Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulitól nagyobb mozgás igényű...

Pulitól nagyobb mozgás igényű fajta?

Figyelt kérdés

Rendszeresen járok futni. Van egy Pulink de nem igazán bírja. A vége felé szinte össze akar esni. Olyan fajtát keresek a futásban dupláját bírja mint a Puli.

Minden képen rövid szőrű legyen és jól bírja a meleget ill. a hideget is.

Lehetőleg olyan fajta legyen aki jól kijön más altokkal szárnyasokkal is. (De ha olyan fajtát tudtok ami ennek a kritériumnak nem felel meg az sem baj!)

Legyen alkalmas Őrző-védőre és személyvédelemre is!

A gyerekkel jól kijöjjön.

Minden nyáron járunk erdei túrákra, biciklizni.

Könnyen tanítható fajta legyen.



Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 3. 19:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Futáshoz nem ajánlom a német juhászt, bár jól bírja de nagyon hamar lehetnek csípő problémái, láb fájdalma, ez fajtából adódó betegség és tényleg nagyon hamar kialakulhat. :S
2012. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a malinois a legmegfelelőbb nektek. Manapság a rendőrségen is egyre gyakoribbak, mert bár könnyebb felépítésűek, de kitartóbbak, jobban bírják a terhelést. Mint őrző-védő is kiváló, a bicikli mellett futtatást kifejezetten ajánlják.

Malinois a kiképző szemével:

[link]

2012. máj. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én ajánlani tudom azt is, hogy menj el egy menhelyre. A menhelyeken rengeteg hatalmas mozgásigényű kutya van, ráadásul olcsón.
2012. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!