Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fereghajtot legkevesebb...

Fereghajtot legkevesebb milyen idoszakokban szabad adni?

Figyelt kérdés
Ugy tudtam 6 havonta kell adni,de 3 havonta ha kapjak,az sem art.Melyik az igaz?En februarban adtam a kutyaimnak,es most tobbszor azt vettem eszre hogy viszket a fenekuk,ket kutyamnak,huzgaljak a foldon egyszer egyszer.Nem lehet hogy fergesek?Adhatnek nekik mar fereghajtot megint,vagy artalmas ilyen hamar?

2012. máj. 4. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Kölyökkutyáknak 2 hetente szoktam adni 8 hetes korukig, utána és a felnőtteket negyedévente. Nyugodtan adhatsz nekik.
2012. máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3 havonta. Add be nekik nyugodtan és a helyedben megnézetném a bűzmirigyüket is!
2012. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem ártalmas. Ha azt gyanítod, hogy férges, akkor nyugodtan adj neki. Én 2-3havonta szoktam. Évente 1x kötelező a veszettség elleni oltással, de negyedévente ajánlott.Ha hallom valakitől, hogy férges lett a kutyája akkor inkább én is adok az enyémnek féreghajtót (ez szerencsére nem túl sűrű, de hetente én sem adnék neki).

A fenékhúzgálás bűzmirigy problémát is jelenthet, de ha 2kutya kb egyszerre kezdi el akkor előbb én is a férgekre gondolnék.

2012. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kölyköknek 4 hónapos koráig 2 hetente adom a megfelelő adagot. Sajna felénk borzasztó a helyzet (kisebb város), az emberek azt sem ismerik, hogy oltás, még hogy azt hogy féreghajtás... Ráadásul a kutyakiállítások alkalmával nem egyszer találkoztam már olyannal, hogy a mestertenyésztő kutyája kisz*rt egy spagetti szerű halmot...

Felnőtteknek évi 3x, egy alkalom után 1x ráismételve. Eddig még nem találtam bennük, de jobb félni, mint megijedni.

A legjobb a Drontal Plus!

2012. máj. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!