Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky előnyei és hátrányai?

Husky előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel, mert sok rosszat mondtak nekem, de nem tudom hogy igazak-e. (ásás, nehezen lehet neki megtanítani bármit is, figyelmetlen)

Köszi!


2012. máj. 4. 20:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem az előnyökkel:


Strapabíró, kint tartható kutya, télen sincs probléma a hideggel. Aki sportos életvitelű,annak kiváló társ a futáshoz, és egyebekhez.


Hátrányok:

Makacsak, erős kéz kell hozzájuk. Igazi öntörvényűek. Ha nincsenek kellően elfárasztva, maguk mennek sétálni, magyarul elszöknek.

2012. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Az előző jól mondta.Még annyit hozzátennék a hátrányokhoz, hogy nekem volt husky kutyám, és bizony nagyon szeretett szökni.

Nem tudom hátrány-e vagy előny, hogy nagyon utálnak egyedül lenni.

2012. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor nem hiszem hogy figyelmetlen kutyák legyenek.

Szerintem kinti-benti kutya lenne. Nálam nem számít hátránynak, mert nagyon sokat bírnék vele lenni. (:

És szerintetek mennyi sétával lehetne kellőképpen lefárasztani, úgy hogy ne akarjon elszökni? Én sétára kb. 1,5-2 órára gondoltam+ egy óra játék. Meg heti 1-szer mennék vele úszni. Vagy ez kevés?

Köszönöm a segítségeteket! Hálás vagyok érte!

2012. máj. 4. 20:56
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is most egy husky tulajdonosa vagyok.

Én nagyon régóta szerelmese vagyok fajtának, engem is mindenki próbált lebeszélni róla, sok rosszat mondtak, de nem sikerült és még szerencse!:)

Az előnyei valóban az, hogy nagyon jól birják a távot, a mozgást, túrázni, sportolni tökéletesek, télen nincs vele gond, nyáron persze melegük van, nagyon tudnak szeretni, imádják a gazdit, nem szeretnek egyedül, kötődnek és mindezt úgy, hogy nem mutassák ki teljesen, mert van bennük egy bizonyos büszkeség,beképzeltség, vagy hogy mondjam, ami felülmúlhatatlan, gyönyörűek, nagyon okosak, intelligensek.

Az én kutyám csak akkor szokott ásni, amikor kap valami csontot és nem éhes és akkor eldugja vagy ha pocok van a földbe.:D a tanulás, ő tud pacsit adni, tudja az ülj-t,feksziket, a nem parancsszót, ha az utcán felvesz valamit és mondom, hogy nem rögtön kiköpi, ha mondom, hogy helyedre, akkor egyből bemegy a kennelébe, és nyitott kapunál sem szökik ki!! pórázon sem húz, tud láb mellett is jönni, bár én ezt nem várom el tőle.:)Fontos, hogy következetesen tanitsd és ne legyen neki unalmas, motiváld valamivel, lehet az jutalom falat, vagy simogatás, dicséret. Az én kutyám pl. mindent megtesz egy simogatásért, nagyon bújós.

Szóval igy összefoglalva lehet velük gond, de ha foglalkozol vele eleget, akkor nagyon jó kutyák és ami a lényeg, hogy nagyon szeresd!:)

Meg persze minden kutya más egyéniség, van amelyikkel könnyebb bánni, valamelyik meg egy igazi ördgfióka, de kellő törődéssel, mozgatással nem lehetetlen megnevelni őket.

2012. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi este mindig 2 órás sétára megyünk vagy több attól függ, ebben a melegben délután nem megyünk, ha reggel megyünk akkor szintén 1 vagy 2 óra.:) Szerintem nem baj ha futsz vele, az úszás meg nagyon jó ötlet, az enyém is nagyon szeret úszni, most ebbe a melegbe majd sűrűbben elfogunk menni a tóra kicsit.

Amúgy az enyém is kinti-benti kutya, ált. bent alszik velem, meg ebben a melegben is szeret itt hüssölni nappal, meg amikor bent vagyok akkor itt fekszik mellettem, vagy idejön és az ölembe teszi a fejét.:)

2012. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy husky keverekem. Keretes häzben, amolyan kinti-benti kedvenc volt.

Lehet neki trükköket tanitani, csak kisse nhezen. Amig fiatal addig szeleburdi mint minden kutya. Sok mozgäst igenyel.

A mienk nagyon okos volt es baratsagos. Ezert nem jo häzörzönek.

Sokat vedlik. Föleg tavaszal es összel. A benne levö farkes ver miatt sokat csavarogel es el benne a vadäsz ösztön. 6 evesnel fiatalabb gyerek melle nem is ajänljäk ezert. Nem akar bäntani senkit, csak a näla kisseb testü elölenyekel "vadäszosat" jätszik. Nekün is szet tepett egy-ket csirket.

En imädtam a mienket, hiäba h sok baj volt vele. De meg egyszer nem kene mär.

2012. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

A makacsság az nem zavarna, valamilyen szinten minden kutya az, igaz hallottam hogy a huskyk különösen..Ennyi ásás, hogy egy csontot elás,belefér, a mostani kutyám is ezt csinálja. :)

Akkor elég szerintem a 2 óra sétálás, legfeljebb úgy csinálom hogy reggel (amikor még tűrhető az idő) és este megyek el vele. + ott van még a játék :)

Köszönöm a segítségeteket! :D

2012. máj. 4. 21:13
 8/30 A kérdező kommentje:
Utolsó, és ha nekem most van egy tacsim? Őt azért nem fogja bántani, ha rendesen össze vannak szoktatva, ugye? :O
2012. máj. 4. 21:14
 9/30 anonim ***** válasza:
Ha hozzá van szokatva a kisebb állatokhoz(macska,csirke) akkor nem bántja. Az enyém felnőtt korában került hozzám, ő is megfogott pár csirkét, de aztán meglett neki tanitva, hogy nem szabad és most már hozzájuk sem ér. Én még mindig azt mondom, hogy minden a nevelésen múlik, persze érteni is kell hozzájuk, nem mindenkinek való, meg nem azt mondom, hogy jaj de egyszerű megnevelni, mert nem, meg mindenhez idő kell meg türelem, de nem lehetetlen dolog. Én tényleg szerelmese vagyok a fajtának, neked nem kéne többször, nekem meg mióta van huskym nem kell másik kutyafajta, csak is husky.:) Kicsit szomorú, hogy ennyi sok rossz dolgot lehet hallani a fajtáról, de talán jó is, mert igy nem meri akárki bevállalni és akit a sok rossz amit hall sem tántoritja el a fajta mellől, abból talán jó gazdi lehet.:)
2012. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Nem fogja bántani a tacsit, nálunk is egy pincsi méretű kis keverék kutyus van mellete és semmi bajuk, nagyon jóba vannak, sokat játszanak. Szerintem még jó is, hogy lesz neki egy társa igy még akkor sem fog unatkozni, ha nem vagy vele.:) Csak kajáláskor figyelj azért oda, mert arra az én kutyám is allergiás ha zargatják és bár nem megy neki a másik kutyának de figyelmeztetés van. Én oda mehetek, kivehetem a táljából vagy akár a szájából is a kaját gond nélkül, de a másik kutyánk jobb ha nem megy oda.

Igaz nem tőlem kérdezted, de én válaszoltam.:D

2012. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!