Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett agresszív a kutyám...

Miért lett agresszív a kutyám velem és apukámmal szemben?

Figyelt kérdés
Van egy Coboly Spánielünk decemberben lesz 1éves.Soha az életben nem bántottuk,nagyon szereti mindenki a családból.Napról napra,szó szerint megbolondult a kutya.Simogattam ma este is,először még örült,puszit adott bújt hozzám és egyik pillanatról a másikra meg akart harapni miközben simogattam.Onnantól kezdve össze húzta magát nem engedte,hogy hozzányúljak,semmit.Vajon miért van?Segítsetek!Pls.
2011. okt. 9. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fáj valamije. Mutassátok meg állatorvosnak!
2011. okt. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem fáj semmije mert anyát meg nem bántja...
2011. okt. 9. 22:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg nem használtok valamit, amit anyukátok nem? A macskám például az egyik kézkrémemet nem bírja. Ha felé nyúlok úgy, hogy még érezni a kezemen a szagát, hátra ugrik fél métert.
2011. okt. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én semmit.De mondom előtte meg nyalogatta a kezem bújt minden és egyszer csak megbolondult egyik pillanatról a másikra.
2011. okt. 9. 23:08
 5/10 Tyler913 ***** válasza:
Honnan vettetek a kutyust?Nem akarlak megijeszteni,de idegrendszeri problema is allhat a hatterben,plane,ha ilyen hirtelen,minden elozmeny nelkul tortennek ezek a hangulatvaltozasok.Biztos nem csak jatszik?Morog is ilyenkor,tamado a viselkedese?
2011. okt. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan így jártam a spánielemmel.Nála ez késöbb jelentkezett,mert 6 évesen kezdett el rám morogni,vicsorogni és oda is kapott.Ilyenkor elkaptam a grabancát és a fürdőkádban hideg vízzel lezuhanyoztam a fejét.Már kicsinek is kezelhetetlen volt,önfejű,makacs,szófogadatlan.Pedig én még értek is a kutyákhoz évekig jártam kutyakiképző iskolába,a németjuhász kutyusommal(sajnos már elpusztult).

A spánielről tudni kell,hogy vizi vadász kutya,sokat kell vele sétálni,foglalkozni és van,hogy így sem fogja eltürni a lakást.Az én spancim már annyira kezelhetetlen lett,hogy ismerösömnek ajándékoztam kertes házba.Ott teljesen megváltozott és nem jelentkezett többett az agresszivitása.Egész nap jön-megy a kertben,kergeti a madarakat és játszik a macskával.Meglátogatom nagyon örül nekem,de látszik,hogy a kertben jobban érzi magát.

Aztán vannak olyan spancik akik a lakásban is elvannak,az enyém nem tartozott közéjük és lehet,hogy a tiednek is az a baja........

2011. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szeret téged,de úgy érzi,hogy bezárva tartod és te vagy az oka,hogy nem csinálhat azt amit akar és amikor akarja..

a kertben szerintem megváltozna....ha esetleg mégsem ez a baj,akkor valóban valami idegrenszeri problémája lehet ami sok spancit érint a tultenyésztés miatt.

2011. okt. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

A kutya a falkavezér! Mutasd meg neki hogy ez nem így van!

Amikor az én tacskókeverék kutyám megakart harapni kapót egy pofont, nem nagyok csak egy kicsit és egyből helyre jött az esze! Kankutya? Mert az enyém az.

2011. okt. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

mert el van kényeztetve szerencsétlen és teljesen zavarodott, nem tudja hol a helye a családban ahol mindenki "megerőszakolja" a simogatással-nem ez a kutya elsődleges igénye!

sok sok irányított séta 3-4 óra naponta + játék, szaladgálás más kutyákkal

és egyértelműsíteni számára a szabályokat kint is bent is...

+egy házhozjáró rehabilitációban is jártas szakember nagyon sokat segíthet nektek, hogy ne zavarjátok össze a kutyust mégjobban

2011. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs a lakásban a kutyus hatalmas kertes házban élünk,és elkényeztetve sincs,minden nap játszom vele a családból akinek éppen van ideje mindig elviszi sétálni.Nem tudom mi lehet.
2011. okt. 15. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!