Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mopszok nevelésénél mennyire...

A mopszok nevelésénél mennyire kell odafigyelni a büntetés alkalmazására, illetve mennyire kell vele éreztetni, hogy te vagy a domináns szerepben?

Figyelt kérdés

Erre van szükség, vagy csak megsértődik? Régen ridgeback-em volt, ott aztán keményen kellett fogni. Pár napja van mopszom, és sajnos nem tudom meddig mehetek el a nevelés kérdésében. Azt se szeretném, ha elkényelmesedne, és utána ne lehessen bírni vele.


Köszi a válaszokat!



2012. máj. 4. 01:15
 1/9 anonim válasza:
Én szerintem minden kutyára ugyanez vonatkozik.Mindet ugyanúgy kell fogni...Nézz utána neten a fajta jellemzőknek,de kutyája válogatja...Szabályok mindenkinek kellenek.
2012. máj. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy csivavát is úgy kell kezelni, mintha egy német dog lenne. Gondolom érted a hasonlatot :)
2012. máj. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért az túlzás, hogy minden kutyát ugyanúgy kell venni. Egy komondort vagy kaukázusit nem lehet ugyanúgy nevelni, mint egy goldent. Ami minden kutya nevelésénél fontos, az a következetesség és a szeretet. Ha valami jól csinál, nagy dícséret, ha rosszat tesz, igenis büntesd meg a cselekedet mértékével arányosan (szóban leszidás, enyhe legyintés, állkapocs lefogása)
2012. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy, mint a többinél.
2012. máj. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon. Minden kutyánál nagyon fontos, hogy tudja, hol a helye a falkában, és hogy az ne a vezéri pozíció legyen, egyszerűen azért, mert neki sokkal kényelmesebb, stresszmentesebb az élete, ha nincs felelősség a vállán, csak él, mint hal a vízben egy jó vezető irányítása alatt.
2012. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De állítólag a mopszok mások. Ők nem várnak a falkavezér, domináns szerepre. Ezt én is nehezen hiszem el, de azért lehet benne ráció.
2012. máj. 5. 05:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért, ő talán nem kutya? Nem tud beilleszkedni bármilyen más kutyák közé, akik úgy szerveződnek, mint a régi farkasfalkák, azaz van falkasorrend?

A saját fajtájukat sokan szeretik túlmisztifikálni, de valójában azért mindegyik canis familiaris, ugyanazzal az alapvető ösztönkészlettel.

2012. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

akumi jól mondja.

Ugyanúgy működnek, mint a többi kutya.

2012. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
48%

De igen nagyon is jól tudja a kérdező, mert ez tény a mopszokról hogy semmi esetben sem akarnak falkavezérré válni. Nekik egy céljuk és örömük van az életben és az a gazdájuk, az hogy mindig vele legyen és kísérje.

Hát nem tudom hogy az elkényesedést hogyan lehet kiküszöbölni mivel nekik ez alapból benne van a génjükben, tekintve hogy évszázadokkal ezelőtt királyi palotákban kezdték pályafutásukat és hát igen állíthatom mivel nekem is mopszom van három éve, hogy igencsak a kényelmet szeretik.

Amúgy Én sosem büntettem, egyszerűen tudta hol a helye a családban.

2012. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!