Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért ilyen a kutyám? Harap,...

Mért ilyen a kutyám? Harap, agresszív.

Figyelt kérdés
1 éves lett a kutyám májusban.Most agresszív,pedig nem tüzel.Mikor ráütök(nem erősen)a fenekére ha rosszat csinált nekem ugrik és harap.Először azt hittem játékból,de akkor nem így harapna.Mikor megsimogatom harap,mikor kaját adok az az első dolga hogy harap.Veszünk egy xy tápot és mióta ezt eszi nem önmaga.Valami nem stimmel evvel a táppal.Máskor ha fésültem és meghúztam a bundáját csak kicsit megcsípett a fogaival hogy figyelmeztessen fáj neki,szépen tűrte.Ma mikor kiakartam fésülni megbolondult.Folyamatosan harapta a kezem és nem engedte ott se ahol egyébként imádja.Agresszív nagyon.:(
2009. jún. 23. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a táp tehet erről hanem valami külső apró tényező. Szerintem probálja átvenni a falkavezér poziciót.
2009. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ki is it a falkavezér?
2009. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Zutty egy vödör hideg víz a nyakába ha ezt csinálja. Nem a legjobb megoldás, de legalább rájön, hogy nem ő a falkavezér.
2009. jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A Te esetedben a nevelésénél történt a baj. Úgy nevelted, hogy a kutyád azt hiszi, hogy ő a falkavezér.

De hogyan változtathatod ezt meg?

-Előszöris vegyük az etetést:

Amikor készíted ki neki az ételt, és ő ugrál érte, tedd fel egy magasabb helyre, ahová a kutya nem ér fel. Add ki neki az ül parancsszót, ha leült és nyugodtan vár, add neki a kaját. Ha pedig ugrál, akkor folyamatosan mond az Ül-t, és csak akkor add neki oda, ha nyugodtan megvárja.

Az asztalnál ha eszik a család, és a kutya jön koldulni, akkor senki ne adjon neki semmit!!!


-Másodiknak vegyük az ajtón ki, és be menést:

Ha mentek sétára, akkor először Te menj ki az ajtón!

Ha a kutya már rögtön furakodik előre, akkor add ki az ül parancsszót, és helyezd a kutyát ülő helyzetbe. Nyisd ki az ajtót, és közben ismételkesd az Ül-t! Ha leül, és nyugodtan vár, akkor először Te menj ki, utánad jöjjön ő.

De ha nem ül nyugodtan, és kiaakar rohanni, ültesd le megint, nyisd ki az ajtót, de ah már megmozdul, akkor csapd be az ajtót, és mondd megint az ül!-t és helyezd megint ülőhelyzetbe.

A fő, hogy Te menj ki elsőnek.


A sétán oda menjetek, ahova Te akarsz, ne pedig oda, ahova a kutya.


Az ágyadra, fotelre ne engedd fel!!!

2009. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy vizet a nyakába, azt nem hiszem, mert nem biztos hogy tudni fogja hogy miért is kapja....ha meg tovább is harap és tovább locsolod akkor egy vizes, "kutyaszagu", harapos kutyád lesz :-)....


Az irányítás átvétele viszont segíteni fog .... egy mondatot kell ismételgetned (mármint magadnak) : " Nem a kutya írányít hanem ÉN...nem a kutya a falkavezér, hanem ÉN....És az van amit ÉN mondok ".... Ha ezt be is tartod akkor visszaszerezheted, a falkavezéri rangot....ja és ha harapásért mindig egy pofon :-) nem kell agyonütni szegény állatot, csak meglegyinteni...bár nálunk az is működik ha csúnyán nézek rá :-) egyből tudja mi a dörgés..:-)


És igen...meg kell szabni a határokat!! Először nehéz lesz, mert "Jaj szegény kutya"...De viselkedj úgy mint egy falkavezér...Látok olyan embereket séta közben, hogy nagyban "legelészik" a kutya a gazdája meg gügyög neki hogy gyere ide FIFIKE....Persze a kutya tojik a gazdára :-) Na most gondoljuk ezt el kutyáknál...A falkavezér nem gügyög a többieknek, hogy menjenek oda...hanem ha a falkavezér azt mondja,akkor annak úgy kell lenni. Ha nem úgy van akkor büntetés....Kicsit drasztikusan hangzik, de ez így van :-)



Esetleg ha ez segít...itt van egy video...ez a műsor első része, összesen öt rész van


http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY&feature=related


ebben még nem beszél konkrét dolgokról, de mégiscsak ez az eleje :-) a többi ott van oldalt.

