Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az ha nem menhelyi...

Syba kérdése:

Miért baj az ha nem menhelyi és de nincs törzskönyve?

Figyelt kérdés

Minél többet olvasom ezen az oldalon a kutyás kérdésekre adott válaszokat, egyre jobban úgy érzem, hogy a válaszolók szerint itt minden kutyával baj van, egyik sem felel meg az elvárásaiknak, mindenbe belekötnek, mindenkit megszólnak, a legtöbb kutyáról úgy beszélnek, mintha szörnyszülött lenne, mert nem ott látta meg a napvilágot, ahol ők szerették volna. Az általuk ajnározott híres tenyésztőknél is van baj elég, csak azokról senki sem beszél. Sajnos egyszer pont belefutottam egy ilyenbe. Akiről a tenyésztő társai tudják, hogy mi folyik nála, hogyan tartja a kutyáit, mivel eteti őket stb., mégsem tesznek ellene, hallgat mindenki.

Akkor az miért baj ha az ember nem ment meg egy kutyát ?

Mert sok ember szerint két honnan vehetünk kutyát :

Menhely , illetve tenyésztő. Ma nagyon nincsenek már szaporítók ez csak begyöpösödött beszéd szerintem. Ahonnan vettük a kutyánkat azt nyugodtan le lehet szólni , nem tenyésztő ! Gyönyörű havanese kutya csak annyi hogy hobbiból lettek a kölykök először (első alom volt) és már ivartalanították az anya kutyust.



2012. máj. 3. 15:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%

Nem kutya, hanem autó téma, de nagyon jól illik ide és tükrözi a mentalitásunkat:

[link]


Az igények és elvárások el vannak szállva, lehetőleg mindent olcsón szeretnénk akkor is, ha amúgy nem engedhetjük meg magunknak még a fenntartását sem! Nekünk jár a jó autó, az LCD tévé, az ájfón, és jár a "fajtiszta" kölyök kutya is, de persze "ócsón, csipp és törzskönyv nélkül"! "Meee hát a Józsinak is van, nehogymá nekem ne legyen, ha a Józsi megengedheti magának akkor én is!" Emberek! Fel kellene már ébredni, hogy bilibe lóg a kezünk! Akinek fonos a fajtatiszta kutya és telik rá neki, az tisztelje meg annyival a kiválasztott fajtát hogy megfizeti a szakértő tenyésztők munkáját és nem támogatja a szaporítást! Vegye a fáradtságot és nézzen utána a dolgoknak, nem kell törzskönyves szaporítótól sem vásárolni, minimális utána járással ez is elkerülhető. Aki pedig nem engedheti meg magának, az fogadja el, hogy nem él olyan életszínvonalon, hogy fajtatiszta kutyát vegyen! Ettől még lehet kutyája, menhelyeken és fajtamentőknél is csodálatos kutyákat lehet találni. A fajtatiszta kutya mindig is az elit oszályok kiváltsága volt és azoké, akik életvitelszerűen használták a kutyákat a munkájukhoz (pl. juhászok).

2012. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%

"A fajtatiszta kutya mindig is az elit oszályok kiváltsága volt"

Utolsó! Na nehogy már a nem elithez tartozó szegény, ám becsületesen dolgozó ember ne tarthasson fajtatiszta kutyát, ha éppen ez az álma és összespórolja a rávalót!

A többivel nagyjából egyetértek!

