Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Hogyan megy a...

Kathrin01 kérdése:

Kismamák! Hogyan megy a mozgás nagyobb pocakkal?

Figyelt kérdés
Hogyan tudjátok ellátni a napi munkát, vezetni a háztartást ha már nagy a pocak? Nagyon zavaró, vagy nem?
2009. aug. 17. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Engem csak abban zavart, hogy mindig elakadtam vele. Nem nyitottam ki eléggé az ajtó, nekiment a hasamnak... levertem a serpenyőt a tűzhelyről a hasammal, nem tudtam áthajolni a szekrényajtón...stb.

Én sokat keményedtem, volt hogy főzés közben is ültem, csak kevergetni álltam fel, de ennél nagyobb gondom nem volt. Hajolgatni óvatosan, amit lehet kerüld, és bízt férjedre:-) Nekem is megígérte, hogy majd ő takarítja a fürdőkabint, egyszer sikerült is neki, ráment a fél napja és közölte: "nem tudom te ezt hogy bírod..." Na utána mondanom sem kell, megint én csináltam mindig:.)

Szóval nekem nem okozott problémát a pocakom.

2009. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nem volt zavaró,imádtam terhes lenni.

A harmadik babám most már 1 éves,de én simán elvégeztem minden házi munkát és egyebet is terhesen 2 gyerek mellett.Amitől kicsit nyűgösebb voltam az,hogy állandóan fáradt voltam,nagyon rossz alvó vagyok,és végig hányós voltam ezzel a kicsivel.Meg a középső még csak 2,5 volt amikor szültem,tehát Ő még eléggé ölbe baba volt akkor,sokat kellett cipelgetnem,de az sem okozott gondot.

Alapjában véve mondhatom,hogy semmi extra gondom bajom nem volt azért mert terhes voltam.

2009. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eleinte én is féltem a nagy pocitól, de egyáltalán nincs vele problémám. Ma pl. kézzel fogom tisztítani a szőnyeget, plusz naponta főzök, mosok stb. Annyi a hátránya, hogy bárhova megyek a férjemmel, ő pördül-fordul egyet és tuti, hogy egy kicsit nekimegy.Állítólag nem tudja bemérni a távolságot, mert napról napra nagyobb vagyok.
2009. aug. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan már megszültem, de még emlékszem, hogy milyen volt. Nekem nem volt zavaró, nem volt nehézkes a mozgás,csak lassabb voltam. És fulladtam lépcsőzésnél, de ez inkább annak köszönhető, hogy 25 kg-ot híztam, ami baromi sok volt.

Egyedül az ágyból kikelés volt a mumusom, az nehézkesen ment és gyakran vertem le dolgokat a pocimmal az asztalról, de én ugyanúgy tudtam mindent csinálni, öltözni, cipőt húzni, szőrteleníteni, guggolni, hajolni.

A lépcsőházat is végig én takarítottam, mert senki más nem volt rá hajlandó a ház lakói közül, egyedül engem zavart.

2009. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak a guggolással van egy kicsi bajom. 35 hetesen eléggé lent van (egyesek szerint nem is húzom ki a végéig). Amit lehet azt térdelve csinálom. Pl. a WC-t és a kádat is inkább térdelve takarítom, mint guggolva, vagy hajolva. Valamelyik nap még gazoltam is így, és simán ment. Vezetni már csak úgy tudok, hogy hátrább toltam az ülést, annyira, hogy a kuplungot már csak lábújheggyel érem el, de még mindíg jobb, minthogy azon idegeskedek, hogy a kormány és a hasam között, csak pár centi van.

Sokszor azért már olyan tehetetlennek érzem magam, hogy nem tudok egy csomó dolgot egyedül megcsinálni. Kertes házban lakunk és a férjem elég sokáig dolgozik, és így a kert elég rendezetlen, hogy egyedül nem bírom. Már alig várom hogy megszüljek, és visszatérjen minden a régi kerékvágásba.

2009. aug. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!