2009. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! előre elnézést kérek az előző hozzászóloktól,sok okos dolgot irtak le ám a kivitelezése hibás! először is a "vizes" dolgot felejtsd el teljesen felesleges dolog:D másik dolgot meg először úgy kezdeném neked h - neked KUTYAMÓD KELL REAGÁLNOD! tehát ha onnan indulunk ki h a kutya FALKA ÁLLAT annak mindig van 2 vezér tagja egy hím és egy nőstény!(van h csak egyik van,evidens te melyik vagy) ők azt teszenk amit csak akarnak de ezt mindenki tudja,arra akarok ezzel kitérni h például az alfahím mit tenne abban a helyzetben ha a falka egyik tagja aki rangsorban ugye alatta van rátámad,vagy támadást indít egy állattal szemben vagy a falkában???hát akár az életével is felelhet érte,tehát nem kell sajnálni,ő sem teszi mikor téged harap!!! TE VAGY AZ ERŐSEBB! ez h nyílt agressziót használ feléd súlyos kapcsolati problémakra utal,nem pedig táp váltásra!!! Díjazom azt a válaszolót aki ajánlotta neked a kapu szabályt,csakhogy a kivitelében probléma van,mégpedig nem ültetjük le a kutyát az ajtó előtt! Ez neki annyit tesz h egy ülésparancs,és mehet!!! mikor sétára indultok te kezdj el készülődni a kutyánka nem szólsz és rá sem nézel,TE KÉSZÜLSZ-ÖLTÖZKÖDSZ stb... mikor kész vagy odamész a kutyához rárakod a nyakörvet kinyitod az ajtót résnyire mikor látod h törne előre(ez hülyén hangzik,de próbáld ki) morogj a kutyára határozottan,BEFOG VÁLLNI és közbe mondj neki olyan szót amitől fél (nálunka miccccccsinálsz) és parancs nélkül megvárja míg te kimész az ajtón és behivod ilyenkor dícséret stb... A morgással te a kutya nyelvén beszélsz ő ebből ért,ez a legközelebbi kapcsolat!!! Etetésnél ügyelj arra h SOHA NINCS KAJA a kutya előtt,egy kutyának MINDIG ÉHESENK KELL LENNIE,(egy falkatag nem megy el vadászni magától,ha a vezér egy hétig nem éhes a tagok egy hétig nem esznek) ha eteted kiszeded a kaját a táljába akkor vegyél valam rágcsálni valót a kezedbe és játszd el a kutya előtt azt h te a táljából eszel(közbe a rágcsálnivalót majszolod) ő ebből érteni fog. ez ismét a kutya nyelvén egy üzenet h TE ESZEL ELŐSZÖR,látni fogod a meglepődést a kutyád arcán h ez mit csinál,ha közelít feléd ismét hangos erős morgás:D és egy szó amitől fél határozottan.Félni fog nagyon:D:D de ne dőlj be a kis ártatlan arcának SOHA!!! aztán van egy bizonyos 5perces szabály,mikor te hazaérsz munkából,iskolából nem tom mind1 a kutyát NEM ÜDVÖZÖLJÜK!!! RÁ SEM NÉZÜNK MÉG FÉL SZEMMEL SEM,megfog lepődni majd 5 perc elteltével hivni és szeretgetni,simogatni ect... remélem segítettem fogadd meg a tanácsomat és a többiekét is csináld ezeket vele,MINDEN EGYES NAP ÉS ALKALOMMAL, pár nap után változni fog a kutya,ha gyorsan tanul okos és hamar érti a dolgokat akár egy nap alatt is! kérlek szólj h mi történt nálatok SZIA
2009. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

És SOS kéne keresned egy jó kutyasulit.

Pesti vagy?

2009. jún. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ivartalanítás elsőr körben és kutyasuli..

én a Cerberos kutyasulit ajánlom:

[link]


ilyen kutyák jártak oda,más kutyasulikból eltanácsolták őket,mindegyiket megnevelték:

[link]


ezt tartsd be a kutya élete végéig:

[link]

2009. jún. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nagyon hálás vagyok a válaszaitokért és köszönöm a tanácsotokat.kutyasulira sajnos nincsen pénzünk.igen az egyik hibám az hogy bedőlök a nézésének.nagyon szép szeme van és aranyos kutya csak ahogy mondtátok falkavezérnek képzeli magát.amikor felpofozom egy kicsit a harapásért akkor mégjobban harap.de ha jól értettem az egyik válaszoló arra akart kilyukadni hogy legyek rideg hozzá.amúgy mondta valamelyikőtök hogy morogjak rá.lehet hülyén hangzik,de asszem a szomszédok nem csodálkoznak semmin,főleg a tegnapi után egész végig üvöltöttem vele mert nem hagyta magát kifésülni.mégegyszer köszönöm és megfogadom a tanácsokat.
2009. jún. 24. 09:36
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
hát at üvötözés nem mindig segít.. amúgy fiú vagy lány kutya? és hány éves?
2009. jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!