2012. máj. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%
Úgy van ahogy írod: "ha összespórolja a rá valót"! De épp ez a baj, hogy itt nem akarnak spórolni, mert most kell nem egy év múlva és kölyök kell és fajtatiszta kell és 15.000-ért kell, nem 150-ért! Azért mert keverik az álmokat a valósággal! Én is több, mint egyhavi fizetésemet adtam a kutyáért, de egy évig spóroltam rá. Nem ezzel van a bajom, olvasd végig mégegyszer a hozzászólásomat! Sajnos azt látom, hogy spórolni kevesen akarnak és az igényekből sem akarnak alább adni. Itt van egy feloldhatatlan ellentmondás és ennek a levét issza most az egész magyar lakosság!
2012. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%
Kedves első, ha már elleted a kutyádat, ez a minimum, amit megteszel érte. És te azért lettél szaporító, mert nem egy fajta nemesítéséért tetted amit tettél (ezt meg egy alommal nem is lehet megtenni, de remélem nem készülsz többre), hanem mert kellett másoknak. Milyen cél ez?! Legalább ingyen adtad oda a kölyköket?
2012. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Na én is láttam már olyan tenyésztőket, hogy inkább tőlük kellene a kutyákat megvédeni...de persze nem szabad általánosítani, a legtöbb tenyésztő lelkiismeretes és becsületes. Nem tartom halálos bűnnek, ha valakinél kutyák születtek TK meg kennel szám meg egyebek nélkül. Felénk vidéken ez általános...fajatajellegűeket és mixeket is egybe...és jól tartják a kutyáikat és nem agyba-főbe szaporítanak.

Én úgy fogom fel inkább a dolgot, hogyha nem engeded szaporodni a (TK meg egyebek nélküli)kutyádat, azzal elismerésedet fejezed ki a tenyésztők felé (a becsületebbjéről beszélünk természetesen).Ha felkeresel párat, mindegyik szívesen elbeszélget veled ezekről a dolgokról, megnézheted szerintem bármikor a kenneljeiket is. Mi a párommal csak azért nem engedjük szaporodni a fajtatiszta és gyönyörű, de TK nélküli kutyáinkat, akik ÖV-vel, K99-el rendelkeznek és kiállításokra járnak, mert ismerünk olyan tenyésztőt akiket annyira becsülünk, és elismerünk, hogy úgy döntöttünk,hogy nem megyünk bele ilyenekbe... pedig állandóan jönnek hozzánk, hogy na mikor lesznek már kiskutyák és normálisan megmondjuk nekik,mert nem roszat akarnak ezzel, hogy tudunk tenyésztőt ajánlan.Ráadásul nem igazán lehet kiszámítani, mikor hány kiskutya születik. láttam év elején egy 10-es almot (nem tenyésztői), hát...nem olyan könnyű gazdát találni nekik. 4 kuyát még mindig nem vittek el, most 5 hónapos nagytestű kutyák, szerintem csak férghajtót kaptak, de nem tudom, semmit nem foglalkoztak velük, kicsit durvulnak is szerintem már...mi lesz vajon a sorsuk?!Ha valakinek nincs annyi pénze, de akkor is fajtatiszta kis kutyát akar, még mindig lehet tenyésztőnél is érdeklődni...ha a tenyésztőnek elmondja, akár meg is mutatja hova viszi és hogy úgy fog róla gondoskodni, ahogy a tenyésztő előírja neki, akkor kaphat TK-s kutyust is,kicsit olcsóbban. a legtöbb tenyésztőnek nagy megnyugvást jelent, ha tudja, hogy jó helyen van a kiskutyája...láttam már erre példát.

Magyarországon mindent lehet...Németországban azért ezek szaporítás-tenyésztés ügyek máshogy mennek...

itt az internetes fórumokon nagyon vérmes kutyavédők vannak :) valójában, ha megnézad a kutyatartókat...hát a legtöbbjük még addig se jutott el, hogy állatorvoshoz vigye a kutyááját.Nekem minden ismerősöm, pedig felsőfokú tanulmányokat végeztek, nem értik mért nem jó a Tesco-s táp a kutyának, mért kell állatorvoshoz vinni, hogy járhatunk és adhatunk pénzt kutyaiskolákra és kiállításokra...és ők vannak még mindig többen, persze nem velük kell azonosulni, ez egyértelmű....

na szóval szerintem te semmi rosszat nem tettél...kicsit indulatosak ezen a fórumon a hozzászólók...:)pedig mindenki aki kérdést tesz itt fel, az azért teszi, mert foglalkozik a kutyájával...és ezeket a kérdéseket és válaszokat az összes fórumot nézve, összesen szerintem, ha 50-en írhatják. És hány kutyatartó van...

2012. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsó veled teljes mértékben egyet értek.
2012. máj. 4. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!