Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez baj ha így sétáltatom?

Ez baj ha így sétáltatom?

Figyelt kérdés
Olyan helyen lakunk ahol nincsen kutyafuttató,a parkba pedig nem lehet kutyát bevinni.Ezért a kutyámmal az erdőbe járunk sétálni ami elég messze van kb.40perc oda az út.Addig amíg az erdőbe nem érünk pórázon viszem a kutyámat,mert nem szeretném ha megbüntetnének.Én flexi pórázt használok,de rendes pórázon is tud szépen jönni a kutyám.Minden hónapban 1héten keresztül tartok neki olyan "tréninget"amikor rendes pórázon viszem sétálni és nem flexin,azért hogy ne szokjon el a láb melletti sétától.Azért használunk flexit,hogy addig is tudjon szaladgálni amíg kiérünk az erdőbe és,hogy jobban elfáradjon.Nagyon sokan ellenzik a flexi pórázt,szerintetek baj ha én azt használom?
2012. máj. 5. 11:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

a flexi poraz nem tud elszakadni

az en kutyamnak kistestu kutyaknak valo flexi porazt vettem es aval setaltattak egy rotit(1 eves) es nem szakadt el

nalunk meg nincs buntetes,hogy milyen porazt hasznalsz(Romania)

2012. máj. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szerintem sem tud elszakadni,mondjuk én a biztonság kedvéért a közepes testű kutyámnak nagy testű kutyáknak való flexi pórázt vettem és én nagyon elégedett vagyok vele,sokkal jobban szeretem mint a rendes pórázt.
2012. máj. 5. 16:04
 13/15 anonim ***** válasza:

en is jobban szeretem ezt

tudom hogy nem lehet vele tanitani,de az en kutyam 10 eves,kicsi voltam mikor kaptam es most meg nem tudom tanitani

de a kovetkezo kutyusnak veszek rendes porazt is

2012. máj. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Teljesen jól csinálod, le a kalappal! :)

Nekem egy 30 kg-os roti-nj keverék kanom van, általában szabadon sétál...de mostanában én is tartok a büntitől, ezért a központibb részeken vagy szájkosár, vagy póráz van rajta...a szájkosaras, de póráz nélküli sétán még nem szóltak be. A kutyán van egy K9-es hám, és azon egy kispóráz, így végül is szabályos a dolog, csak nem fogom a pórázt, hanem mehet amerre lát :D de a szájkosarat rá szoktam tenni. A kertvárosban is vannak újabban ellenőrzések, ezért ott is szoktam pórázra tenni.

A 8 méteres szalagos flexit is előszedtem, meg az 1500Ft-os, 8 méteres zsinóros utánzatot is, ami egy erősebb rántástól kiakadna, nem húzná vissza a zsinórt...de mivel nem rántom, nem fog elromlani :) Ha a kutya kihúzza a 8 métert és nem várja, hogy lazuljon a póráz, akkor megállok...nem vontathat oda bármihez!

Én a flexit a hámra kapcsolom, mert így nem tekeri be a lábait, nem pisili le, nem csúszik le a nyaka alsó részére, nem zavarja, mivel a teste legmagasabb pontjára van rögzítve. De ezt csak azoknak ajánlom, akiknek a kutyája TÉNYLEG JÓL NEVELT, tehát szinte póráz sem kellene rá! Én sem húzom-rángatom, hanem szóval irányítom a flexin is.

Volt pár rossz tapasztalatom hám+flexi párosról, kis és nagytestű kutyákkal egyaránt...:(((

2012. máj. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ utolsó :)Én is csak azért használom a flexit,hogy ha ellenőrzik,hogy pórázon van a kutya akkor ne büntessenek meg.
2012. máj. 6. 06:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!