Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még egy kutya?! Összeszoktatás...

Még egy kutya?! Összeszoktatás? Magyarázat lejebb.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

El fogok költözni itthonról egy garzonlakásba, azt még nem tudom, hogy mikor lehet, hogy félév lehet, hogy 1 év. Ez nem is baj, mert legalább ha komolyan tervezek még egy kutyát legalább lesz időm összespórolni az árát és utánna járni. Már van 1 kétéves ivartalanított francia bulldog kutyusom. Csak ketten laknánk, de nagyon szeretnék majd még egy kutyust. Imádom a kutyámat az életem értelmei. Arra gondoltam, hogy egy staffordshire szukát vennénk majd magunkhoz, persze kölyköt és tenyésztőt. Szerintetek kijönnének egymással? Össze lehet őket szoktatni biztonságosan? A napi mozgás meglenne, mert én is nagyon szeretek mozogni sportolni a francim is jól bírja a mozgást. Max azt az időt kellene kibírniuk amig dolgozom. Hangsúlyzom, hogy ez még csak egy távoli terv! De azért szeretnék tájékozódni. Nem volt még ilyen kutyusom, tudom, hogy nagyon határozott és következetes nevelést igényelnek. Aki más kutyussal tartja együtt lakásban leírhatná a tapasztalatait. Meg egyáltalán, hogy hogyan megy ez az összeszoktatás. Mert ugye egy garzonban fogunk lakni 3-an. Persze nem azonnal venném meg amint beköltöztünk, mert az enyémnek is szoknia kell majd az új helyzetet, meg a terepet is fel akarom deríteni, hogy hol tudunk sétálni stb. Meg, hogy mennyire ugatos a stafford? Mert az enyém a franci az szinte semmit nem ugat. Panelnál ez lényeges. Szóval ez a kérdés még csak elméleti jellegű, de minden tanácsnak örülnék!!


2012. máj. 4. 10:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Látom sikerült pár hibát vétenem, de azért remélem nagyjából érthető. Bocs a helyesírási hibákért. Csak gyorsan is írok, meg mire leírom a mondat egyik felét addigra fejben már átfogalmazom és ezért néha értelmetlen a mondat. De remélem azért nagyjából érthető.
2012. máj. 4. 10:35
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha két jól nevelt, illetve egy jól nevelt meg egy kölyök kutyát akarsz összeszoktatni, akkor nagyon el kell rontani ahhoz, goy ne sikerüljön. Ha a másik is ivartalanítva lesz, még könnyebb dolgod lesz.

A folyamat maga marha egyszerű a te esetedben: összeengeded őket, és kész a boldogság. Ha a kicsi vadul, vagy a nagy morgolódik, leállítod, megmutatod nekik, hogy nem tűröd el a zaklatást meg az agressziózást.

Az amstaff alapvetően nem ugatós fajta, de ettől még kifoghatsz beszédes kölyköt, úgyhogy figyelj oda, mondd meg a tenyésztőnek, hogy nagy dumást nem kérsz :)

2012. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Bocsi, hogy csak most válaszolok, köszönöm a választ. Akkor szerintem, ha elköltözöm belevágok. Persze miután kicsit jobban tanulmányoztam a fajtát. Szerintem kiállításra is elfogok látogatni! =)

2012. máj. 6. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!