülönített állatfaj, amelyet csak azok érthetnek meg, akik tartják is. :) Óóóó, én balga, hogy merészeltem. :)

2012. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Semmi gond! :) A lényeg, hogy beláttad a hibádat, te balga, te! :D:D:D
2012. máj. 3. 16:12
 5/6 EpR13 válasza:
szia:) nekem 2 csivim van, és nagyon tudnak enni, az enyémek csak akkor válogatnak, ha nem igazán éhesek, de amilyen bélpoklosok, bármennyit képesek enni:) nem különösebben válogatósak, de figyelni kell h pl csirkecsont, vagy szilánkos ételhez ne juthasson hozzá, mert kiszúrja a belüket,de ahány kutya annyi szokás, szerintem szoktatás kérdése:) mi pl első osztályú prémium ételt adunk a kutyusoknak,(szárazat, konzervet egyaránt), de mellette mindenből kapnak, amit mi is eszünk(vannak okostojások, aki szerint ez rossz) de őket leszarom..csak te tudhatod mi jó a kutyusodnak, nálad jobban senki nem ismerheti ki:) egy szó mint száz, imádnak enni:) remélem azert hasznos volt:) puszi
2012. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

EpR13, nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)

Te nem értetted félre a kérdésem, köszönöm!

Persze, hogy hasznos volt a válaszod, nagyon is. Aranyos vagy, örülök, hogy a kinézetük alapján ebben sem jön be a közhely... :P;)

2012. máj. 5. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!